خطیب جمعه دولت آباد:

تخریب چهره و جایگاه رهبر، یکی از ترفندهای دشمن در برهه کنونی است

امام جمعه دولت آباد تاکید کرد: باید هوشیار باشیم که در برهۀ کنونی یکی از ترفندهای دشمن خراب کردن چهره و جایگاه رهبر است.

به گزارش چشم برخوار؛ حجت الاسلام و المسلمین سیدحسین محمودآبادی در خطبه دوم نماز جمعه دولت آباد، در رابطه با تخریب چهره رهبران الهی توسط کفار و منافقین، گفت: یکی از ترفندهای کفار و منافقان خراب کردن چهره و جایگاه رهبر الهی است.

امام جمعه دولت آباد ادامه داد: در قرآن آمده که نسبت جنون، ساحر و کاهن به حضرت محمد صلی الله علیه و آله می دادند و کفار و منافقین سعی می کردند آن چهره الهی را خراب کنند و عزت و بزرگی و عظمتی که در چشم مردم دارد را از بین ببرند.
وی خاطرنشان کرد: خداوند در سوره نساء آیه ۷۸ می‌فرماید: « وَإن تُصِبهُم حَسَنَهٌ یَقُولوا هَذِهِ مِن عِندِ اللهِ وَإِن تُصِبهُم سَیِّئَهٌ یَقُولُوا هَذِهِ مِن عِندِکَ » توطئه مشترک کفار و منافقین که در جامعه اسلامی زندگی می کنند، از بین بردن جایگاه رهبر الهی است.
حجت الاسلام محمودآبادی با بیان این که هدف آن ها تبعیت نکردن مردم از رهبر الهی و سست کردن مردم نسبت به دستورات الهی است، اما با یاری خداوند؛ رهبر ما الهی است، به آنچه که قرآن و روایات می گویند عمل می کند و توصیه به عمل به آن ها می کند.
این کارشناس سیاسی در ادامه عنوان کرد: توطئه فعلی دشمن این است که جایگاه رهبر و ولی فقیه را از بین ببرد و آن را دچار تزلزل کند، همانطور که متأسّفانه می بینیم هر از چند گاهی شایعاتی مطرح می کنند، یک روز می گویند تلاش می کند فرزند خود را رهبر کند، یک روز اذعان دارند فرزندان رهبر انقلاب فلان تجارت و سرمایه را دارند.
این مسئول افزود: در حال حاضر هم دشمن کم کاری دولت ها را به پای رهبر می گذارد، در حالی که تمامی توصیه های رهبر به کار و تلاش خالصانه و صادقانه است، راهکار به دولت ها می دهد ولی متأسّفانه عمل نمی کنند.
امام جمعه دولت آباد ادامه داد: کلیپی تهیه می کنند که رهبر توهین به مردم کرده است، در حالی که گردآوری تکه های مختلف از سخنرانی ها بوده است که کنار هم چیده اند و آن را درست کرده اند.
این کارشناس سیاسی در پایان تاکید کرد: بنا بر این باید هوشیار باشیم که در برهۀ کنونی یکی از ترفندهای دشمن خراب کردن چهره و جایگاه رهبر است.
غدیر و پیام آن
در هفته امامت قرار داریم و عید بزرگ غدیر را در پیش داریم. نکته مهمی که غدیر به ما یاد آوری می کند، اهمیت جایگاه ولایت و امامت و جانشینی پیامبر گرامی اسلام است. اگر ما می بینیم که اُمت اسلامی دچار اختلاف و تشتت و پراکندگی و عدم وحدت شده است و دشمن هم از این اختلاف سوء استفاده می کند بخاطر بی توجّهی به غدیر است. اگر همان ابتدا توجه به فرمایش پیامبر و آیات در این زمینه داشتند سرنوشت امت اسلامی طور دیگری رقم می خورد و دین و ایمان مردم قوی تر می بود. متأسّفانه بی توجّهی به غدیر و جانشینی پیامبر باعث شده که افراد زیادی منحرف شوند و مسیر اصلی هدایت را طی نکنند و حتی تعدادی هم جهنمی شوند. همچنین باعث شد که در سایه اختلاف، بسیاری از ظرفیتهای اُمت اسلام از بین برود.
ولادت امام هادی علیه السلام
سالروز ولادت با سعادت امام هادی علیه السلام که روز دوشنبه می باشد را خدمت شما تبریک عرض می نمایم. امام هادی علیه السلام می فرماید: « الناس فی الدنیا بالاموال و فی الآخره بالاعمال» معروف شدن مردم در دنیا به مال و اموال است ولی در آخرت به اعمال شایسته ای است که انجام داده اند.
انتهای پیام /


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.