امام جمعه دولت آباد:

برخی از نارضایتی های مردم به خاطر سیاه نمایی ها است/علت اصلی نوسانات قیمت دلار و ارز بررسی شود

امام جمعه دولت آباد گفت: مقام معظّم رهبری ایستاده و این قدرت به واسطه زحمات و ایستادگی به وجود آمده است که اینها را باید جوان ها بدانند و اگر اغتشاشات و بعضی از نارضایتی ها را می بینیم به خاطر سیاه نمایی است که این قدرت هایی که داریم بیان نمی شود، این اقتدار بیان نمی شود، مسائل و مشکلات پر رنگ می شود و جوانان و مردم نااُمید می شوند.

به گزارش چشم برخوار؛ حجت الاسلام و المسلمین سیدحسین محمودآبادی گفت: اوّلین مطلب بحث سیلی جدیدی است که آمریکا و متّحدین او و در واقع استکبار جهانی از جریان مقاومت خوردند، همانطور که همه در جریان هستند، اینها می خواستند در سوریه یک آتش جدیدی را روشن و دوباره مسائل و مشکلاتی را برای جریان مقاومت ایجاد کنند.
امام جمعه دولت آباد افزود: اما با اتحادی که در بین جریان مقاومت ایجاد شد، نگذاشتند که آمریکا به هدف خودش برسد.
وی ادامه داد: اگر ما تاریخ ۱۰، شانزده سال گذشته را مطالعه کنیم و به روند شکست های آمریکا توجّه داشته باشیم، این شکست هم دنباله همان شکست های قبلی است.
حجت الاسلام محمودآبادی خاطرنشان کرد: تا زمانی که اتحاد جماهیر شوروی بود و شوروی وجود داشت، دنیا دو قطبی بود و تقسیم کرده بودند، یک عدّه طرفدار غرب بودند، یک عدّه ای هم شرقی بودند و هم و غم آمریکا هم این بود که رقیب خود را از میدان بدر کند.
این کارشناس سیاسی گفت: صرفنظر از عوامل فروپاشی شوروی سابق، به هر صورت شوروی در سال ۱۳۶۹ از هم پاشید و بعد از فروپاشی شوروی آمریکا یکه تاز میدان دنیا شد، بنا بر این دنیای تک قطبی را جلوی خودش دید و شروع به پیاده کردن سیاست های امپریالیستی خود کرد.

این سخنران عنوان کرد: آمریکا در بحث داعش شکست خورد، یعنی دیگر آمریکا یکه تاز عرصه دنیا نیست که هر کاری خواست انجام بدهد، نمونه آن همان موضوعی که قرار بود به سوریه حمله و باز هم آتشی را ایجاد کند، اما نتوانست چون جریان قوی مقاومت را در مقابل خودش دید.

امام جمعه دولت آباد افزود: به یکی از پایگاه های نظامی سوریه حمله کردند که متأسّفانه هفت نفر از مستشاران سپاه به شهادت رسیدند و ایران هم رسماً اعلام کرد که انتقام می گیریم، جواب را می دهیم و بی پاسخ نمی گذاریم، ولی به هر صورت آمریکا، اسرائیل، انگلیس، فرانسه متّحد شده بودند که دوباره یک جنگ دیگری را در سوریه ایجاد کنند، البته الآن هم در خودشان اختلاف است که هنوز هم ادامه دارد، ولی از آنچه که می ترسند اتّحاد جریان مقاومت و ایستادگی است که در رأس آنها ایران قرار دارد.

وی تاکید کرد: این قدرت را باید جوان های ما بدانند، این قدرت به سادگی به دست نیامده است، عوامل اقتدار نظام مقدّس جمهوری اسلامی را باید مردم و خصوصاً جوان ها بدانند، درست است که ما بعضی از مسائل و مشکلات را داریم، اختلاس داریم، فساد داریم و برخی از مشکلات اجتماعی را داریم، ولی قدرتی را که در دنیا پیدا کرده ایم، این قدرت غرورآفرین است.

مسوول قرارگاه فرهنگی برخوار یادآور شد: متأسّفانه باید گفت که مسائل و مشکلاتی هم داریم، مانند موضوع ارز و گرانی دُلار و سکّه که در چند ماه اخیر اتّفاق اُفتاده، باعث تزلزل در زندگی مردم شده است، چرا که وقتی که قیمت دُلار و طلا به صورت ناگهانی این میزان بالا برود، مردم در برنامه ریزی اقتصادی خود دچار مشکل می شوند.

محمودآبادی افزود: وزیر اقتصاد هم بیان کرد که هیچ اتّفاق خاصی در اقتصاد مملکت ایجاد نشده است، اگر شما اعلام می کنید که هیچ اتّفاق خاصی رُخ نداده است، پس علّت چیست که ناگهان دُلار اینطور می شود. آیا واقعاً ضعف مدیریّت هست، اگر مدیران نالایقی دارید، آن ها را تغییر بدهید، ما این نیروی انسانی خوب و متخصص زیاد داریم.

