به شعور مردم توهین نکنید!

اگر سراغ نسخه‌های اجاره‌ای غربی نمی‌رفتید اقتصاد مردم این وضعیت فعلی را نداشت/ به شعور مردم توهین نکنید!

نماینده مردم شاهین‌شهر برخوار و میمه در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر طی چندسالی که شما مسؤول اجرایی کشور هستید، نسخه شفا بخش اقتصاد مقاومتی را اجرا می‌کردید و سراغ نسخه‌های اجاره‌ای غربی نمی‌رفتید اقتصاد مردم این وضعیت فعلی را نداشت.

به گزارش چشم برخوار؛ حسینعلی حاجی دلیگانی امروز در نطق میان‌دستور خود در صحن علنی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: ابتدا از همه خبرنگاران عزیز که ناظر بر همه امور ما هستند تشکر می‌کنم و روز خبرنگار را تبریک عرض می‌کنم.

وی خطاب به رئیس‌جمهور بیان کرد: آقای رییس جمهور! همه مردم ایران از خشک شدن زاینده رود ناراحتند، برای شادی و نشاط مردم بیایید ستاد احیای زاینده رود را حداقل همانند ستاد احیای دریاچه ارومیه راه‌اندازی کنید، از آقای نوبخت می‌خواهم با رفع اختلاف بین پیمانکاران و دستگاه‌های اجرایی پروژه‌ها را از بلاتکلیفی رها کنند.

نماینده مردم شاهین‌شهر برخوار و میمه در مجلس شورای اسلامی با بیان این که از نوبخت انتظار هست که ماده ۲۳ مترو شاهین شهر را تصویب کند، عنوان کرد: از آخوندی خواستارم خواسته مردم متدین شهرهای دولت آباد و دستگرد وسین را به نحوه عبور قطار سریع السیر عملیاتی کند، از اردکانیان انتظار است با تکمیل پروژه فاضلاب شهرستان‌های برخوار و شاهین‌شهر و میمه به نگرانی ۲۵ ساله مردم پایان دهد.

وی ادامه داد: از اردکانیان می‌خواهیم همانند درختان غرب استان اصفهان، آب مورد نیاز برای خشک نشدن درختان دشت برخوار را رهاسازی کند،از ستاری انتظار است با سفر به شاهین‌شهر نشستی را با جوانان عزیز شاهین‌شهری برگزار کرده و پای درد دل آنان نشسته و مطالب آنان را استماع کند.

حاجی دلیگانی خطاب به وزیر آموزش و پرورش گفت: آقای بطحایی، برای تخریب و بازسازی نزدیک به ۹۰ مدرسه تخریبی شاهین‌شهر و میمه و برخوار کار ویژه‌ای را انجام دهید، آقای بطحایی، آقای رییس جمهور، آقای نوبخت، از شما می‌خواهم سند تحول بنیادین آموزش و پرورش را اجرایی کنید، نظام رتبه‌بندی معلمان را اجرا کنید، شان و جایگاه شامخ معلم را حفظ کنید، انتظار بوده و هست حقوق معلمان را در سال ۹۷ با نگاه به تورم و منطقی براساس شفاف سازی بودجه ۹۷ افزایش دهید.

وی بار دیگر به روحانی تصریح کرد: آقای رییس جمهور! پیگیری کنید ماده ۲۹ قانون برنامه ششم، متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان خصوصاً بازنشستگان کارگری انجام پذیرد، اگر به کشور پهناور و ظرفیت‌های آن و استعدادهای جوان آن و صاحب ایده توجه کنید می‌بینید اگر طی چندسالی که شما مسؤول اجرایی کشور هستید، نسخه شفا بخش اقتصاد مقاومتی را اجرا می‌کردید و سراغ نسخه‌های اجاره‌ای غربی نمی‌رفتید اقتصاد مردم این وضعیت فعلی را نداشت.

نماینده مردم شاهین‌شهر برخوار و میمه در مجلس شورای اسلامی افزود: اسلحه جنگی آمریکا برای تحریم مردم ایران نقدینگی است پاسخ دهید چرا نقدینگی ۴۶۰هزار میلیارد تومانی سال ۹۲ را اکنون به ۱٫۶ تریلیون تومان رسانده‌اید؟
باید پاسخ دهید چرا بخاطر لجاجت ۴ ماهه بسته ارزی غلطی را در ۲۱فروردین ۹۷ ارائه و اجرا کردید که حدود ۶۰ تن سکه و طلا نادرست و غلط عرضه شد و میلیاردها دلار ارز این کشور را به تاراج دادید؟ و حالا بعد از ۴ ماه به نظر کارشناسی تن می‌دهید.

وی تأکید کرد: براساس اصل ۱۱۳ قانون اساسی شما مسؤول اجرای قانون اساسی هستید و ما مسؤول تذکر دادن و ناظر برشما هستیم، نمی‌خواهد به ما تذکر بدهید، شما اجرا کنید، شما عمل کنید ، بیش از ۹۵ درصد اختیارات اجرایی کشور را دارید و رهبر معظم انقلاب هم باز اختیارات فراوانی را به شما دادند و به دو رییس قوه دیگر هم دستور دادند که به شما کمک کنند.

حاجی دلیگانی یادآوری کرد: حالا بگوید چرا اصل ۲۸ قانون اساسی مظلوم ماندهاست؟ درحالی که تکلیف داشته‌اید شغل متناسب برای تمام آحاد مردم از جمله جوانان تأمین کنید اما چرا اجرا نکردید؟ چرا دیشب آمار غلط دادید؟ به مردم گفتید نه تنها کسی از کارخانجات اخراج نشده بلکه برخی اخراج شدگان هم به سرکار برگشتند! به شعور مردم توهین نکنید!

وی در پایان گفت: شرایط تأمین مسکن براساس اصل ۳۱ قانون اساسی وظیفه شما بوده آمار بدهید چقدر مسکن ساختید؟ در پایان چند نصیحت مشفقانه برای شما دارم: با مردم صادق باشید، در پذیرش نظرات کارشناسی لجاجت نکنید، از آمدن به مجلس نترسید، از جلسه با نمایندگان پرهیز نکنید، بیش از بیست ماه است نمایندگان مجلس در قالب مجامع از شما جلسه خواستند و شما وقت ندادید.

انتهای پیام/دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.