استاد برجسته اخلاق:

ما محبان اهل بیت هستیم نه شیعیان واقعی/ مهمترین سرمایه ما حب معصومان است

استاد برجسته اخلاق گفت: مهمترین سرمایه ما حب اهل بیت است ولی باید حواسمان باشد که این محبت و علاقه، باید حفظ شود، اگر مقداری بی‌بند و باری و معصیت و مخالفت زیاد شد، تبعیت از شیطان زیاد شد، حجاب‌های ظلمانی زیاد شد، به کلی آن نور ولایت از بین می‌رود.

به گزارش چشم برخوار؛ آیت الله محمد علی ناصری صبح امروز در جمع  اقشار مردم پیرامون ایام ولادت حضرت ثامن الحجج (ع) اظهار کرد: درباره امام رضا علیه السلام وارد شده است که عده‌ای از ایران خواستند خدمت حضرت برسند، بعد از در زدن، به خادم حضرت گفتند: «ما از شیعیان حضرت هستیم»، امام اجازه ورود ندادند.

استاد حوزه ادامه داد: تا شصت روز این ایرانیان می‌آمدند و همین مطلب را می‌گفتند و حضرت اجازه نمی‌دادند، روز آخر، کلامشان را عوض کردند و گفتند «ما از محبان و دوستداران حضرت هستیم» حضرت خود، به استقبالشان رفتند و از آنها پذیرایی گرمی کردند.

وی عنوان کرد: حضرت رضا(ع) سپس به خادمشان فرمودند «شصت بار به منزل آنها برو و از طرف من به آنها سلام برسان»، بله؛ سلمان فارسی از شیعیان بود، رشید هجری از شیعیان بود، اویس قرنی و میثم تمار و کمیل‌بن زیاد نخعی از شیعیان بودند؛ ولی کدام آثار شیعه در ما هست؟ اگر کسی می‌گوید «من شیعه علی علیه السلام هستم» یعنی آنجا که علی علیه السلام پا گذاشته، پا گذارد.

آیت الله ناصری خاطرنشان کرد: ما با این همه اشتباه چه کار کنیم، حضرات معصومین می‌دانند که ادعای شیعه بودن نداریم اما خدا می‌داند که از محبان هستیم؛ به جان، امام زمان علیه السلام، علی و اولاد علی علیهم السلام را دوست داریم و به همین هم می‌بالیم.

وی تاکید کرد: اهل بیت معصوم هم فرمودند «دوستان ما نطفه‌شان با محبت ما عجین شده است» مهمترین سرمایه ما هم همین امر است ولی برادرها حواسمان باشد که این محبت و علاقه باید حفظ شود، اگر مقداری بی‌بندوباری و معصیت و مخالفت زیاد شد، تبعیت از شیطان زیاد شد، حجاب‌های ظلمانی زیاد شد، به کلی آن نور ولایت از بین می‌رود.

آیت الله ناصری ابراز کرد: تقوا به معنای خویشتن‌داری انسان از مخالفت با حق است یعنی انسان خود را از ترک واجبات و به جا آوردن محرمات بازدارد، تقوا از وقایه است یعنی نگه‌داری، تقیّه هم به این معناست چون انسان خودداری می‌کند از عملی که برخلاف مرام اهل سنّت است تا کسی به عقایدش پی نبرد.

وی در پایان گفت: در آیات قرآن گاهی خداوند می‌فرماید «اِتَّقِ الله» گاهی فرموده است «اِتَّقُوا النّارَ الَّتی وَقُودُهَا النّاس وَ الحِجارَه؛ از آتش جهنم بپرهیز و خودت را حفظ کن» در بعضی از آیات آمده است «اِتَّقُوا فِتنَهً لا تُصیبَنَّ الَّذینَ ظَلَمُوا منکم خاصَّه؛ بپرهیزید از فتنه‌ای که آثار آن مخصوص ظالمین نیست و غیر ظالمین را هم فرا می‌گیرد».

انتهای پیام/صاحبدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.