امام جمعه دولت آباد عنوان کرد؛

زمانی که مردم باید از فرد مسئول تبرّی بجویند

امام جمعه دولت آباد تاکید کرد: ضرورت دارد که مردم متوجه موضع گیری ها و سخنان مسئولین باشند و اگر انحرافی از اصول می بینند به او تذکر بدهند و اگر خود را اصلاح نکرد باید از او تبرّی بجویند.

به گزارش چشم برخوار؛ حجت الاسلام و المسلمین سیدحسین محمود آبادی در خطبه دوم نماز جمعه دولت آباد، گفت: انقلاب اسلامی ایران در سال چهلم خود قرار دارد و به عبارتی انقلاب چهل ساله شده است.

امام جمعه دولت آباد بابیان اینکه در این چهل سال لحظه ای نبوده است که انقلاب اسلامی ایران از تیر و گزند بدخواهان در امان مانده باشد، خاطرنشان کرد: یکی از علت های مقاومت مردم در مقابل مشکلاتی که دشمن ایجاد کرده بود اصول و مبانی این انقلاب است که از قرآن و سیره اهل بیت علیهم السلام گرفته شده است.
وی افزود: قرآن کریم می فرماید خالصانه کار کنید، ایثار و شجاعت داشته باشید، به عدالت رفتار کنید، ظلم نکنید، به همدیگر کمک کنید، زیر بار زور و حکومت ظالمان نروید، توجه به قیامت و آخرت داشته باشید و دنیا گرا نباشید.
حجت الاسلام محمودآبادی در ادامه عنوان کرد: مردم چون به این اصول و مبانی توجه داشتند، در دفاع مقدس ایستادگی و مقاومت داشتند، در مقابل داعش ایستادند و اکنون هم در مقابل آمریکا ایستاده اند.
این کارشناس سیاسی ادامه داد: اگر اصول و مبانی ظالمانه بود، استکبار ستیز نبود و سعادت دنیا و آخرت را تأمین نمی کرد، مردم هم به آن پایبند نبودند و انقلاب ماندگار نمی شد.
وی خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب، نسبت به این اصول و مبانی توجه دارند و در سخنرانی ها و موضع گیری ها از قرآن و سیره اهل بیت علیهم السلام استفاده و طبق دستور شرع مقاومت می کنند.
امام جمعه دولت آباد تاکید کرد: آنچه که مهم است دیگر مسئولین و مردم هم باید به این اصول پایبند باشند، رئیس جمهور، وزیر، نماینده مجلس، استاندار، مدیر کل و اعضای شورای شهر و هر مسئول خُرد و کلانی باید پایبند به این اصول باشند.
این مسئول در ادامه اظهار کرد: اگر مسئولی به این اصول پایبند نباشد، با موضع گیری های خود که به سود دشمن است، پایه های نظام را سست می کند و موضع گیری ها و سخنان کسانی که به این اصول پایبند نیستند باعث سوء استفاده دشمن و نفوذ دشمن در نظام می شود و از همان طریق دشمن به انقلاب ضربه می زند.
محمودآبادی تاکید کرد: ضرورت دارد که مردم متوجه موضع گیری ها و سخنان مسئولین باشند و اگر انحرافی از اصول می بینند به او تذکر بدهند و اگر خود را اصلاح نکرد باید از او تبرّی بجویند.
۱۷ مرداد ماه روز خبرنگار بود که به خبرنگاران عزیز تبریک می گوئیم. قدردان زحمات آنها هستیم.
مأموریت خبرنگار این است که علاوه بر انتشار خبر، مأمور ثبت وقایع و اخبار هم می باشد، اگر خبرنگار مأموریت و رسالت خود را به خوبی انجام دهد می تواند جلوی بسیاری از معضلات اجتماعی را بگیرد، مثلاً خبری تهیه کند پیرامون مشکلات یک محل و به گوش مسئولان برساند، مسئولان بواسطه آن خبر می توانند مشکل را حل نمایند. از خبرنگاران و جامعه خبری شهرستان هم تشکر داریم.
دهه اوّل ذی الحجه که شروع آن دوشنبه می باشد، همان ایام معلومات است که در قرآن به آن اشاره شده است، در نهایت فضیلت و برکت است.
در هیچ ایامی کار نیک و عبادت نزد خداوند، محبوب تر و پسندیده تر از این دهه نیست. در این دهه انسان توجه به توحید و یگانگی خداوند دارد.
نُه روز اول روزه اش ثواب تمام عمر را دارد، نماز دهه اوّل باعث شریک شدن در ثواب حجاج می شود.
انتهای پیام /


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.