شهرداری دولت آباد:

خرید ۸۰ میلیونی گل توسط شهرداری دولت آباد برای زیبایی شهر

در ایام نزدیک به نوروز ۹۷ قریب به سه هزار مترمربع از کل باغچه های فضای سبز سطح شهر با گلهای فصل تزئین و گلکاری شد.

به گزارش چشم برخوار؛ در ایام نزدیک به نوروز ۹۷ قریب به سه هزار مترمربع از کل باغچه های فضای سبز سطح شهر با گلهای فصل تزئین و گلکاری شد.

مهندس حمیدرضا فدایی شهردار دولت آباد گفت: برای استقبال از نوروز و با هدف زیباسازی چهره ی شهر قریب به سه هزار مترمربع از کل باغچه های فضای سبز سطح شهر، المان های تزئینی و برخی اماکن خاص با گلهای فصل تزئین و گلکاری شد.

وی در ادامه با بیان این مطلب که این گل آرایی با استقبال خوب شهروندان روبرو شد، افزود: گلهای فصل مربوط به یک محدوده زمانی مشخصی است و طبعا با اتمام این بازه زمانی زیبایی خود را از دست داده و الزاما باید با گل های جدید جایگزین شوند اما با این اوصاف کاشت گل های فصلی در طول سال، علاوه بر زیبایی چهره شهر، موجب شادابی روحیه شهروندان نیز می شود.

شهردار همچنین خاطرنشان ساخت: با توجه به شرایط کم آبی استفاده از بوته ها و درختچه های سازگار با کم آبی و با در نظر گرفتن زیبایی خاص آنها در آینده، خرید این بخش از گیاهان هم در دستور کار شهرداری در ایام نوروز قرار گرفت که بعنوان نمونه میتوان به پامپاس گراس، یوکا، گز ، برخی از انواع رز و نخل فنیکس اشاره کرد.

شهردار دولت آباد بیان داشت: ما برای استقبال از ایام نوروز و همچنین انتخاب گیاهان مقاوم به کم آبی نزدیک به ۸۰ میلیون تومان گل خریداری کردیم که در سه هزار متر مربع از باغچه های کل فضای سبز کاشته شده است.

وی اشاره ای به معدوم کردن برخی از گیاهان خریداری شده توسط شهرداری داشت و تصریح نمود: با عنایت به گستردگی کار و آمار بالای گیاهان مورد استفاده کاملا طبیعی است که گیاه از زمان تولید در گلخانه مبدا تا زمان کاشته شدن در باغچه هدف به دلایل مختلف از جمله شرایط اقلیمی و آب و هوایی، مناسب نبودن بذر مورد استفاده، خطاهای انسانی حین تولید، نگهداری اولیه در گلخانه، انتقال و یا حتی کاشت در باغچه های هدف دچار تنش و ریزش شود.

مهندس فدایی با بیان این مطلب که تلاش همیشگی شهرداری بر کاهش آمار تلفات این چنینی استوار بوده و خواهد بود، اضافه نمود: تعدادی از گلها و گیاهان خریداری شده در طول فرایند جابجایی از گلخانه مبدا به گلخانه شهرداری دچار تنش شدند که اواخر سال گذشته متوجه این موضوع شدیم و آمار دقیق گیاهانی که متحمل تنش مذکور شدند را استخراج و در قالب یک صورت جلسه با پیمانکار مربوط تنظیم  و از صورت وضعیت وی کسر شد.

مهندس حمیدرضا فدایی شهردار دولت آباد با بیان این مطلب که استفاده از گل های رنگارنگ و زیبا طراوت خاصی به سیمای شهر می بخشد به شهروندان توصیه کرد در حفظ و نگهداری از این گل ها با شهرداری همکاری و تعامل لازم را داشته باشند.

انتهای پیام/ واحد خبر شهرداری دولت آباد


2 دیدگاه برای “خرید ۸۰ میلیونی گل توسط شهرداری دولت آباد برای زیبایی شهر
 1. به آقای شهردار بفرماین در خصوص
  پرداخت حق جلسات نجومی ، پادشاهای میلیونی ماهیانه به معاونین خودش که از شهرداری شاهین شهر بیرونشون کردن و ایشون اورده اینجا توضیح بدن برا مردم
  در خصوص خرید ماشینها جدید در شرایطی که مردم نان ندارن بخورن توضیح بدن
  در خصوص نیروهای بی سوادی که هیچ کاری بلد نیستن حتی قوانین اولیه شهرداری با توجه به اینکه اینهمه نیروی متخصث در این شهر هستن توضیح بدن
  از شورای محترم عاجزانه میخواهیم با توجه به اقدامات غیر کارشناسی صورت گرفته در این مدت فعالیت خودشان که موجبات نارضایتی های گسترده را در مردم این دیار بوجود آورده به مردم توضیح بدن که چرا نیروهای کار آمد شهرداری که دارای سابقه بالایی هستن رو به هاشیه فرستادن و نیروهای شرکتی بی سواد و اخراجی را جایگزین کردن
  در خصوص نابودی گلهایی که در گود طالبی زیر خاک کردن توضیح بدید
  در خصوص پرداختهای نجومی شهردار به نیروهای غیر بومی توضیح بدین
  راستی در خصوص انعقاد قرارداد شستشوی درختان که آب و ریکای آن را شهرداری تامین کرده به مردم گزارش بدین
  در خصوص خرید این همه میز و صندلی که معاونین شهردار مسابقه گذاشتن توَیح بدین
  در خصوص پرونده حاج محمد رفیعی و اکبر رفیعی به مردم یه گزارشی بدین

 2. فضای سبز شهرداری ۱۳۹۷/۰۳/۱۹ در ۹:۱۲ ق.ظ - پاسخ

  خدمت همشهریان گرامی
  این صورتجلسه ای آقای شهردار بهش اشاره کردن بعد از اینکه سر و صدای گلهایی که خراب شدن و بالغ بر ۶۰ میلیون تومان می شود و در گود علی طالبی زیر خاک کردن و شورا رفتن دیدن تنظیم شد و به زور از ما امضا گرفتن لذا این دروغها نوعی توهین به شورا و مردم این شهره که گفتم بدونین
  مثداقش کاشت گلهای رز هست که در بلوار اصلی شهر کاشتن
  برین وضعیت فضای سبز رو ببینین یعنی این آقی شهردار مدرک کشاورزی هم داره
  راستی آب فاضلاب رو گذاشتن روی شبکه آبیاری فضای سبز
  مردم موازب سلامتیتون باشین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.