نقدی بر سخنان فرماندار برخوار در نمازجمعه دولت آباد

عذرخواهی فرماندار برخوار از مردم قابل تحسین است

آیا رواست در شهرستانی که حکما مستحضرید تعداد آراء رقیب آقای روحانی بالاتر است، با این زبان با مردم سخن گفت؟ در صورتی که خود شما هم در سخنان به عدم مدیریت و تدبیر و بی نظمی مالی در بانک مرکزی و اتلاف منابع مالی و ارزی کشور اذعان کردید.

چشم برخوار؛ محمدجابر انصاری پور*/ روز گذشته طبق معمول ایامی که در شهرستان حضور دارم در نماز جمعه شرکت کردم که بین الصلاتین از محضر دکتر محمدحسن قمی فرماندار شهرستان برخوار و فرمایشات ایشان به مناسبت هفته دولت استفاده کردم.

به عنوان طلبه ای ساده که سال ها در بین مردم برخوار به ویژه شهر دولت آباد زندگی کرده و به امر تبلیغ مشغول بوده ام، سوالاتی ذهنم را مشغول خود ساخت. در ابتدای فرمایشات فرماندار تحلیلی بود که به نظر دچار خدشه است اینکه دولت تدبیر و امید طی پنج سال موفق بوده و دست آوردهایی همچون رفع تحریم ها و… داشته است را می گذارم و می گذرم و به عهده قضاوت مردم می گذارم اما نکته موردنظر این جا است که فرماندار برخوار فرمودند در این پنج ماه اخیر و با خروج ترامپ این مشکلات به وجود آمده است؛ سوال اول چه کسی سرنوشت کشور را به مذاکره گره زد؟ چرا دولت مطبوع حضرتعالی همه هستی خود را در گرو مذاکره با آمریکا نهاد که بیرون رفتن و حتی یک سخنرانی و تهدید و هتاکی وقیحانه او روی زندگی و معیشت مردم تاثیر بگذارد؟ چه کسی آب خوردن مردم را هم به مذاکره با شیطان بزرگ گره زد؟ قبلا هم رؤسای جمهور دیگر امریکا غلط هایی کردند اما تکانه های آن اینقدر زندگی مردم را دچار مخاطره نکرده بود؟ این ریل گذاری غلط حاصل اندیشه لیبرال مآبانه دولت مطبوع شماست! پس جوابگوی این رفتار و تکانه ها که حاصل این ریل گذاری است، متوجه خود شما خواهد بود.

رهبر انقلاب چقدر فرمودند سرنوشت و اقتصاد مردم را به مذاکره گره نزنید؟ چشم از بیرون بردارید و به داخل مرزها و استعدادهای درونی خودمان بدوزید؟ مسئول دولت تدبیر و امید که منصوب رئیس دولت است گفت: ما به جز آبگوشت بزباش نمی توانیم دستاورد دیگر داشته باشیم و دیگر مدیر دولت یازدهم گفت: باید مدیر هم از خارج وارد کنیم؟ جناب آقای دکتر قمی این روند حاصل نگاه لیبرال به کشور است.

نکته دیگر که در فرمایشات شما بود این مطلب که مشکلات ارتباطی به این دولت ندارد و اگر رقبای آقای روحانی هم بودند دلار به جای هفت هزار و ۷۰۰ تومان، ۱۷ هزار و ۷۰۰ تومان بود! اولا استدلال شما برای این رقم ۱۷ هزار و ۷۰۰ تومان چیست؟ جز این که یک رقم کذایی برای کنایه و طعنه است؟ آیا در این موقعیت که کشور نیاز به وحدت دارد باید با مردم به گونه ای صحبت کرد که خشم آن ها برانگیخته شود؟ آیا رواست در شهرستانی که حکما مستحضرید تعداد آراء رقیب آقای روحانی بالاتر است، با این زبان با مردم سخن گفت؟ در صورتی که خود شما هم در سخنان به عدم مدیریت و تدبیر و بی نظمی مالی در بانک مرکزی و اتلاف منابع مالی و ارزی کشور اذعان کردید، همان گونه که رهبر فرزانه انقلاب نیز به این مهم در آخرین سخنرانی خود تاکید فرمودند.

