توسط فرماندار؛

برنامه های هفته جهانی مبارزه با مواد مخدر در برخوار اعلام شد

رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر برخوار گفت: همایش پیاده روی خانوادگی،تقدیر و دیدار از خانواده های شهدا و جانبازان عرصه مبارزه با مواد مخدر، برپایی کارگاه آموزشی آشنایی با مواد مخدر و روان روانگردانها و آموزش پیشگیری اولیه از اعتیاد، برپایی نمایشگاه های سیار و ثابت از دیگر برنامه های هفته جهانی مبارزه با مواد مخدراست.

به گزارش چشم برخوار؛ جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان با حضور اعضاء شورا و به ریاست سرپرست فرمانداری در محل فرمانداری شهرستان تشکیل شد.

سرپرست فرمانداری  برخوار و رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان ضمن تبریک فرار رسیدن ماه شوال و قبولی طاعات و عبادات در ماه مبارک رمضان طی سخنانی با اشاره به پدیده شوم مواد مخدر و مسائل و مشکلاتی که برای خانواده و جامعه به همراه دارد، بیان کرد: بهترین راه پیشگیری و مقابله با مواد مخدر، فرهنگ‌سازی است که تحقق آن به حمایت همه جانبه دستگاه های اجرایی، متولیان و خانواده ها نیاز دارد.

 محمد حسن قمی ضمن اشاره به چالش های حوزه مواد مخدر به خصوص در حوزه حمل، قاچاق و کشف با توجه به نزدیکی به مرکز استان، مبارزه و کنترل در این حوزه را مهم برشمرد و بر همکاری ادارات به منظور کنترل ورود و توزیع مواد در شهرستان تاکید کرد.
رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان با اشاره به اینکه هفته مبارزه با مواد مخدر بهترین فرصت برای اجتماعی کردن مبارزه با این پدیده شوم است، با تاکید بر شناسایی و افزایش توانمندی های جوانان گفت: گسترش آگاهی در مبارزه با مصرف مواد مخدر نیازمند همکاری و مساعدت تمامی مردم و مسئولین در تمامی حوزه ها می باشد.
سرپرست فرمانداری برخوار در ادامه ضمن اهمیت برشمردن آموزش در این حوزه، اظهار داشتند: اصل پیشگیری باید از آموزش و پرورش شروع شود و انتظار می رود آموزش و پرورش گامهایی را در جهت آموزش مربیان و معلمین در جهت آموزش به دانش آموزان بردارد.
ایشان افزودند: اولویت دولت پیشگیری از آسیب های اجتماعی بویژه در حوزه مبارزه با مواد مخدر است و موفقیت در این زمینه بدون شک استفاده از ظرفیت های مردمی و استفاده از رویکرد اجتماعی در مقابله با این معضل خانمان سوز می باشد و سیاست های دولت نیز در زمینه مبارزه با مواد مخدر با تاکید بر استفاده از همین ظرفیت ها برنامه ریزی شده است.
وی درادامه بر راه اندازی مرکز ترک اعتیاد حیات پاک در شهرستان و شناسایی افراد شاخص در حوزه های علمی، فرهنگی، هنری و ورزشی ومعرفی سفیران اجتماعی حوزه اعتیاد همزمان با هفته جهانی مبارزه با مواد مخدر تاکید نمود.
محمدحسن قمی در ادامه با توجه به در پیش بودن روز جهانی مبارزه با مواد مخدرافزود: به منظور افزایش مشارکت خانواده ها در پیشگیری اولیه از اعتیاد با هدف تأکید بر سلامت نهاد خانواده، کلیه ادارات شهرستان همکاری لازم را در راستای اجرای برنامه آموزشهای پیشگیرانه اجتماع محور(CBR) بکار گیرند.
وی در ادامه خاطرنشان کرد: همایش پیاده روی خانوادگی،تقدیر و دیدار از خانواده های شهدا و جانبازان عرصه مبارزه با مواد مخدر، برپایی کارگاه آموزشی آشنایی با مواد مخدر و روان روانگردانها و آموزش پیشگیری اولیه از اعتیاد، برپایی نمایشگاه های سیار و ثابت از دیگر برنامه های هفته جهانی مبارزه با مواد مخدراست.
محمود سلطانی معاون فرمانداری شهرستان در ادامه به تشریح اجرای برنامه های قابل اجرا در شهرستان و همچنین مصوبات و مکاتبات استان پرداخته و اظهار کرد: یکی از دغدغه های مقام معظم رهبری (مدظله العالی) اعتیاد به عنوان اولویت دار ترین آسیب اجتماعی کشور است که برای کنترل آن دستور ویژه صادر نمودند و بر این اساس طرح ملی مبارزه با مواد مخدر تهیه و اخیراً ابلاغ شده است که از طریق سلسله مراتب استانی این طرح را دریافت و نسبت به بومی سازی آن در شهرستان اقدام نمایند.
گفتنی است دراین جلسه روسای ادارات حاضر ضمن ارائه برنامه های مدنظر متبوع خود در راستای مقابله با مواد مخدر در مورد مباحث مربوطه به بحث و تبادل نظر پرداختند.
انتهای پیام / فرمانداری


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.