مسئول بسیج سازندگی ناحیه برخوار:

پینه برداری و لای روبی قنات روستای شورچه برخوار/لزوم حمایت دستگاه ها از ساکنین روستا

مسئول بسیج سازندگی سپاه برخوار گفت: انتظار می رود با پیگیری های مردم محل و حمایت های دستگاه های شهرستانی گام موثر در بازگشت ساکنین روستا و توسعه و پویایی آن برداشته شود.

به گزارش چشم برخوار؛ مسئول بسیج سازندگی ناحیه برخوار از طرح پینه برداری و لای روبی قنات روستای شورچه در شهرستان برخوار خبر داد و اظهار کرد: بسیج سازندگی سعی در کمک رسانی و حمایت از محرومان دارد و در این مسیر از هیچ تلاشی فروگذار نخواهد کرد.

حق شناس خاطرنشان کرد: قنات شورچه از سال گذشته با مشکل کاهش حجم آب خروجی مواجه شده بود به طوری که کشاورزی در این روستا در حال نابودی بود که با رویکردی که بسیج سازندگی در خصوص کمک به توسعه و آبادانی روستاها دارد با درخواست مردم محل و به کمک قرارگاه محرومیت زدایی سپاه وارد بحث پینه برداری و لایروبی این قنات شد و با همکاری مردم و جهادگران توانست بحث پینه برداری و لایروبی این قنات را در اواخر سال گذشته به سرانجام برساند.

وی ادامه داد: امسال سطح زیر کشت اکثر کشاورزان این روستا نسبت به سال گذشته دو تا سه برابر شده است و در حال حاضر نیز بسیج سازندگی با رویکرد آموزشی و اصلاح وضع موجود در روستا حضور دارد.

این مسئول در ادامه افزود: خوشبختانه اکنون نیز جهاد کشاورزی شهرستان برخوار در خصوص بحث اجرای فاز جدیدی از این طرح ورود پیدا کرده که امید است با اقدامات انجام شده و برنامه ریزی و همت مضاعف و استفاده بهینه از آب و استفاده از روش های نوین آبیاری اقدام موثرتری در خصوص پویا ترشدن وضع کشاورزی این روستا انجام گیرد.

مسئول بسیج سازندگی سپاه برخوار در پایان، خاطرنشان کرد: انتظار می رود با پیگیری های مردم محل و حمایت های دستگاه های شهرستانی گام موثر در بازگشت ساکنین روستا و توسعه و پویایی آن برداشته شود.

انتهای پیام /دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.