۳۰درصد از اماکن متروکه و خطرساز شهر سین تخریب شدند/لزوم همکاری مالکان اماکن مخروبه برای ادامه عملیات+ تصاویر

شهردار سین گفت: در چند ماه گذشته بیش از ۱۰ مورد منازل مخروبه تخریب شده و مابقی منازل قدیمی خطرآفرین که سلامت شهروندان را تهدید می‌کند نیز تخریب خواهند شد.

به گزارش چشم برخوار؛ شهردار سین از تخریب اماکن متروکه و قدیمی خطر‌ساز در شهر خبر داد.

محمد طرمه فروشان طهرانی با بیان اینکه در چند ماه گذشته بیش از ۱۰ مورد منازل مخروبه تخریب شده و مابقی منازل قدیمی خطرآفرین (منازلی که دیوار شکسته دارد و احتمال تخریب آن ها و یا سقوط آن ها وجود دارد) که سلامت شهروندان را تهدید می‌کند نیز تخریب خواهند شد، تخریب منازل را مطالبه شهروندان از شهرداری برشمرد و گفت: تعدادی از این منازل علاوه بر خطرساز بودن به مکانی برای تجمع معتادین تبدیل شده بودند.
وی در ادامه با بیان اینکه این خانه‌های قدیمی مخروبه و نیمه مخروبه به پاتوق افراد ولگرد و بزه‌کار تبدیل شده بود خاطرنشان کرد: علاوه بر همه این مشکلات، وجود این خانه‌ها به زیبایی و جذابیت‌های بصری شهر آسیب می‌رساند.
طهرانی تخریب این قبیل منازل را از وظایف قانونی مدیریت شهری برشمرد و اظهار کرد: بر اساس ماده ۵۵ بند ۱۴ قانون شهرداری‌ها، مدیریت شهری موظف است که آن‌ دسته از منازل قدیمی و مخروبه که بهداشت روانی و سلامت شهروندان را تهدید و یا به پاتوق افراد معتاد و خلاف‌کار تبدیل شده‌اند را تخریب کند.
شهردار سین ضمن اعلام این که شهرداری سین تخریب ۷۰ درصد باقیمانده منازل مخروبه شهر را نیز در برنامه دارد، از صاحبان منازل رها شده و مخروبه خواست ملک خود را تخریب یا بازسازی کنند.
این مسئول در پایان خاطرنشان کرد: عملیات تخریب منازل پرخطر توسط واحد خدمات شهری شهرداری سین و با حضور دادستان شهرستان، ریاست کلانتری و شهردار انجام شد.
انتهای پیام /روابط عمومی شهرداری سین


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.