علیرغم تذکر دفتر امام جمعه برگزار شد؛

جشنی هنجارشکن؛ به نام کودکان به کام بزرگترها در پارک معلم دولت آباد/فیلم و عکس

شب گذشته در سایه بی توجهی و غفلت مسئولین شهرستان؛ به مناسبت ولادت غریب مدینه امام حسن مجتبی (ع)، جشنی برای کودکان در شهر دولت آباد برگزار شد که بیشتر شبیه به مراسم جشن و پایکوبی بزرگسالان بود تا جشنی برای کودکان!

به گزارش چشم برخوار؛ شب گذشته در سایه بی توجهی و غفلت مسئولین فرهنگی شهرستان بار دیگر به مناسبت ولادت غریب مدینه امام حسن مجتبی (ع)، جشنی برای کودکان در شهر دولت آباد و در جوار امامزادگان لازم الاحترام برگزار شد که بیشتر شبیه به مراسم جشن و پایکوبی بزرگسالان بود تا جشنی برای کودکان! مراسمی که در آن همه نوع هنجارشکنی دیده می شد؛ از تئاتر هنجارشکن و مختلط زن و مرد تا رقص و آهنگ های شاد و حرکات نه چندان مناسب مجری!

دانلود فیلم

شکی نیست که ولنگاری فرهنگی در سایه نفاق فرهنگی رشد می‌کند و نفاق فرهنگی بستری مهیا برای رشد قارچ‌گونه و سریع ولنگاری فرهنگی است، به تعبیر بهتر نفاق فرهنگی بسترساز ولنگاری فرهنگی است که در این ایام متاسفانه روز به روز هم بیشتر دیده می‌شود.

بیماری فرهنگی مانند درد دندان است‌ تا به ریشه نزند و درد و تعفّنش امان را نبرد، کسی متوجّه و متذکّر آن نیست. این بیماری هم ساری و جاری است و اهل خبره ریشه و عوارضش را می‏ شناسد و نیک می‏ دانند اگر چه دیر نمودار می‏ شود؛ لیکن در وقت آشکاری امان را می‏ برد… آنگاه دیگر تیغ و درفش هم چاره کار نمی‏ کند تا چه رسد به مسکّن آرام‏ بخش.

نفاق در بعد اجتماعی مظهرش دروغ، در بعد اقتصادی مظهرش کلاهبرداری و اختلاس، در بعد سیاسی مظهرش عوام فریبی و پوپولیسم اجتماعی و در بعد فرهنگی نمادش ولنگاری فرهنگی است.

به اصطلاح امروزی‌ها با نفاق فرهنگی می‌توان جامعه را از درون دچار بی‌هویتی کرد و همین امر یعنی مهیا شدن فضا برای همه ناهنجارها. نفاق فرهنگی متاسفانه از نفاق‌های دیگر خطرناک‌تر است چراکه با روح و روان و تاریخ یک مردم بازی می‌کند و خیانتی است بس بزرگ و عظیم.

در روزگاری که اهل تقوا، اهل امر به معروف و نهی از منکر از گوشه عزلت خویش نظاره‏ گر این ولنگاری فرهنگی و ویرانی دیوار عقیده ها و باورها هستند و اهل مدینه و تدبیرگران آن بی‏ اعتنا و در کار خود مشغول؛ هیچ میل ندارم به سان اهل ملاحظه و محافظه، به نعل و میخ بکوبم، بی‏ تعارف باید عرض کنم که بنای فرهنگ بومی و اصیل شهرستان به دست مسئولانی بی مسئولیت در حال ویرانی است و این ویرانی خود موجب بروز زلزله و شکاف میان همه اقوال و اعمال پیشینیان این خطه مذهبی و اصیل شده؛ گویی هیچ چیز به هیچ چیز بند نیست.