امام جمعه دولت آباد اظهار کرد: اگر واقعاً توطعه دشمن است و مردم را با شبکه های اجتماعی تحریک می کنند، این را هم صادقانه بگویید، شما که از شبکه های اجتماعی حمایت می کنید و اذعان دارید نباید فیلترینگ باشد، پس بگویید شبکه های اجتماعی هم در حال تحریک مردم و اختلال در روند اقتصادی هستند، چون برخی گفتند که بعضی از صرافی ها در امارات و عربستان مشکل ایجاد کردند و برخی هم در لا بلای حرفشان گفتند که این تحریک بعضی از شبکه های اجتماعی بوده است.

وی ادامه داد: این ضعف مدیریّت است این باید حلّ بشود، ما این ضعف را داریم و آن قدرت را هم داریم، آن قدرتی را که در مقابل آمریکا بتوانیم بایستیم.

حجت الاسلام محمودآبادی گفت: حضرت آقا یک کلام از مواضع خود پایین نیامده است، مواضع حق و منطقی که طبق قرآن است، مقابله با استکبار، مقابله با آمریکا دستور قرآن و دستور پیامبر است و اولین اقدام امام زمان ارواحنافداه وقتی که ظهور کند، مقابله با همین زورگوها و قلدرهای جهان است.

این کارشناس سیاسی خاطرنشان کرد: مقام معظّم رهبری ایستاده و این قدرت به واسطه زحمات و ایستادگی به وجود آمده است که اینها را باید جوان ها بدانند و اگر اغتشاشاتی را می بینیم، اگر بعضی از نارضایتی ها را می بینیم به خاطر سیاه نمایی است که این قدرت هایی که داریم بیان نمی شود، این اقتدار بیان نمی شود، مسائل و مشکلات پر رنگ می شود و جوان نا اُمید می شود، مردم نااُمید می شوند.

امام جمعه دولت آباد در ادامه تاکید کرد: این قدرت ملّی را که واقعاً ما در این چند ساله پیدا کردیم را باید به گوش مردم برسانیم.
و امّا بحث بعدی. دیروز سالروز شهادت آقا موسی بن جعفر علیه السلام بود که تسلیت عرض می کنم خدمت شما عزیزان، شهادت این امام بزرگوار را. و جهت عرض ارادت به ساحت این امام بزرگوار یک روایتی را می خوانم که آویزه گوش همه ما باشد که آقا موسی بن جعفر می فرماید که: « طوبی لِلمُصلحین بَینَ النّاس اولئکَ هُمُ المُقربون یَوم القیامه » می فرماید: خوشا به حال آن کسانی که بین مردم اصلاح برقرار می کنند. آن دعوا و اختلافی که بین مردم هست واسطه می شوند که آن دعوا و اختلاف برطرف بشود. بعد می فرماید: آنها همان مقربون هستند در قیامت. مقرب درگاه الهی هستند. پس تلاش بکنیم اگر در خانواده، اگر در همسایه، اگر اینطرف، آنطرف می بینیم کسی اختلافی دارند واسطه بشویم، زبانمان زبان خیر بشود، قدممان قدم خیر بشود، اصلاح بکنیم که انشاءالله ثواب و بهره اش را ببریم. این فرمایش آقا موسی بن جعفر علیه السلام بود.
و امّا بحث آخر من تشکر از برگزار کنندگان یادواره ۲۹ شهید محلّه خوشی دولت آباد هست که در دو شب گذشته در مسجد آقا موسی بن جعفر علیه السلام در دولت آباد برگزار شد. واقعاً جای تقدیر و تشکّر دارد از برگزار کنندگان. تقدیر و تشکّر دارم از شرکت کنندگان در این مراسم. به هر صورت ما باید یادواره شهدا را داشته باشیم، پررنگ هم داشته باشیم. و شرکت بکنیم. هم مسئولین باید شرکت بکنند، هم مردم که راه و اهداف شهدا فراموش نشود. آرمانهای شهدا فراموش نشود. ما متأسّفانه می بینیم بعضی از افراد اهداف و آرمانهای شهدا را فراموش کردند. شاید مسئولیّت هم دارند، شاید مسئولیّت کلانی دارند. ولی فراموش کردند که به هر صورت چه کسانی رفتند با چه اهدافی جان خودشان را فدا کردند که این نظام پایدار بماند. ما نیاز داریم که این یادواره ها برگزار بشود و ما اهداف شهدا و آرمانهای شهدا را فراموش نکنیم. انشاءالله که خداوند توفیق عبادت و بندگی خالصانه به همه ما عنایت بفرماید.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.