نسخه حل مشکلات/ چند راهکار برای نمایندگان مجلس و مسئولان

مطالبه جدی ملی از شما این است که بنیان گذار سنت حسنه شایسته سالاری در گزینش وزراء و مسئولان شوید و فارغ از جناح گرایی نفرت انگیز فعلی، از میان استعدادهای سرشار انسانی افراد موحد، متعهد لایق، صالح، متخصص، اهل کار جهادگونه، مقتدر و انقلابی گزینش کنید و صحنه شبه بحرانی ایجاد شده را تبدیل به فرصت و پیروزی بر دشمن کنید.

به گزارش چشم برخوار؛ حسن داوری*/ با وجود مشکلات اقتصادی و فرهنگی حاکم بر کشور، چند راهکار به نظر می رسد که مطالعه و بررسی آن ها برای مسئولان خالی از لطف به نظر نمی رسد.

روحیه و تفکر سپاهی، بسیجی ( نسخه حل مشکلات ملی و جهانی مسلمین)

سپاهیان و بسیجی ها کسانی بودند که بیشترین شباهت، سنخیت، نزدیکی شخصیتی، روحی، فکری و عملی را با امام خمینی (ره) داشتند، به همین دلیل اولین کسانی که جذب شخصیت و روحیه امام شدند اینها بودند و از اولین نهادهای انقلابی شکل کرفته پس از انقلاب سپاه پاسداران است.
این کلام الهی از امام راحل است: «اگر سپاه نبود کشور هم نبود»؛ که رمز گشایی از این کلام امام در بررسی و ارزیابی عملکرد چهل ساله سپاه استغ چرا که در هر زمانی که کشور و انقلاب دچار ضعف، مشکل، خطر و تهدید بزرگ بوده است سپاه وارد شده و آن نقطه ضعف و تهدید را به نقطه ی قوت و فرصت تبدیل کرده است.
سپاه از نظر قانونی عهده دار وظیفه ی حفاظت از انقلاب و دستاوردهای آن و عصاره استعداد ملی و مردمی ایران اسلامی است.
نجات کردستان، مدیریت موفق دفاع مقدس، تامین امنیت پروازها، ایجاد و تحقق شجره طیبه بسیج، حضور در عرصه های سازندگی و عمرانی کشور، انجام طرح های بزرک عمرانی، نفتی، گازی، پتروشیمی، راه ها، آبرسانی، خدمات بزرگ بهداشتی و درمانی به ویژه در مناطق محروم، پوشش و تامین ضعف اطلاعاتی کشور، دستاوردهای شگفت انگیز تسلیحاتی، موشکی، تامین امنیت ملی شخصیت ها و دانشمندان و امنیت عمومی کشور تنها گوشه ای از استعدادها و خدمات سپاه است.
بنا بر این برای عبور موفق از همه مشکلات، تنگناها به ویژه اقتصاد آسیب پذیر و تبدیل آن به اقتصادی درون زا، مقاومتی و برون نگر باید مدیرانی با روحیه سپاهی و تفکر بسیجی ورود کنند و خدامحوری، خداباوری، ولایت مداری، ولایت پذیری، بهره مندی از علم، تخصص، تجربه، معرفت، هدفمندی، انگیزه ی بالای الهی، ایمان سرشار قلبی، تلاش مضاعف شبانه روزی و اخلاص را به عنوان بخشی از روحیات و تفکر سپاهی و بسیجی داشته باشند.
افرادی که در کنار ویژگی های فوق، بی رغبتی به دنیا، صلابت شخصیت، شجاعت، قدرت ریسک پذیری بالا، نهراسیدن از دشمن، امان، قدرت تفکر، تدبیر و ابتکار عمل را نیز در خود داشته باشند تا بتوانند بهترین برنامه ریزی ها و تصمیمات را برای ملت ایران و کشور داشته و فاتح قله های موفقیت یکی پس از دیگری باشند.

