امام جمعه دولت آباد گفت: یکی از کشورهای مهمی که می تواند تحریم ها را بی اثر کند عراق است، بنا بر این دشمن می خواهد بین دو کشور اختلاف بیندازد تا این روابط دچار مشکل شود و از این جهت هم به تحریم کمک کند.

به گزارش چشم برخوار؛ حجت الاسلام و المسلمین سیدحسین محمود آبادی در حطبه دوم نماز جمعه، اظهار کرد: با لطف خداوند؛ مجالس عزای امام حسین علیه السلام با شکوه خاصی برگزار شده است و از همان شب اول باشکوه بود.
امام جمعه دولت آباد افزود: علت همان حرارتی است که در قلب مؤمنین است، حضرت رسول گرامی اسلام می فرماید: « إنَّ لِقَتلِ الحسینِ حرارةً في قُلوبِ المؤمنینَ لا تَبرَدُ ابداً » این حرارت است که هیچ وقت سرد شدنی نیست، هر چقدر هم دشمن تلاش کند.
وی ادامه داد: دشمن تلاش های زیادی دارد که اعتقادات مردم را سست کند و اختلاف بیندازد، نمونه آن همان اتفاقی بود که در هفته گذشته افتاد، تحریک بعضی از جوان های عراقی که به کنسولگری ایران در بصره حمله کردند و آن را به آتش کشیدند.
این کارشناس سیاسی خاطرنشان کرد: این حمله به تحریک آمریکائی ها و عوامل سعودی و اسرائیلی بود و حتی یکی از مسئولین حشد الشعبی اعلام کرد که سفارت آمریکا در این قضیه دخالت داشته است و ما شکایت می کنیم.
حجت الاسلام محمودآبادی اضافه کرد: اینکه چرا آمریکائی ها دست به چنین اقداماتی می زند علت واضح است، آمریکا از برجام خارج شد و تحریم ها را دوباره شروع کرد و مبادلات اقتصادی بین ایران و عراق و صادرات محصولات ایرانی به عراق بسیار زیاد است.
این مسئول عنوان کرد: در واقع یکی از کشورهای مهمی که می تواند تحریم ها را بی اثر کند عراق است، بنا بر این دشمن می خواهد بین دو کشور اختلاف بیندازد تا این روابط دچار مشکل شود و از این جهت هم به تحریم کمک کند.
امام جمعه دولت آباد گفت: زائرین و گردشگران عراقی هم که به ایران می آیند، یک فرصت است چون مصرف را بالا می برند و هر چقدر مصرف کالا بالا باشد کارخانه ها به کار می اُفتند و تعطیل نمی شوند که نتیجه آن اشتغال است و جوانان بی کار نمی شوند.
این کارشناس سیاسی اظهار کرد: با کمک خداوند، تلاش دشمن بی اثر ماند و اکثر بزرگان بصره و مسئولین عراقی این اقدام را محکوم کردند و صادرات هم کماکان ادامه دارد.
وی ادامه داد: حمله موشکی سپاه به مقر منافقین کومله که باعث به هلاکت رسیدن چند نفر از آنها شد پیام مهمی داشت به آمریکا و اسرائیل و عربستان که بدانند ایران می داند که ریشه تمام جنایت ها آمریکا است و ایران قدرت و توان دارد که با اقتدار با دشمنان مقابله کند.
محمودآبادی افزود: آنها هم پیام را دریافت کردند و یقیناً از اقدام خود کوتاه می آیند، که ما از اقدام سپاه حمایت و تشکر می کنیم.
تشکر از نیروی محترم انتظامی شهرستان و نیروهای اطلاعاتی که کشفیات خوبی در زمینه مواد مخدر، سارقین و محتکرین داشته اند، این اقدامات در راستای خدمت به جامعه اسلامی است که قدردانی می کنیم.
تاکید اداره دامپزشکی شهرستان مبنی بر این است که ذبح دامهای نذری تحت نظارت این سازمان باشد که هم از نظر شرعی نظارت شود و هم از نظر بهداشتی . امیدوارم مردم توجه به این موضوع داشته باشند و دامهای خود را در مراکزی که مشخص کرده اند ذبح کنند.

انتهای پیام /