اهل دین و فقاهت زیور بندان خانه سیاست و اقتصاد شده‏ اند و صاحب منصبان و اهل ادارات، طالب تسمه کشیدن بر گرده مردم؛ چنان‌که همین جماعت در پی آنند تا همه فرهنگ و اهل آن را بفروشند یا تابع خویش سازند.

جالب این است که مخالف عقیده یکدیگرند ولی در این هم‌زیستی مسالمت ‏آمیزی که به سر می‌برند، آب از آب هم تکان نمی‌خورد؛ امّا باید گفت که آب از آب تکان خورده و آب از سر گذشته، بی‏ هویّتی و لاابالی گری در جشن ها و شادی هایمان نیز چون بیماری بر حیات ما عارض شده است. بیماری سختی که حاصل غفلت دراز ما و اُمرای ماست. چیزی که امروز امان ما را بریده است.

شایسته است متولیان و برنامه ریزان فرهنگی همچون اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، ائمه جمعه و جماعات، ستاد احیا امر به معروف و نهی از منکر، مسئولان فرهنگی ادارات و ارگان های دولتی و شهرداری ها؛ نسبت به محتوای فاسد این برنامه به مردم شهید پرور، انقلابی و مذهبی شهرستان پاسخگو باشند؟

نکته دوم اینکه دستگاه های نظارتی و تایید محتوا در شهرستان چه ارگان هایی هستند؟ چه کسی یا ارگانی باید گروه تئاترها، نسخه های تعزیه ها، سرودها، کنسرت ها و… را به لحاظ شکلی و محتوایی نظارت و مدیریت کند؟

نکته سوم اینکه امر به معروف و نهی از منکر وظیفه هر مسلمانی است و تسامح و تساهل در این واجب فراموش شده، دشمنان را به ما مسلط می کند و ما را به ورطه انحراف و جدایی از ارزش ها می کشاند. جای سئوال است چرا اقشار مختلف جامعه از  روحانیت، مداحان، خانواده شهدا و بسیجیان، حوزه علمیه، دانشجویان و دانش آموزان متعهد گرفته تا سایر مردم نسبت به این موضوعات و اتفاقات هنجارشکن بی تفاوت شده اند؟

نکته چهارم: کسی مخالف شادی مردم نیست ولی شادی در سایه عقلانیت و دین. هنگامی که می توان با ابزارهای هنری همچون تئاتر و سرود مردم را شاد کرد چرا به گناه و ابتذال رو بیاوریم؟! شهردار و مسئول روابط عمومی شهرداری دولت آباد و مسئولان فراموش نکنند که مسئول بهشت رفتن مردم هستند….

نکته پنجم: استقبال گسترده مردم از یک برنامه؛ دلیل قانع کننده ای برای درست و سالم بودن یک برنامه نیست، چنانچه در لشگر یزید هزاران نفر تماشاچی تکه تکه شدن جگر گوشه پیامبر اکرم (ص) و باطن و ظاهر دین بودند…

نکته ششم: آنچه هر روز بیش از گذشته شاهدش هستیم، «ابتذال فرهنگی» و «ترویج فحشا» در جامعه است که متأسفانه در بسیاری از موارد فضای باز و همراهی برخی از مسئولین هم در افزایش این رخنه فرهنگی بی تأثیر نبوده است.

نکته هفتم: رهبر فرزانه انقلاب با دستور انقلابی آتش به اختیار، از یک طرف ناکارآمدی متولیان فرهنگی را و عدم رضایت خویش از این دستگاه های عریض و طویل را اعلام می کند و از سوی دیگر از فعالین فرهنگی دعوت می کند تا دیر نشده اقدامات لازم و بجا را انجام دهند و جلوی نقشه های شوم دشمنان در قلمرو فرهنگ را بگیرند.