مطالبه منطقی، عقلی و مردمی از روحانی

ایجاد دولت کار، اقتدار و انقلابی

بنا بر اعتراف صریح و مکرر رییس جمهور آمریکا و وزیز امور خارجه قبلی و فعلی او، آمریکا درصدد تغییر رژیم ایران و براندازی است، همانطور که بولتون مشاور امنیت ملی آن ها در اجتماع منافقین در پاریس اعلام کرده ما اجازه نمی دهیم انقلاب اسلامی جشن چهلمین سالگردپیروزی خود را بگیرد و قبل از ۲۰۱۹ با حضور شما (منافقین ) در ایران جشن پیروزی بر نظام اسلامی را برگزار می کنیم .
جیم هنسون رییس یکی از اندیشکده های آمریکایی نیز طرح پنج مرحله ی براندازی را به بولتون ارائه کرده است و در حالی که براندازی نظام اسلامی ایران آرزوی چهل ساله آن ها است ولی هیچ گاه این چنین صریح و با برنامه نبوده است.
این چنین ابراز مواضع حکایت از طراحی، داشتن برنامه، هماهنگی با رژیم جعلی صهیونیستی، گاوهای شیرده منطقه ای، بکارگیری زباله های منافقین و عمله های داخلی دارد.
در این شرایط ضمن تشکر از مواضع قاطع، منطقی و انقلابی آقای روحانی. چند پیشنهاد مطرح می شود: اول این که وضعیت فعلی اقتصادی حاصل طراحی دشمن در راستای فشار اقتصادی، روانی و عملی بر مردم و حکایت از عدم آمادگی و بی برنامگی تیم اقصادی دولت به منظور مقابله با بحران زایی دشمن است.
تیم اقتصادی دولت در حد و اندازه مواجهه با بحران ها و تبدیل تهدیدها به فرصت نیست و مطالبه جدی ملی از شما این است که بنیان گذار سنت حسنه شایسته سالاری در گزینش وزراء و مسئولان شوید و فارغ از جناح گرایی نفرت انگیز فعلی، از میان استعدادهای سرشار انسانی افراد موحد، متعهد لایق، صالح، متخصص، اهل کار جهادگونه، مقتدر و انقلابی گزینش کنید و صحنه شبه بحرانی ایجاد شده را تبدیل به فرصت و پیروزی بر دشمن کنید که در صورت چنین تصمیم شجاعانه، عاقلانه و انقلابی؛ قطعا از نصرت مطلق الهی، عنایات حضرت ولی عصر (عج) و حمایت همه جانبه رهبری و عموم ملت شریف ایران بهره مند خواهید شد و دعای صالحان بدرقه و راهگشای حرکت شما به سمت صلاح و موفقیت خواهد بود.

رفع تهمت های ناروا

امروزه بیش از هر زمان دیگر از طرف دشمنان آگاه و دوستان ناآگاه، غافل و کم کار دو اتهام بزرگ و ناروا و ظالمانه متوجه اصل دین اسلام و مسلمانان می شود و این چنین القا می شود که اسلام دارای سیستم حاکمیتی مشخص و مدون نیست و توان اداره امور مردم به ویژه مسلمین را ندارد، اسلام نظام و سیستم اقتصادی مشخص ندارد.
اما بر اهل علم، معرفت و حکمت پوشیده نیست که مبداء و منشاء عالم که خالق و رب عالم وجود است؛ علیم و حکیم محض است و از یک چنین ذاتی غیر از اراده، فعل و عمل هدفمند، عالمانه و حکیمانه سر نمی زند و عالم هستی (تکوین) و تشریع (مجموعه اندیشه اسلامی )، جلوه و ظهور آن ذات علیم و حکیم است.
نظام و سیستم تفکر اسلامی (شامل جهان بینی اسلامی، اصول و مبانی اعتقادی، اخلاقی، فقهی و عملی معیار و جهت بخش چگونگی بهره وری کمی، کیفی و مادی و معنوی مسلمین از عالم هستی است و عالم تکوین و تشریع ذاتا سیستماتیک، دارای نظم، برنامه و انضباط و هدفمندی خاص است و اراده الهی بر تلاش انسان ها جهت کشف، استخراج و بکارگیری موارد فوق است.
بنا بر این طرح اتهامات فوق از ناحیه دشمنان آگاه به منطور گرفتن هویت، شخصیت و استقلال فکری مسلمین و استثمار بیشتر آن ها است و پذیریش این اتهامات ظالمانه از طرف عامه از سر جهل و از ناحیه به اصطلاح اندیشمندان و دانشمندان از سر توجیه کم کاری خود و عذم انجام وظیفه و مسئولیت آنهاست.
پس شایسته است عالمان متعهد و مسئولیت پذیر و رشته های علوم سیاسی و اقتصاد در حوزه های علمیه، دانشگاه ها، کمر همت بسته و با بکارگیری اهرم معجزه آسای آموزش، پژوهش و تحقیق نسبت به تدوین نقشه جامع حاکمیت و اقتصاد ناب اسلامی اقدام کرده و دامن مطهر اسلام عزیز را از این اتهامات پاک کنند.
نمایندگان مجلس نیز با تصویب قوانین لازم، ریل گذاری مناسب را برای قوای مجریه و قضاییه انجام داده و مردم را از این وضعیت نابسامان مدیریتی و اقتصادی که ناشی از تفکر التقاطی به ظاهر اسلامی و در باطن لیبرالیسم غربی است نجات دهند.
*کارشناس و تحلیل گر مسائل سیاسی
انتهای پیام /


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.