سخنگوی سازمان آتش‌نشانی اصفهان:

حریق انبار هزار متری منسوجات در جاده حبیب‌آباد

مدیر روابط عمومی و سخنگوی سازمان آتش‌نشانی شهرداری اصفهان گفت: در حدود ساعت ۱۹:۴۵ یک مورد حریق انبار و کارگاه هزار متری تولید تشک، موکت و نمک در جاده حبیب‌آباد گزارش شد که با تلاش نیروهای آتش‌نشانی اطفا شد.

به گزارش چشم برخوار؛ محمد شریعتی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان از وقوع یک مورد حریق حریق انبار و تولیدی موکت، تشک و نمد در جاده حبیب‌آباد خبر داد و اظهار کرد: در حدود ساعت ۱۹:۴۵ یک مورد حریق انبار و کارگاه تولید تشک، موکت و نمک در جاده حبیب‌آباد گزارش شد که با توجه به وسعت حریق همزمان از ۸ ایستگاه نیروهای آتش‌نشانی در قالب ۱۳ خودروی اطفائیه سنگین و نیمه سنگین و ۴۳ نفر آتش‌نشان و مسؤولان و افسران کشیک به محل حادثه اعزام شدند.

وی افزود: محل حادثه سوله هزار متری انبار تولید موکت، تشک و نمد بود که دچار حریق شده بود، با توجه به بار حریق و سرعت رشد، حریق کل مجموعه را در برگرفته بود، اما با توجه به اینکه حلقه و رینگی دور سوله اول ایجاد شد سوله‌ای که جنب این کارگاه بود دچار حریق نشد و همکاران به اطفای حریق اقدام کردند.

مدیر روابط عمومی و سخنگوی سازمان آتش‌نشانی شهرداری اصفهان با اشاره به این‌که در کمتر از یک ساعت حریق به طور کامل تحت کنترل درآمد و اطفا شد، گفت: آتش‌نشانان در حال حاضر مشغول پاکسازی و شعله‌زنی هستند، با وجود دفرمه شدن آهن‌های سقف سوله و تخریب قسمتی از دیوار آن به علت حرارت خیلی زیاد همکاران ما توانستند در داخل سوله نفوذ کنند و از داخل اقدام به اطفا کرده و از گسترش شعله به نقاط و کارگاه‌های اطراف جلوگیری شد.

وی ادامه داد: در این حادثه کسی از افراد آن منطقه دچار حادثه نشدند، اما با توجه به حرارت و شعله زیاد یکی از آتش‌نشانان دچار مشکل تنفسی شد و به بیمارستان انتقال داده شد و یک نفر دیگر هم دچار سوختگی جزئی شد که به صورت سرپایی نسبت به درمان او اقدام شد.

شریعتی خاطرنشان کرد: تا ساعتی دیگر به طور کامل برای جلوگیری از شعله‌های احتمالی زیر آوار آتش‌نشانان اقدام به اطفا می‌کنند.

وی همچنین تصریح کرد: با توجه به نزدیک شدن به شب خودروی نوررسان و دستگاه تخصصی حمل تنفسی هم به محل اعزام شدند که با پیش‌بینی‌های انجام گرفته حریق اطفا شد و پاکسازی و شعله‌زنی هم در حال انجام است.

مدیر روابط عمومی و سخنگوی سازمان آتش‌نشانی شهرداری اصفهان اضافه کرد: با توجه به حجم زیاد منسوجات سوختی و وسعت زیاد کارگاه علت حریق مشخص نیست، بعد از اطفای کامل تیم علت‌یابی حریق در محل حاضر شده و به بررسی کارشناسی پرداخته و علت حریق را مشخص خواهند کرد.

انتهای پیام/دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.