رمز جدید دشمن، فلج کردن اقتصاد

اگر بخواهیم سناریوی دشمن را بشناسیم باید به این جریان اشاره داشت که صرف ناامیدی بطن جامعه حتی از وضعیت یک کشور در حال جنگ بدتر است با این توصیف که چنانچه یک کشوری در حال جنگ باشد و طرف مقابلش یک ابرقدرت باشد ولی مردمان آن کشور روحیه دار و امیدوار باشند به طور قطع آن کشور ابرقدرت را به خاک ذلت می کشانند ولی اگر یک کشور در اوج رفاه،آسایش و امنیت باشد ولی به بطن آن جامعه روحیه یاس و ناامیدی غلبه کند آن کشور زمین می خورد .

به گزارش چشم برخوار؛ محمد طغیانی دولت آبادی/ مدتی است وضعیت اقتصاد کشور روزهای ملتهبی را پشت سر می گذارد . از دلار و طلا و بازار خودرو گرفته تا بازار مواد غذایی همه تحت الشعاع این وضعیت اقتصادی قرار گرفته اند . اما واقعا در پشت پرده ی این اتفاقات چه می گذرد ؟ برنامه چنین است : دشمنان در راس آن آمریکا  همزمان با خروج خودش از برجام چنین برنامه ای را در قبال ایران طرح ریزی کرده است تا به وسیله ی آن بتواند اوضاع اقتصادی ایران را به خروج آمریکا از برجام گره بزند . حال در این میان عده ای از در داخل خواسته یا ناخواسته با طرح دشمن همراهی می کنند و موجب می شوند آب در آسیاب دشمن ریخته شود که این وضعیت صد در صد به ضرر مردم خواهد شد .

به عبارت دیگر اگر بخواهیم سناریوی دشمن را بشناسیم باید به این جریان اشاره داشت که صرف ناامیدی بطن جامعه حتی از وضعیت یک کشور در حال جنگ بدتر است با این توصیف که چنانچه یک کشوری در حال جنگ باشد و طرف مقابلش یک ابرقدرت باشد ولی مردمان آن کشور روحیه دار و امیدوار باشند به طور قطع آن کشور ابرقدرت را به خاک ذلت می کشانند ولی اگر یک کشور در اوج رفاه،آسایش و امنیت باشد ولی به بطن آن جامعه روحیه یاس و ناامیدی غلبه کند آن کشور زمین می خورد . پس بایستی چنین عنوان کرد اگر امروز کشور یکسری مشکلات اقتصادی گریبان گیرش شده است مشکل از تحریم نیست چرا که کشور روزهای سخت تری را به خود دیده است و حتی مردم در برخی شرایط حساس مقاومتی چند برابری  از خود نشان داده اند و تاریخ به ما ثابت کرده است ملت ایران در برابر بیگانه با وجود هرمشکل عدیده ای سرتعظیم و تسلیم فرود نیاورده است ولی هرچند نباید نقش تحریم هارا در فلج کردن اقتصاد کشور بی اثر دانست ولی اگر امروز عده ای در کشور از جمله سلبریتی ها و حتی برخی مقامات مسئول ادعا دارند که نمی توانیم و نمی شود و ظرفیت نداریم باید گفت که لطفا هر موضوعی را به تحریم ها ، خروج آمریکا از برجام و پیوستن به برخی معاهدات بین المللی گره نزنید لطفا دیدگاهتان را انقلابی نگه دارید و نگاهتان را به جای متمرکز کردن به خارج از کشور اندکی به ظرفیت های داخلی و ملی معطوف کنید چرا که تاریخ چهل ساله انقلاب به جهان ثابت کرده است  که هرکجا از رهنمود های مقام معظم رهبری اطاعت شد صد در صد پیشرفت به دنبال داشتیم از طرفی هرکجا به نسل جوان باسواد متکی شدیم بهره وری بسیار بالایی به دنبال داشتیم پس اگر امروز در زمینه ی اقتصاد آن هم در عرض شش ماه به مشکل برخوردیم ایراد از نحوه ی مدیریت کلان اقتصادی کشور و عدم برخورد قاطع با محتکران و دلالان ارز و سکه است .

ضمن اینکه برای دور زدن تحریم و بی اثر کردن آنها بایستی تلاش و کوشش کرد ، به نسل جوان انقلابی متخصص بها بدهند ، راه تولیدات داخلی باکیفیت را باز کنند ، از القای ناامیدی به مردم خودداری کنند زیرا این حربه دشمنان است .

همچنین آنچه  مشهود است در این چند وقت اخیر مبحث مذاکرات موشکی برای حل شدن مشکل اقتصادی و رفع تحریم ها است . انصافا باید در این جا قضاوت کنیم مسئله موشکی ما چه ربطی به مسائل اقتصادی دارد ؟ چرا بدون دلیل میخواهند کشور را خلع سلاح کنند و بعد از آن از دشمن ضربه بخوریم ؟ اگر امروز دشمن جرات به خود نداده است پای خود را فرا بگذارد دلیلش اقتدار دفاعی ، رهبری بسیار مقتدر و ملتی مقاوم است که اگر ما خودمان را از طریق سازمان های به ظاهر بین المللی اما در پشت پرده آمریکا خلع سلاح کنیم از فردا نباید از دشمن انتظار ترحم و دلسوزی داشته باشیم هرچند همین مسئله ی موشکی بهانه ای در دست دشمن است که اگر آن را تسلیم کنیم دشمن حربه ای دیگر را بهانه قرار خواهد داد .

از طرفی بایستی به مردم عزیزمان اشاره نماییم که مردمی مقاوم ، صبور و بصیر هستند و هیچگاه در بدترین سراشیبی ها تفکر انقلابی خود را کنار نگذاشته اند و اگر دیروز و امروز عده ای در داخل و خارج از کشور سعی در زمینه سازی فتنه ی اقتصادی هستند و پای همه ی مسائل را به این مشکلات گره زده اند تا مردم را نسبت به نظام اسلامی بدبین کنند بایستی گوشزد کرد که انقلاب روزهای سخت تر  از امروز  به خود دیده است ولی آن چه که به ذهن تاریخ و مردم سپرده می شود خائنان و فتنه گران داخلی و خارجی هستند و الا این مشکلات با هر سختی و آسانی و هر سردی و گرمی طی می شود ولی ملت شریف ایران مردمانی هستند که به پای اعتقادشان ایستاده اند و هیچ وقت در برابر این مشکلات شانه خالی نمی کنند و ناامید نخواهند شد .دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.