تحلیل فرمانده سپاه برخوار از حملات موشکی اخیر در سوریه:

آمریکایی ها انتظار دارند صدای انفجارهای دمشق از تهران شنیده شود

فرمانده سپاه برخوار: آمریکایی ها انتظار دارند صدای انفجارهای دمشق از تهران شنیده شود که به لطف و یاری خداوند، این اقدامات نمایشی جریان عبری عربی غربی در اراده ملت ایران اثر نخواهد گذاشت.

به گزارش چشم برخوار؛ محمد شفیعی در مراسم آیین تکریم و معارفه مسئول حفاظت اطلاعات سپاه ناحیه برخوار با اشاره به مسائل سوریه گفت: روز شنبه شاهد حملات موشکی آمریکا، انگلیس و فرانسه به سه نقطه در سوریه بودیم، حملاتی که ۵۰ دقیقه طول کشید و ۱۱۰ تا ۱۲۰ موشک شلیک شد، البته بعد از چند روز لفاظی ترامپ و بهانه حمله ادعایی حمله شیمیایی به شهر دوما در سوریه که البته آنقدر لفاظی زیاد بود که احتمال درگیری مستقیم بین آمریکا و روسیه داده می شد.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج برخوار افزود: ترامپ هم آمادگی خود را برای شلیک موشک های جدید و هوشمند اعلام داشته بود که البته ۷۱ موشک توسط پدافند هوایی که از زمان شوروی سابق در اختیار سوریه بود در هوا منهدم شد و بیشتر مراکز تخلیه و صرفا سه نفر زخمی از خود بر جای گذاشت.
وی در ادامه تصریح کرد: واقعا سوالی که پیش می آید این است که این همه هیایو برای چه بود؟
شفیعی اظهار کرد: تحلیل اول این که در سطح منطقه ای و بین المللی این تهاجم نوعی واکنش محور غربی به روند تحولات جاری منطقه به ویژه پیروزی های مقاومت در سوریه بود، روندی که جریان عبری عربی غربی را به عقب راند و حاکمیت سوریه را تثبیت کرد و این نشان از عصبانیت قدرت هایی است که مسبب آتش افروزی در سوریه بودند.
این کارشناس مسائل سیاسی بیان کرد: این تهاجم که جنایت سه کشور بود بیشتر جنبه تبلیغاتی و نمایشی داشت و هیچ اثری بر تحولات منطقه و سوریه نخواهد گذاشت و البته به مدد دلارهای حاکمان سعودی بود که حضرت آقا در سخنرانی اخیرشان فرمودند: ذلت بالاتر از این نمی شود که پول یک کشور را بگیرند و آن را گاو شیرده خطاب کنند.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج برخوار در ادامه با اشاره به تحلیل دوم این حملات، عنوان کرد: تحلیل دوم خطاب به ایران بود، این که استکبار جهانی می خواهد ایران تغییر محاسباتی انجام دهد و در برخی از اذهان مرعوب و وحشت زده با تسری تهدید نظامی اخلال در محاسبات ایجاد کند.
وی ادامه داد: بنا بر این آمریکایی ها انتظار دارند صدای انفجارهای دمشق از تهران شنیده شود که به لطف و یاری خداوند و رهبری مقام معظم رهبری فرمانده معظم کل قوا این اقدامات نمایشی جریان عبری عربی غربی در اراده ملت ایران اثر نخواهد گذاشت و به تعبیر مقام معظم رهبری آمریکا قطعا در اهداف خود شکست خواهد خورد.
انتهای پیام /دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.