اما از این که در سخنان خود از مردم عذرخواهی فرمودید به خاطر مشکلات به وجود آمده، نشان از درایت شما است و کاش دیگر مسئولان عالی رتبه اجرایی که بحق، مسبب این اوضاع هستند هم از مردم عذرخواهی می کردند! بنده باز تاکید می کنم با توجه به تعبیر رهبر انقلاب در سخنرانی اخیر، این مشکلات عمدتا ناشی از بی تدبیری است گرچه تحریم ها اثر دارد اما مشکلات امروز حاصل بی تدبیری ها است نه تکانه های حاصل از مزخرف گویی یک قمارباز.

بنده آنچه شنیده ام پرتلاشی و پرکاری شما بوده و شما از خانواده روحانی و پدر بزرگوار شما از بزرگان حوزه و قطعا پشتوانه شما است و در میان این سخنان جز ارادت به شما؛ چیز دیگری نیست.

اما آنچه مستدل به ذهنم رسید این بود که ادبیات امروز ما در اوضاع فعلی کشور بسیار مهم است و برای گذر از شرایط فعلی دولت به کمک همه اندیشه ها و جناح ها و به ویژه رهبر معظم انقلاب و مردم سرافراز ایران بیش از پیش نیاز دارد نه این که به صورت بندی و خط کشی و طعنه و گاهی تهمت ادامه بدهیم و هنوز در فضای انتخابات بمانیم و به رقیب هراسی ادامه دهیم، همان کاری که با هزاران تهمت در انتخابات سال قبل انجام شد. آن روز دلار در زمان زمامداری رقبای آقای روحانی پنج تا شش یا هفت هزار تومان عنوان می شد الان هم هفت هزار و ۷۰۰؛ این یعنی فقط ما می فهمیم و ما باید سر کار باشیم همه غیر از ما مغضوب هستند.

در دولت محترم اگر مسئولیت پذیر بود و با این خط کشی ها و توهین ها و چندین ناسزا توسط رئیس دولت به منتقدان را شاهد نبودیم (جملاتی مانند کم سواد، بی عقل، کم فهم، بی شناسنامه و…) و در برجام آنچه منتقدان و رهبر انقلاب تذکر دادند، «هباءا منثورا» فرض نشده بود، امروز کشور دچار خسارت محض برجام به تعبیر حضرت امام خامنه ای (حفظه الله) نشده بود.

از خدای متعال توفیق روزافزون شما را خواستارم.

تصاویر از: علی کمالی

*کارشناس مسائل سیاسی و دینی

انتهای پیام /


4 دیدگاه برای “عذرخواهی فرماندار برخوار از مردم قابل تحسین است
  1. اقای فرماندار مدعی بود که من رفتم وزارت کشور مجوز خیبان ازادگان را گرفتم در حالیکه اقای زارعان شهردار اسبق دولت اباد گفت این مجوز را در زمانی که من شهردار بودم به من هم دادند ولی من قبول نکردم چون مسیر خیلی دور می شود و از روی قناتها می گذرد…

  2. باسلام ضمن تقدیر وتشکر از روحانیت بصیر واگاه (اقای انصاری پور)لازم است که دیگران نیز موضع گیری کنند اما در خصوص سخنان تفرقه افکن فرماندار باید بگویم که درمورد اشتغال زایی نیز باتوجه به اینکه یکی از نخبه های این شهرستان مخترع بیو گاز هست ولی قراردادبیوگاز که شمادر نمازجمعه ازآن یاد کردید با کشور اجنبی بسته شده نه با متخصین داخلی همچنین شما که یکی از مسئولین این دولت (مشمول رافت نظام اسلامی قرار گرفته اید که در این سن کم فرصت خود نمایی یافته اید ) باید شکر گزار این نعمت بوده وبا توهین به رقبای این دولت موجب مخدوش شدن افکار عمومی مردم ولایت مدار این شهرستان نشوید.

  3. این تیتر از این همه صحبت آقای انصاری جای سوال داره بعد هم اگر با صحبت های رییس جمهورهم این طور انقلابی برخورد میشد این شخص نیز از توهماتش برای مردم تعریف نمیکرد و اگه اون میومد اینجور میشد اونجور میشد …نمیکردند تنها دستاورددولت برجامی بود که الان از اون کاغذ پاره ای بیش نمانده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.