امام جمعه دولت آباد:

برخی مسؤولان صندلی را رها نمی‌کنند/ برای ساخت مسجد جامع دولت آباد کمک کنید

امام جمعه برخوار گفت: بعضی از مسؤولان صندلی ریاست را رها نمی‌کنند، نه کارایی دارند و نه دغدغه دارند، وضع مالی خوب وزندگی اشرافی هم دارند و به همین جهت مشکلات نه‌تنها حل نمی‌شود بلکه دشمن هم سوءاستفاده می‌کند و ضرر آن به مردم خصوصاً اقشار ضعیف جامعه می‌رسد.

به گزارش چشم برخوار؛ حجت‌الاسلام سید حسین  محمودآبادی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه دولت‌آباد با اشاره به جلسه سران سه قوه با مقام معظم رهبری که بیش از دو ساعت و نیم طول کشیده است، گفت: رهبر انقلاب رهنمودهای مهمی را به سران قوا بیان کردند که در راستای جلسات و رهنمودهای عمومی و خصوصی ایشان است.

وی افزود: حل مشکلات جاری اقتصاد کشور و تأمین نیازهای عمومی مردم نیازمند کار و تلاش فوق‌العاده است، زیرا این مشکلات به‌ویژه گرانی و کاهش قدرت خرید، معیشت بخش زیادی از مردم، به‌ویژه طبقات ضعیف را دچار تنگنا کرده است.

امام‌جمعه دولت‌آباد تصریح کرد: اگر مروری به فرمایشات حضرت آقا داشته باشیم در سخنرانی‌های مختلف تأکید بر حل مسائل و مشکلات اقتصادی داشته و همیشه هم تأکید می‌کنند که مشکلات قابل‌حل است.

محمودآبادی ادامه داد: حال چرا مشکلات حل نمی‌شود، علت اصلی بی‌توجهی است که متأسفانه مسؤولان کشور به توصیه‌ها و سفارش‌ها عمل نمی‌کنند و گرفتار مباحث حاشیه‌ای و بعضاً قدرت‌طلب شده‌اند.

وی اظهار کرد: بعضی از مسؤولان صندلی ریاست را رها نمی‌کنند، نه کارایی دارند و نه دغدغه دارند، وضع مالی خوب و زندگی اشرافی هم دارند و به همین جهت مشکلات نه‌تنها حل نمی‌شود بلکه دشمن هم سوءاستفاده می‌کند و ضرر آن به مردم خصوصاً اقشار ضعیف جامعه می‌رسد.

امام‌جمعه دولت‌آباد بیان داشت: در اوایل انقلاب در زمان دفاع مقدس، مشکلات زیادی داشتیم ولی چون روحیه جهادی داشتیم و خدمت یک ارزش بود و پست و مقام و صندلی و ریاست ارزش نداشت با همکاری و هم‌فکری، همه مشکلات حل می‌شد ولی الآن متأسفانه لابی‌گری و هزینه کردن‌های زیاد و حزب و منافع حزبی باعث شده است که افراد شایسته در جایگاه مناسب قرار نگیرند و ما این مشکلات را داشته باشیم.

محمودآبادی خاطرنشان کرد: اگر دغدغه بود، روحیه جهادی بود، آن بخش از مشکلات که به ساختار اقتصادی کشور برمی‌گشت و حضرت آقا هم بر قابل‌حل بودن آن تأکید می‌کنند حل می‌شد ولی متأسفانه چون این روحیه نیست مشکلات ماندگار شده است امیدواریم همه مسؤولان و مردم، این حس را داشته باشند که دشمن همه‌جانبه وارد میدان شده است که مردم را از بین ببرد و همه تلاش کنیم که دشمن شکست بخورد.

وی در بخش دیگری از خطبه‌ها با اشاره به ایام اربعین گفت: ایام پیاده‌روی اربعین را در پیش داریم که لازم است تلاش کنیم به این سفر معنوی مشرف بشویم زیرا  ثواب زیارت امام حسین علیه‌السلام بسیار زیاد است

امام‌جمعه برخوار تأکید کرد: معاویه بن وهب می‌گوید«خدمت امام صادق علیه‌السلام رسیدم در مصلی خود در منزل خود نشسته بود و پس از نماز باخدای خود راز و نیاز می‌کرد. می‌گفت: خدایا زائران قبر حسین را بیامرز اینان که در این راه پول خرج می‌کنند بدن‌های خود را در این راه در معرض قرار می‌دهند خدایا رحمت کن بر چهره هائی که آفتاب، رنگ آن‌ها را تغییر داده است، صورت‌هایی که متوجه قبر اباعبدالله است، چشم‌هایی که در محبت ما اشک می‌ریزد، خدایا این جان‌ها و بدن‌ها را به تو می‌سپارم تا کنار حوض کوثر به هم برسیم.»

وی درباره اهمیت سوگواری بر سیدالشهدا نیز گفت: رسول گرامی اسلام می‌فرماید: «چون فرزندم حسن علیه‌السلام را به زهر شهید کنند، ملائکه آسمان‌های هفت‌گانه بر او گریه کنند، همه‌چیز بر او بگرید حتی مرغان هوا و ماهیان دریا. هر که بر او بگرید، دیده‌اش کور نشود روزی که دیده‌ها کور می‌شود هر که بر مصیبت او اندوهناک شود، اندوهناک نشود دل او در روزی که دل‌ها اندوهناک شوند، و هر که در بقیع او را زیارت کند قدمش بر صراط ثابت گردد، روزی که قدم‌ها بر آن لرزان است.»

حجت الاسلام محمود آبادی در پایان فرمودند: همانطور که می بینید در حال ساخت و اضافه کردن ساختمان مسجد جامع هستیم، بانی ندارد و ما حدود ۵۰ میلیون تومان از یکی از صندوقهای قرض الحسنه وام گرفته ایم و کار را شروع کرده ایم انشاء الله برای ساختن مسجد جامع کمک کنید که انشاء الله این کمکها باقیات و صالحاتی خواهد بود برای شما و این کمک شما در این جا برای خودتان می ماند. ما انتظار داریم اگر کسی مالی و یا سرمایه ای دارد که می خواهد وصیّت بکند بعداً ورثه این کار را برایش انجام بدهند خودش بیاید یک بخشی از آن را الآن هزینه بکند و خودش بیاید الآن لذتش را ببیند و انشاء الله باقیات الصالحات هم برایش خواهد بود. اعضای ستاد نماز جمعه، دفتر امام جمعه و هیئت اُمناء مسجد جامع این کمکها را جمع آوری می کنند کمک کنید که انشاءالله این باقیات الصالحات برای شما بماند.

انتهای پیام/دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.