امام جمعه دولت آباد:

دولت باید مراقب امکان برگشت تحریم ها توسط کشورهای اروپایی هم باشد

امام جمعه دولت آباد تاکید کرد: دولت باید در مقابل بد عهدی آمریکا اقدام مناسب انجام دهد، چرا که در غیر اینصورت شرارت آمریکا زیادتر خواهد شد و کشورهای اروپایی هم که ثابت کرده اند همیشه با آمریکا بوده اند، آن ها هم در آینده نزدیک به بهانه های مختلف، تحریم ها را بر می گردانند.

به گزارش چشم برخوار؛ حجت الاسلام و المسلمین سیدحسین محمودآبادی در رابطه با عهد شکنی رئیس جمهور آمریکا و خروج آمریکا از برجام، اظهار کرد: یک بار دیگر چهره زشت و پلید سردمداران آمریکا ظاهر و در واقع دشمنی آنها مشخص تر شد.
امام جمعه دولت آباد افزود: آمریکا در طول چهل سال گذشته از انقلاب، دشمن درجه یک نظام جمهوری اسلامی ایران بوده و هر حزب و رئیس جمهوری که روی کار می آمده است روش خاص خودش در دشمنی را داشته، ولی خداوند به نظام اسلامی کمک کرده است و روز به روز قدرتمند ترشده است.

وی خاطرنشان کرد: هم اکنون نه تنها پایه های نظام در داخل قوی شده است بلکه در منطقه هم ایران طرفدار دارد.
این کارشناس سیاسی ادامه داد: نفوذ منطقه ای ایران یکی از مؤلفه هائی است که آمریکا و ایادی او، از آن وحشت دارند و تلاش دارند که مانع آن شوند که تا کنون موفق نشده اند.
حجت الاسلام محمودآبادی عنوان کرد: دولت در موضوع برجام با شعار حفظ منافع ملی وارد مذاکره شد، علی رغم تذکرات مقام معظم رهبری و انتقاد منتقدین دلسوز که به آنها توجه نشد و برجام امضاء شد.

وی در ادامه افزود: طبیعی است وقتی قراردادی امضاء می شود باید همه به آن پای بند باشند ولی از همان ابتدا آمریکا به بهانه های واهی به برجام عمل نکرد و حتی کشورهای اروپائی هم، محکم روی عهد خود نایستادند و طبق بیان خود مسئولان، در بسیاری از امور تحریم ها برداشته نشده است خصوصاً تحریم های بانکی.
امام جمعه دولت آباد گفت: الآن هم که آمریکا خارج شده، اتفاق خاصی در عمل نیفتاده است فقط آمریکا برای دوشیدن کشورهای منطقه، این اقدام را انجام داده است.
این مسوول تاکید کرد: دولت باید در مقابل بد عهدی آمریکا اقدام مناسب انجام دهد، چرا که در غیر اینصورت شرارت آمریکا زیادتر خواهد شد و کشورهای اروپایی هم که ثابت کرده اند همیشه با آمریکا بوده اند، آن ها هم در آینده نزدیک به بهانه های مختلف، تحریم ها را بر می گردانند.
این کارشناس سیاسی متذکر شد: اگر برداشت آمریکا و کشورهای اروپائی این باشد که ما ترسیده ایم و مرعوب شده ایم فشارها را زیادتر می کنند، ولی اگر بدانند که ما برای هر اقدام آن ها در مقابل مقاومت می کنیم و ترس و واهمه ای نداریم، آنها روی قول و قرار خود می ایستند، به همین دلیل مقام معظم رهبری فرمودند: از کشورهای اروپائی در برجام تضمین های لازم گرفته شود.
محمودآبادی در ادامه به پیروزی حزب الله و طرفداران و هم پیمانان او در انتخابات مجلس لبنان اشاره و عنوان کرد: این پیروزی سیلی محکمی به صورت آمریکا و عربستان بود، چرا که آن ها هزینه کردند که مردم به جریان همسوی با خودشان رأی دهند ولی مردم لبنان، دوست را از دشمن تشخیص دادند و با رأی خود آن ها را کنار زدند.
امام جمعه دولت آباد اظهار امیدواری کرد: در انتخابات عراق هم مردم سیلی محکمی به صورت آمریکا و عربستان بزنند.
۳- پنج شنبه آینده اول ماه مبارک رمضان است. انشاءالله خداوند توفیق درک فیوضات ماه رمضان را به ما عنایت فرماید. ضمن تشکر از هیئت امناء تمامی مساجد شهر، تقاضا داریم غبار روبی مساجد، را داشته باشند و فضای مساجد را آماده کنند. که نمازگزاران با راحتی و آرامش در مساجد حضور پیدا کنند و از فضای مساجد بهره ببرند.

انتهای پیام /دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.