نقد سیدرضا نریمانی به جشن شهرداری و شورای شهر /فیلم

سیدرضا نریمانی به جشن شهرداری و شورای شهر اصفهان انتقاد کرد

به گزارش چشم برخوار؛

دانلود فیلم از چشم برخوار

http://cheshmeborkhar.ir/uploads/2018/06/video_2018-06-05_01-36-27.mov


4 دیدگاه برای “نقد سیدرضا نریمانی به جشن شهرداری و شورای شهر /فیلم
 1. به جملات ایشون دقت کنید.
  اولاً که چندتا هنرمند مظلوم رو با عناوینی خطاب می‌کنند که به زعم خودشون توهین آمیزه.
  در ثانی به مسئولین و نمایندگان مردم تهمت یهودی بودن می‌زنند! این نشونۀ ضعف استدلاله. نشون می‌ده خودشم از غلط بودن حرفش آگاهه ولی برای پوشوندن ضعف استدلالش متوسل به فحش و تهمت شده.

  یک جایی می‌گه: «جوون‌های شهر این‌هایی هستند که اومدن این‌جا، نه چارتا رقاص…»
  یعنی چی؟ یعنی ایشون (و تفکر منحط و توتالیتر ایشون) فقط کسانی رو مردم می‌دونن که نوکر حلقه به گوششون باشن. فقط کسانی مردم هستند که پای منبر ایشون بشینن. بقیه، آدم نیستند. بقیه، حقی ندارند. مردم باید تابع ایشون و اَمثال ایشون باشن. وگرنه هیچ حقی ندارند. حق ندارند ۵ دقیقه شاد باشند، حق ندارند آداب مذهبی خاص خودشون رو داشته باشند و…

  مشکل دقیقاً در همینه.
  هم این جوونای روضه‌ای و پامنبری مردمند، هم اونایی که اهل ادب و هنرند جزء مردمند. همه هم حق دارند که مطابق اعتقادات خودشون و مطاب خواست خودشون زندگی کنند. ولی هیچ کس حق نداره حق دیگران رو ضایع کنه.
  ما می‌گیم همۀ مردم حق حیات دارن؛ شما می‌گید فقط اگه خودی باشید حق حیات دارید. فقط اگه نوکر ما باشید حق دارید زنده باشید. وگرنه ما سرکوبتون می‌کنیم.
  و مشکل ما با شما در همینه. قرار نیست یه اقلیت قدرتمند پر سر و صدا، برای کل مردم یک شهر و برای هویت و تاریخ یک شهر تصمیم بگیره.

  شماها با بستن همین فضا، مانع رشد گردشگری می‌شید. و خب راه اصلی توسعه و اشتغال هم برای اصفهان نه در کشاورزیه و نه در صنعت. راه اصلی اشتغال در اصفهان در گردشگریه.
  ولی شما شرایطی ایجاد می‌کنید که استان و کشور رو برای خودِ مردم ایران هم تبدیل به یک شکنجه‌گاه بزرگ کردید. خود مردم ایران هم همه دنبال فرارن. مسلماً در این شرایط، یه گردشگر نمیاد که شکنجه بشه در ایران. میاد که شاد باشه.
  شما توی راه گردشگری سنگ می‌ندازید و مانع اشتغال جوانان این وطنید. و بدونید که فردای قیامت ما جوونای بی‌کار بابت این ظلم و خیانت شما، جلوی شما رو می‌گیریم.
  امیدوارم شماها تقاص سختی پس بدید. ما خدا رو داریم.

 2. اگه چند نفر مثل این اقای نریمانی نظر بدهند که ما و جوونای ما باید بروند بمیرند اگه یه کارشناس با سواد و دلسوز این حرف را می زد شاید منطقی بود ولی یه مداح که فقط کارش خوندن تو عزاداری هاست نباید چنین نظری را بده مگه شهر صاحب و دست اندر کارنداره که هر شخصی به خودش اجازه نظرخواهی درباره زندگی مردم میده . جوون ها را با این تندروی و کج سلیقه گیها
  از دین گریزان نکنید اجازه بدیم با این همه مشکلات کمی هم مردم احساس شادی کنند گناه که نکردند اسلام که فقط روضه و عزا و سوگواری نیست . پس شما با داعش چه فرقی می کنید .

 3. من اینقدر از این سید رضا نریمانی لجم می گیره که اول تو مداحی تورا به سخنرانی چه ؟ دوم مداح باید مدح اهل بیت رابگوید تورا به سیاست چه ؟ سوم اینا هرکاری میخوان بکنند انجام میدهند به حرف ما ها گوش نمی دهند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.