ثبت علم کاشت خربزه سینی در فهرست آثار ملی ناملموس، کلید خورد+ تصاویر

شهرداری و شورای اسلامی شهر سین به منظور پاسداشت زحمات کشاورزان و زنده نگه داشتن نام خربزه سینی برای اولین بار اقدام به برگزاری جشن برداشت خربزه و برپایی نمایشگاه و عرضه مستقیم محصول خربزه کرد.

به گزارش چشم برخوار؛ شهرداری و شورای اسلامی شهر سین به منظور پاسداشت زحمات کشاورزان و زنده نگه داشتن نام خربزه سینی برای اولین بار اقدام به برگزاری جشن برداشت خربزه و برپایی نمایشگاه و عرضه مستقیم محصول خربزه کرد.

این مراسم همراه با نمایشگاه و عرضه مستقیم محصول خربزه سینی با حضور فرماندار شهرستان،نماینده مجلس ، معاون سیاسی و انتظامی و اجتماعی فرمانداری، فرماندهی انتظامی ،شهردار و اعضای شورای شهر سین و جمعی از مدیران و اصحاب رسانه و مردم برگزار شد.

محمد طرمه فروشان طهرانی شهردار سین در این جشنواره تصریح کرد؛ در حال حاضر نیز همه ساله حدود ۴۰۰ هکتار از زمین های شهر سین زیر کشت خربزه می رود و حدود ۸۰ هزار تن محصول خربزه آن به سایر نقاط کشور و حتی کشورهای همسایه صادر می شود و همچنان شیرینی و طعم آن با سایر خربزه ها متفاوت است.

شهردارسین در ادامه افزود: خربزه سینی از اواخر فروردین ماه کشت و محصول آن از اواسط مرداد تا اواخر شهریور برداشت می شود.

اجرای برنامه های شاد و متنوع و گروه موسیقی سنتی و… همراه با نمایشگاه و عرضه مستقیم محصول خربزه سینی به مدت یک هفته از دیگر برنامه های این جشنواره بود.

در این جشنواره از سه کشاورز نمونه شهر سین که توانسته‌اند مراحل کاشت و برداشت خربزه را به روش سنتی انجام دهند، تقدیر شد.

تقدیر از اصحاب رسانه شهرستان به مناسبت روز خبرنگار، پایان بخش این مراسم جشن بود.

انتهای پیام /دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.