مدیر آموزش و پرورش برخوار: ناچاریم با وجود نارضایتی شهروندان، از والدین دانش آموزان شهریه بگیریم

مدیر آموزش‌ و پرورش برخوار گفت: سرانه مدارس ناچیز است، ناچاریم باوجود نارضایتی برخی از شهروندان،  برای تعمیر و بهسازی و تأمین نیازهای جاری مدارس از والدین شهریه‌های چند صد هزار تومانی بگیریم.

به گزارش چشم برخوار؛ حسینعلی حاجی‌دلیگانی، نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی که پس از دو هفته رایزنی فشرده بالاخره روز پنج شنبه توانست پای معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش‌ و پرورش را به شهرستان‌های شاهین‌شهر و میمه و برخوار باز کند، پس از بازدیدهای فشرده ۹ ساعته معاون وزیر اظهار کرد: روزی نیست که معلمان به‌صورت حضوری، ارسال پیامک و نامه‌های جمعی از خادم خود نخواهند تکلیف ساختمان‌های نیمه‌کاره و رهاشده را در دولت‌آباد، شاهین‌شهر و میمه از وزیر و معاونان وزارت آموزش‌ و پرورش جویا شوم، بالاخره با آمدن الهیار ترکمن معاون وزیر آموزش‌ و پرورش پس از سال‌ها شاهد خبرهای خوشی برای فرهنگیان هستم.

این عضو فراکسیون ولایی مجلس شورای اسلامی از اختصاص۷۰۰ میلیون تومان برای مرکز فرهنگی رفاهی در دولت‌آباد و یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان برای تکمیل کلینیک تخصصی فرهنگیان در شاهین‌شهر اختصاص‌یافته است، خبر داد.
وی اضافه کرد: هرچند از مشارکت بنیاد برکت برای احداث مدارس جدید در شهرهای میمه، وزوان، شاهین‌شهر، گرگاب، گز و دولت‌آباد قدردانی کرد، اما از تخصیص یافتن اعتبارات کم استانی به بخش‌های عمرانی آموزش‌ و پرورش به شهرستان‌های شاهین‌شهر و میمه و برخوار انتقاد کرد.
مشکلات رفاهی معلمان، نتیجه تصمیمات بلندپروازانه است
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش‌ و پرورش نیز که پس از بازدید مراکز فرهنگی رفاهی شهرهای میمه، دولت‌آباد و شاهین‌شهر اظهار داشت: ساخت این مراکز با طراحی‌های بزرگ در شرایطی صورت گرفته است که برای تکمیل آن‌ها به میلیاردها تومان اعتبار این وزارت‌خانه نیاز است.
الهیار ترکمن ادامه داد که مرکز نیمه‌کاره دولت‌آباد حداقل ۵ میلیارد تومان نیاز دارد تا تکمیل شود، کلینیک درمانی فرهنگیان شاهین‌شهر نیز به کمک‌های شورای شهر و خیران نیاز دارد تا اعتبارات کم این وزارتخانه پس از ۱۰ سال انتظار به بهره‌برداری برسد.
وی پس از شنیدن درد دل‌های فرهنگیان این دو شهرستان تصریح کرد: پاداش پایان خدمت فرهنگیان در سه قسط تا شهریور امسال پرداخت می‌شود که در قسط اول یک هزار و۲۳۰ میلیارد تومان به بازنشستگان این وزارت‌خانه پرداخت می‌شود.
معاون وزیر آموزش‌ و پرورش از فرهنگیان خواست  فریب مطالب خلاف واقع را در شبکه‌های مجازی نخورند، چون طبق اعلام نظر دیوان عدالت اداری، وزارت آموزش‌ و پرورش دیگر نمی‌تواند احکام حقوقی عائله‌مندی بانوانی را که ازدواج‌نکرده‌اند و پرداخت حداکثر فوق‌العاده سختی کار معلمان را هم چون گذشته پرداخت کند.

شرمندگی از گرفتن شهریه برای تعمیر و بهسازی

مدیر آموزش‌ و پرورش دولت‌آباد گفت: سرانه مدارس ناچیز است، ناچاریم باوجود نارضایتی برخی از شهروندان،  برای تعمیر و بهسازی و تأمین نیازهای جاری مدارس از والدین شهریه‌های چند صد هزار تومانی بگیریم.

قدرت‌اله زارعان بابیان این‌که این شهرستان یکی از شهرستان‌های این استان با بیشترین مدارس در حال تخریب است، ادامه داد: در شهرستان برخوار بیشترین دانش‌آموزان اتباع افغانی را در مدارس خود جای‌داده است این در حالی است که کمیساریای آوارگان ملل متحد باید در این شهرستان مدرسه بسازد.

وی از اداره کل آموزش‌ و پرورش خواست که تجهیزات فنی موردنیاز هنرستان خیر ساز را تا پیش از شروع سال تحصیلی جدید آماده کند.

مدیر آموزش‌ و پرورش دولت‌آباد به درخواست ۲ هزار و ۵۰۰ معلم شهرستان برخوار اشاره کرد که تکمیل مرکز فرهنگی رفاهی این شهرستان را پس از ۱۲ سال انتظار خواستارند.

انتهای پیام /


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.