انتقاد حاجی دلیگانی از اجرا نشدن قانون متناسب سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی

با وجود اینکه یک سال و دو ماه از تصویب قانون متناسب سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی می‌گذرد اما هنوز این قانون اجرایی نشده است.

به گزارش چشم برخوار؛ عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: با وجود اینکه یک سال و دو ماه از تصویب قانون متناسب سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی می‌گذرد اما هنوز این قانون اجرایی نشده است.

حسینعلی حاجی دلیگانی در تذکری شفاهی در بند ۱۱ ماده ۲۴ آیین‌نامه در پایان جلسه علنی امروز (چهارشنبه) ضمن تبریک روز ارتش جمهوری اسلامی ایران بیان کرد: ما در سال ۹۵ در برنامه ششم در ماده ۱۲ بند «ب» قانونی را تصویب کردیم که بازنشستگان تامین اجتماعی حقوقشان متناسب سازی شود. اما امروز کسانی هستند که در ماه ۳۲۰ هزار تومان دریافت می کنند. چگونه می شود با ۳۲۰ هزار تومان زندگی کرد؟

وی در ادامه گفت: ما نامه‌ای را به رئیس مجلس نوشتیم و ۱۶۰ نماینده نیز آن را امضا کردند و آقای رئیس نیز به آقای نوبخت دستور دادند که هرچه زودتر قانون را اجرایی کند و در دی ماه تحول تامین اجتماعی دادیم اما تاکنون خبری نیست.

نماینده مردم شاهین شهر در مجلس گفت: بین دریافت کنندگان مستعمری در تامین اجتماعی بی‌عدالتی است و با این قانون می توان این را سامان داد. با وجود اینکه ما قانون را تصویب کرده‌ایم اما بعد از یک سال و دو ماه این قانون اجرایی نشده است.

انتهای پیامدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.