مدیر کل اموراتباع خارجی اصفهان مطرح کرد

دو دفتر در شهرستان برخوار برای ثبت نام اتباع خارجی برای حضور در مراسم اربعین

۲ دفتر در شهرستان آران و بیدگل، ۱۵ دفتر در شهرستان اصفهان، ۲ دفتر در شهرستان برخوار، ۲ دفتر در شهرستان خمینی‌شهر، ۱ دفتر در شهرستان شاهین‌شهر و میمه، ۳ دفتر در شهرستان فلاورجان، ۳ دفتر در شهرستان کاشان، ۱ دفتر در شهرستان مبارکه و ۲ دفتر در شهرستان نجف‌آباد کار ثبت نام از متقاضیان را بر عهده خواهند داشت.

به گزارش چشم برخوار؛ مهدی سلیمانی اعلام کرد: ثبت نام اتباع خارجی مقیم استان اصفهان برای سفر به عتبات عالیات در ایام اربعین حسینی در ۳۱ دفتر خدمات اقامت و اشتغال اتباع خارجی استان آغاز شد.

وی افزود: ۲ دفتر در شهرستان آران و بیدگل، ۱۵ دفتر در شهرستان اصفهان، ۲ دفتر در شهرستان برخوار، ۲ دفتر در شهرستان خمینی‌شهر، ۱ دفتر در شهرستان شاهین‌شهر و میمه، ۳ دفتر در شهرستان فلاورجان، ۳ دفتر در شهرستان کاشان، ۱ دفتر در شهرستان مبارکه و ۲ دفتر در شهرستان نجف‌آباد کار ثبت نام از متقاضیان را بر عهده خواهند داشت.

رئیس کارگروه اربعین اتباع خارجی استان اعلام کرد: کلیه اتباع خارجی متقاضی تشرف به عتبات عالیات در ایام اربعین حسینی باید برای ثبت نام تا تاریخ ۹۷/۰۷/۲۹ به یکی از دفاتر مذکور مراجعه کرنند و ضرورت دارد با توجه به فرآیند زمان بر صدور دفترچه اقامت و اخذ ویزا، متقاضیان هرچه سریع‌تر به دفاتر مذکور مراجعه کنند.

وی گفت: برای کلیه اتباع دارای کارت آمایش، هویت، برگه تردد معتبر و گذرنامه‌های غیرالکترونیک و دفترچه پناهندگی توسط پلیس مهاجرت و گذرنامه، دفترچه اقامت صادر خواهد شد؛ لیکن اتباع خارجی دارای گذرنامه الکترونیک (ماشین‌خوان) و اقامت در استان پس از اخذ روادید خروج و مراجعت و ویزای عراق، با گذرنامه خود به عتبات عزیمت می‌کنند و فرآیندهای مذکور از طریق دفاتر خدمات اتباع خارجی استان صورت می‌گیرد.

مدیر کل اموراتباع و مهاجرین خارجی استانداری اصفهان افزود: طبق هماهنگی‌های به عمل آمده با سازمان حج و زیارت هزینه‌های پرداختی بوسیله اتباع خارجی برای اخذ ویزا مانند اتباع ایرانی خواهد بود.

وی همچنین اعلام کرد کسانی که در سال‌های ۹۵ یا ۹۶ دفترچه اقامت دریافت کرده‌اند در صورتی که در تعداد متقاضیان تشرف آنان تغییری صورت نگرفته باشد با همان دفترچه می‌توانند به کشور عراق عزیمت کنند لیکن فاقدین دفترچه اقامت و یا کسانی که در تعداد همراهان آنان تغییراتی ایجاد شده نیاز به دفترچه اقامت جدید دارند، ضمناً برای افراد ذکور بالای ۱۸ سال دفترچه جداگانه صادر خواهد شد.

سلیمانی تأکید کرد: مرز خروجی اتباع خارجی بر اساس ابلاغ ستاد اربعین حسینی، مرز شلمچه است و خروج از مرز بدون گذرنامه یا دفترچه یا دفترچه اقامت و ویزای عراق امکان پذیر نیست.

وی در خصوص نحوه ثبت نام اتباع عراقی دارای کارت هویت، برگه تردد و دفترچه پناهندگی که فاقد گذرنامه هستند نیز اعلام کرد که این افراد برای ثبت نام باید تا تاریخ ۹۷/۰۷/۲۶ با در دست داشتن اصل و تصویر مدرک اقامتی و ۲ قطعه عکس به اداره کل امور اتباع ومهاجرین خارجی استانداری اصفهان مراجعه کنند.

انتهای پیام/ فارسدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.