 فیلم /رقص و پایکوبی در جشن میلاد امام رضا ع  در مرداد ماه ۹۵

فیلم / اجرای رقص و پایکوبی در پارک معلم دولت آباد در مردادماه سال ۹۶

 

بخشی از تصاویر  مراسم جشن شب گذشته (۱۱ خرداد ۹۷):

انتهای پیام/ز
اخبار و مطالب مرتبط:

مسئولان فراموش نکنند که مسئول بهشت رفتن مردم هستند/ تصاویر

خاله مهسا، داستانی جدید برای ترویج ابتذال/ مرثیه ای برای مظلومیت فرهنگ شهرستان

وقتی «خاله مرجان» به بهانه قصه و شادی به کودکان می رقصد!+ فیلم

سوارکاری بانوان، در سایه بی تفاوتی مسئولان +فیلم


134 دیدگاه برای “جشنی هنجارشکن؛ به نام کودکان به کام بزرگترها در پارک معلم دولت آباد/فیلم و عکس
 1. من که فیلم رو دیدم مشکلی نداشت.

  احتمالا ذهن و نگاه بیمار شما مشکل داره.

  ول کنید دیگه این مسخره بازی ها رو . شما دوست دارید مردم همیشه اشک بریزن.

  بگید ببینم خود شما چه کار مثبتی برای شادی و تفریحات سالم مردم دولت آباد کرده اید.

  دین فروشی و تظار به دیانت بسه دیگه

 2. با سلام
  به اسم شادی و نشاط آرام آرام داریم خطوط قرمز احکام دین را زیر پا می گذاریم اگر از همین جا ها جلوی این قبیل کارها را نگیریم بعدها باید تاوان بیشتری بدهیم ما این همه خون شهید ندادیم تا بخاطر یک عده مسئول نالایق و این کارها به بهانه شادی دین را زیر پا بگذاریم!!
  تشکر فراوان از حساسیت تان و اطلاع رسانی تان

 3. برو بابا، عقب افتاده ها
  واقعا خنده داره این چرت و پرت ها… برین به مشکلات جدی کشور رسیدگی کنید که چندسال دیگه مثل خر تو گل میمونیم! دلار شده دوازده هزار تومان… هنوز لنگ خرافات و چرت و پرت هتین شما؟ فکر بی آبی باشید، فکر اقتصاد مریض و فلج ایران، فکر معنادها که هرروز داره بیشتر میشه، هرجا میری بساط سیگار و قلیان و تریاک پهنه، همه را معتاد کردن، امنیت کشور در خطره، حالا بازهم سرتون را بکنید زیر برف… متاسفانه فیلم را ندیدم ، عکس ها راهم اصلا باز نکردم چون میدانم همش الکیه، درضمن وقتش را هم ندارم این چرت و پرت ها را ببینم.

 4. فراموش نکنیم :
  اسلام با شادی و نشاط تعارضی نداره بلکه میشه گفت انسانهای مذهبی چه بسا از بقیه با نشاط تر و شاداب ترند … کاذب و دروغکی و تصنعی نیست .
  امروزه خیلیامون تز روشنفکری گرفتیم … فکر میکنیم اگه ارزشها رو زیرپا بذاریم با کلاس میشیم … بقیه کشورها بهمون احترام میزارن …..
  چون کشور با مشکلات روبروست علاج کار اجرای کنسرت و رقص وبی حجابی و …

 5. فراموش نکنیم :
  اسلام با شادی و نشاط تعارضی نداره بلکه میشه گفت انسانهای مذهبی چه بسا از بقیه با نشاط تر و شاداب ترند … کاذب و دروغکی و تصنعی نیست .
  امروزه خیلیامون تز روشنفکری گرفتیم … فکر میکنیم اگه ارزشها رو زیرپا بذاریم با کلاس میشیم … بقیه کشورها بهمون احترام میزارن …..
  چون کشور با مشکلات روبروست علاج کار اجرای کنسرت و رقص وبی حجابی و …

 6. امیدوارم شر چنین افرادی به زودی از مملکت ما کنده بشه تا مومنان ومسلمانها یه نفس راحتی تو این مملکت بکشن بعد این همه خونی که دادیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.