در آستانه فرا رسیدن ماه محرم کاروان ندای محرم از خیابان باغ نو شهر تاریخی و مذهبی سین به طرف میدان عاشورا حرکت کرد.

به گزارش چشم برخوار؛ در آستانه فرا رسیدن ماه محرم کاروان ندای محرم امروز جمعه ساعت ۹ صبح از خیابان باغ نو شهر تاریخی و مذهبی سین به طرف میدان عاشورا حرکت کرد.

این کاروان نمادین همه ساله به مناسبت فرا رسیدن ماه محرم برگزار می شود و بانگ اعلام محرم و برپایی مجالس عزاداری شهر سین است.
پس از پایان کاروان، تعزیه خوانی شهادت حضرت حر و ورود شمر با استقبال بیش از 6 هزار نفر از شهرهای استان اصفهان برگزار شد و در ادامه برگزاری کاروان ندای محرم، تعزیه حر در فضای معنوی و در میان حزن و اندوه شیفتگان و سوگواران ابا عبدالله الحسین (ع) روایت شد و عزاداران بر مصیبت‌های امام حسین (ع) و یاران با وفایش گریستند.
حر و یارانش به عنوان اولین لشگری انتخاب می‌شوند که به کربلا اعزام خواهند شد، حر نماد انسانی است که با تفکر و تعقل اخلاق و انسانیت را فدای خواسته های دنیایی نمی‌کند. زمانی که لشگر حر به سپاه امام حسین (ع) می رسد بحث‌هایی بین آنها شکل می‌گیرد و حتی بحثی بین حضرت عباس (ع) و حر اتفاق می‌افتد اما مهربانی‌ها و لطف امام حسین(ع) همچون سیراب کردن لشگر تشنه حر باعث تحول عمیق فکری در حر می‌شود و در نهایت حر به همراه پسرش و غلامش به لشگر امام حسین ملحق می‌شود.

عکاس: مصطفی ستاری

انتهای پیام /