رئیس دانشکده علوم قرآنی دولت آباد:

دانشکده علوم قرآنی دولت آباد از ثمرات سازمان اوقاف است

رئیس دانشکده علوم قرآنی اصفهان گفت: همکاری دانشکده علوم قرآنی و اداره کل اوقاف استان اصفهان باعث اعتلای بیشتر فعالیت های قرآنی در سطح استان اصفهان می شود.

به گزارش چشم برخوار؛ حجت الاسلام سید احمد سجادی در اولین جلسه شورای فرهنگی و قرآنی استان اصفهان و در حضور مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان و جمعی از مسئولان قرآنی اظهار کرد: در حال حاضر دانشکده علوم قرآنی اصفهان با ۵ عضو هیئت علمی و ۵۰۰ دانشجو در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد به آموزش و تربیت نخبگان علوم قرآنی مشغول است و با اقداماتی که در دست اجرا است در سال آینده نیز این دانشکده به جذب دانشجو در مقطع دکتری اقدام می کند.

وی خاطر نشان کرد: دانشکده علوم قرآنی اصفهان (دولت آباد) از برکات و ثمرات سازمان اوقاف و امور خیریه است و دانشکده علوم قرآنی اصفهان نیز در سال های اخیر با اقدامات انجام داده افتخار آن را داشته است تا در بین ۲۲ دانشکده فعال علوم قرانی در سراسر کشور جز برترین دانشکده های کشور قرار بگیرد.

رئیس دانشکده علوم قرآنی اصفهان ادامه داد: متاسفانه چند سالی است که توسط وزارت علوم و فن آوری حمایت های لازم از دانشکده علوم قرآنی در کشور انجام نشده است و این موضوع نیز مشکلاتی را برای این دانشکده بوجود آورده است زیرا این دانشکده در تامین هزینه های خود با مسائل و مشکلات متعددی روبرو است و اگر کمک های سازمان اوقاف و امور خیریه نبود قطعا ادامه کار این دانشکده غیر ممکن بود.

حجت الاسلام سجادی به حمایت های اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان از دانشکده علوم قرآنی اصفهان اشاره کرد و گفت: همواره مدیر کل اوقاف استان از این دانشکده حمایت کرده است و حتی این کمک ها شامل کمک مالی به دانشجویان مستعد و بی بضاعت این دانشگاه نیز شده است و بنده در اینجا از زحمات حجت الاسلام و المسلمین صادقی بابت حمایت های وی کمال تشکر را دارم.

وی به نقش و جایگاه دانشکده علوم قرآنی در تربیت نخبگان قرآنی اشاره کرد و افزود: این دانشکده با استفاده از اساتید مجرب و براساس روش های علمی به تربیت نخبگان قرآنی می پردازد که این افراد می توانند در ترویج فرهنگ قرآنی، مدیرت و اجرای برنامه های قرآنی و… موثر و تاثیرگذار باشند.

رئیس دانشکده علوم قرآنی اصفهان یادآور شد: از آنجایی که سازمان اوقاف و امور خیریه یکی از نهادهایی است که در ترویج و تربیت قرآن پژوهان فعالیت های زیادی از آغاز جمهوری اسلامی تاکنون داشته است و در این رابطه نیز فعالیت های گسترده و تاثیرگذاری را انجام داده است و دانشکده علوم قرآنی نیز با هدف تربیت نخبگان قرآنی و همچنین انجام امور تحقیقاتی و پژوهشی در امور قرآنی تاسیس شده است بنابراین همکاری دانشکده علوم قرآنی و اداره کل اوقاف استان اصفهان باعث اعتلای بیشتر فعالیت های قرآنی در سطح استان می شود.

حجت الاسلام سجادی در ادامه گفت: دانشکده علوم قرآنی آمادگی آن را دارد تا در برگزاری برنامه های قرآنی با اداره اوقاف و امور خیریه همکاری لازم را در اجرا و همچنین مباحث علمی داشته باشد و تجارب علمی خود را نیز در اختیار این اداره قرار بدهد و امیدوارم که این همکاری باعث شود تا شاهد ارتقاء کمی و کیفی فعالیت های قرآنی در سطح استان باشیم.

وی به برگزاری اولین جلسه شورای فرهنگی و قرآنی استان اصفهان اشاره کرد و گفت: برگزاری این جلسات موجب تعاملات بیشتر بین این دو نهاد می شود و زمینه را برای اجرای برنامه های مشترک با همکاری یکدیگر فراهممی کند و این امر نیز قطعا باعث اجرای برنامه هایی با کیفیت بیشتر و همچنین ایجاد فضای قرآنی بی نظیری در جامعه می شود.

انتهای پیامدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.