با پیگیری حاجی و حضور معاون وزیر آب در شهرستان؛

دو متر مکعب بر ثانیه به سهمیه آب شرب شهرستان برخوار افزوده شد+ تصاویر

محمد حاج رسولیها گفت: برای رفع قطعی های مکرر آب در شهرستان برخوار، دو متر مکعب بر ثانیه به سهمیه آب شرب شهرستان برخوار افزوده می شود.

به گزارش چشم برخوار؛ معاون وزیر و مدیر عامل شرکت منابع آب ایران روز گذشته سفر خود را به دعوت نماینده مردم شاهین شهر و میمه و برخوار از شاهین شهر شروع کرد و ضمن بازدید از شهرهای گرگاب، سین، دستگرد، خورزوق، دولت آباد، شاپورآباد و حبیب آباد، با شهروندان و کشاورزان این دو شهر در رابطه با وضعیت آب و مشکلات ناشی از آن گفت وگو کرد.

محمد حاج رسولی ها در گفتگو با خبرنگار چشم برخوار؛ با اشاره به کاهش ۶۰ درصدی منابع آب و ذخیره کمتر از ۵۰۰ میلیون متر مکعبی سد زاینده رود در خصوص توزیع آب در اصفهان گفت: توزیع آب شرب در استان اصفهان ۲۰ درصد کاهش یافته و باید در تمام شهرستان ها به صورت یکسان اعمال شود .

مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران در بررسی مشکل کمبود آب و دیدار با مردم شهرستان برخوار عامل کاهش شدید آب شرب در شهرستان برخوار را دو عامل فرسودگی شبکه آبرسانی و تامین نشدن آب عنوان کرد.
حاج رسولیها افزود: اگر بارش های اردیبهشت و خرداد نبود این روزها آب شرب، کمتر از دو ساعت در روز بود و امیدواریم که کاهش ۲۰ درصدی تعدیل و رقم کمتری را لحاظ کنیم .

وی در ادامه گفت:  برای رفع قطعی های مکرر آب در شهرستان برخوار، دو متر مکعب بر ثانیه به سهمیه آب شرب شهرستان برخوار افزوده می شود .
این مسئول در خصوص پرداخت خسارت به کشاورزان برخوار هم گفت: این موضوع در دو بخش شامل حقابه و سهم اشتراک است و این سیاست گذاری را شورای برنامه ریزی استان باید انجام بدهد.
مدیر عامل شرکت منابع آب ایران در پاسخ به سوالی مبنی بر دلیل انتقال پساب منطقه برخوار به شرق اصفهان گفت: این موضوع بحث مدیریت یک پارچه آب است و باید تعهداتی که وجود داشته است لحاظ شود.
حسینعلی حاجی نماینده مردم برخوار ،شاهین شهر و میمه با انتقاد از غیر کارشناسی بودن طرح انتقال پساب منطقه برخوار به شرق اصفهان گفت: در استان اکثر مدیران مخالف این موضوع هستند و تنها جهاد کشاورزی بر عملیاتی شدن آن اصرار دارد.

معاون وزیر و مدیر عامل شرکت منابع آب ایران گفت: در خصوص تامین آب کشاورزی از پساب و پرداخت خسارت به کشاورزان برخواری گفت: با توجه به خشکسالی های اخیر دولت و مدیران استانی باید در این زمینه تصمیم گیری کنند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.