با تلاش مخترع برخواری؛

ساخت دستگاهی برای برگشت آب در صنایع و کارخانه‌ها

مخترع جوانی در شهرستان برخوار برای صرفه جویی در مصرف آب در صنایع و کارخانه‌ها راهکار جدیدی ابداع کرد.

به گزارش چشم برخوار؛ رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان برخوار گفت: مریم اسماعیلی با ساخت دستگاهی برای برگشت آب در صنایع و کارخانه ها و تولید محلولی برای حذف بو، گام موثری برای استفاده بهینه از آب برداشته است.

احمدرضا کرمی با بیان اینکه این دستگاه در مدت سه سال و با ۸۰ میلیون ریال هزینه ساخته شده است گفت: با تولید این دستگاه علاوه بر کاهش هزینه ها و حذف فیلترینگ بو در مصرف آب نیز صرفه جویی شده است.
وی فضای کم دستگاه،‌ اتوماتیک بودن و نیاز نداشتن به اپراتور و بازگشت مواد اولیه از ویژگی های دستگاه بیان کرد و افزود: این دستگاه قابلیت بازگشت آب خروجی فاضلاب های صنعتی و غیرصنعتی به چرخه مصرف را دارد.
کرمی گفت: این مخترع جوان همزمان با ساخت این دستگاه محلولی برای حذف بوی فاضلاب و پساب های صنعتی و پسماندهای بازیافتی در راستای کاهش مصرف آب ساخته است.
وی با اشاره به این که برای ساخت این محلول در مدت سه سال ۲۰میلیون ریال هزینه شده افزود: علاوه بر استفاده و مصارف خانگی و صنعتی با حمایت از این مخترع می توان این طرح را در سطح گسترده اجرا کرد.
مریم اسماعیلی سازنده این دستگاه و محلول نیز گفت: این دستگاه مشابه خارجی ندارد و مراحل ثبت آن در حال انجام است.
کاهش شوری و رفع کدورت آب و اجرا در بخش های صنعتی و کشاورزی از برنامه های بعدی این مخترع جوان است./ صداوسیمادیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.