امام جمعه دولت آباد:

مبارزه با فساد، راه برون رفت از مشکلات اقتصادی/ تحریم اقتصادی یک فرصت است

امام جمعه دولت آباد گفت: تحریم اقتصادی یک فرصت است، که از ظرفیت های داخلی استفاده کنیم و نیروهای جوان و پرتلاش خود را بکار گیریم و پایه های اقتصاد کشور را قوی کنیم.

به گزارش چشم برخوار؛ حجت الاسلام و المسلمین سیدحسین محمودآبادی در خطبه دوم نماز جمعه، اظهار کرد: یکی از مشکلات مهم کشور ما، مشکلات اقتصادی است که واقعاً زندگی بعضی از مردم را دچار مشکل کرده است.

امام جمعه دولت آباد ادامه داد: مسائل اقتصادی چیزی نبوده است که از ابتدای پیروزی انقلاب تا کنون مورد غفلت باشد، چرا که از ابتدای پیروزی انقلاب مرحوم امام (ره) مطالب زیادی را درباره استقلال اقتصادی مطرح کردند، حتی فرمودند: « من دست و بازوی همه کسانی که بی ادعا و مخلصانه در صدد استقلال و خودکفائی کشورند را می بوسم».
وی خاطرنشان کرد: حضرت آقا هم در زمان رهبری خود، شعار سال چندین سال متمادی را با محوریت اقتصاد انتخاب کردند به خاطر اهمیّت آن و همواره تاکید داشتند مسئولین و مردم توجه به پیشرفت اقتصادی داشته باشند.
این مسئول در ادامه گفت: متأسّفانه سوء مدیریت در طول سال های مختلف باعث شده است که ما این گونه دچار مشکل بشویم و با کمال تأسّف در چند ماه اخیر همین سوء مدیریت باعث بروز مشکلات اقتصادی شده است.
حجت الاسلام محمودآبادی راه برون رفت از مشکلات اقتصادی را مبارزه با فساد دانست و عنوان کرد: با لطف خداوند، رویکرد قوۀ قضائیه همین شده و استفاده از مدیران متخصص و دلسوز و کار جهادی شبانه روزی آن ها مدنظر قرار گرفته است.

این کارشناس سیاسی به نکته دیگری اشاره کرد و گفت: تحریم اقتصادی یک فرصت است، که از ظرفیت های داخلی استفاده کنیم و نیروهای جوان و پرتلاش خود را بکار گیریم و پایه های اقتصاد کشور را قوی کنیم.
امام جمعه دولت آباد یادآور شد: با لطف خداوند در مورد بسیاری از کالاهای استراتژیک به خودکفایی رسیده ایم. مثل گندم، بنزین و بسیاری از مواد مورد نیاز غذائی. که اگر یک همّت دیگر هم داشته باشیم می توانیم در امور دیگر هم خود کفا شویم.

روز عرفه
شب و روز عرفه را در پیش داریم، شب عرفه شب مناجات با خداست و توبه در آن شب پذیرفته است، دعا مستجاب است. کسی که در این شب عبادت کند اجر ۱۷۰ سال عبادت را دارد.
روز عرفه روزی است که شیطان در این روز خوار و ذلیل شده است و در این روز خوارتر و ذلیل تر و رانده تر از روزهای دیگر است، رحمت خداوند منتشر است، حتی بچه های داخل رحم مادر مشمول فضل خدا قرار می گیرند.
روزه و دعای عرفه در این روز سفارش شده است که انشاءالله اعمال انجام خواهد شد.

عید قربان
شب عید قربان هم عبادت سفارش شده است یکی از چهار شبی است که شب زنده داری در آن سفارش شده است.
روز عید قربان هم اعمالی دارد از جمله آنها قربانی کردن است که مستحب مؤکد است.
مراکزی برای ذبح دام در نظر گرفته شده است که اطلاع رسانی خواهد شد.کسانی که می خواهند ذبح داشته باشند، خوب است که ذبح دام در این مراکز باشد چون هم از نظر بهداشتی کنترل می شود، هم از نظر شرعی ناظر هستند و کمیته امداد امام خمینی (ره) هم در آنجا حضور دارند و کسانی که می خواهند گوشت به فقرا بدهند، کمیته امداد این کار را انجام می دهد.

سالروز ورود آزادگان
۲۶ مرداد سالروز ورود سرافرازانه آزادگان عزیز به کشورمان است. آزادگان عزیز با تحمل رنج اسارت و دوری از خانواده، جلوه دیگری از قدرت نرم نظام اسلامی را به منصه ظهور گذاشتند، عشق و علاقه این عزیزان به نظام اسلامی باعث شد که حتی بعد از دو سال از پایان دفاع مقدّس صبر داشته باشند و نگذارند که خدشه ای به اُبهت و قدرت نظام اسلامی وارد شود. قدردان زحمات و سختی های این عزیزان هستیم و آرزوی عزت و سربلندی برای آنها داریم.

انتهای پیام /دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.