مسئول بسیج سازندگی برخوار تاکید کرد؛

لزوم همکاری کشاورزان و کارشناسان برای توسعه کاشت گیاهان دارویی در برخوار

مسئول بسیج سازندگی برخوار از اهمیت موضوع همکاری بین کشاورزان و کارشناسان برای توسعه کاشت گیاهان دارویی سخن گفت و تاکید کرد: برای توسعه کشت گیاهان دارویی در سطح شهرستان نیازمند برنامه ریزی مناسب و تدوین جدول زمان بندی کاشت هستیم.

به گزارش چشم برخوار؛ جلسه گردهمایی بررسی روند توسعه کشت گیاهان دارویی در سطح شهرستان برخوار با حضور دکتر زینالی از مرکز تحقیقات جهاد کشاورزی استان اصفهان و کشاورزان پیشگام و برخی از کارشناسان و متخصصین این حوزه برگزار شد.

زینالی در این جلسه توجه به گیاهان دارویی در سطح شهرستان را به لحاظ شرایط آبی و خاکی بسیار حائز اهمیت دانست و بر ضرورت تدوین برنامه مناسب و همخوان با شرایط اقلیم شهرستان برخوار برای توسعه کشت گیاهان دارویی در سطح شهرستان تاکید کرد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان برخوار نیز در خصوص اهمیت کاشت گیاهان دارویی مطالبی را بیان کرد و از آمادگی جهاد کشاورزی شهرستان در خصوص ترویج کشت گیاهان دارویی خبر داد.

عباس نقدی در ادامه سخنان خود از پیگیری و تلاش جهاد شهرستان برای تدوین برنامه کشت گیاهان دارویی در نقاط مختلف شهرستان با توجه به شرایط آب و خاکی خبر داد.

مسئول بسیج سازندگی برخوار نیز در سخنانی از اهمیت موضوع همکاری بین کشاورزان و کارشناسان برای توسعه کاشت گیاهان دارویی سخن گفت و تاکید کرد: برای توسعه کشت گیاهان دارویی در سطح شهرستان نیازمند برنامه ریزی مناسب و تدوین جدول زمان بندی کاشت هستیم.

وی تاکید کرد: لازم است حتما در این مسیر، کارشناسان مطلع و آگاه در سیر مراحل کاشت کشاورزان، نظارت مستمر داشته باشند.

حسین معینی مسئول کارگروه اقتصادی مجمع بسیج شهرستان برخوار نیز در پابان پیشنهاد تشکیل کارگروه توسعه و ترویج گیاهان دارویی در سطح شهرستان را مطرح کرد که مورد استقبال افراد حاضر قرار گرفت.


دیدگاه برای “لزوم همکاری کشاورزان و کارشناسان برای توسعه کاشت گیاهان دارویی در برخوار
  1. با سلام بیشتر مزارع برخوار از ابیاری غرقابی استفاده میکنند اگر واقعا در کم ابی بسر میبریم چرا اقدامی جهت تبدیل مزارع به ابیاری قطره ای نمیشود در ضمن چه کسی باید با اسراف کنندگان اب مانند کسانی که فرش میشویند یا ماشین یا درب مغازه باید برخورد کناد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.