واکسیناتور شبکه دامپزشکی شهرستان برخوار بر اثر حمله سگ مجروح شد

مسئول روابط عمومی شبکه دامپزشکی شهرستان برخوار گفت: بر اثر حمله سگ گاوداری به واکسیناتور دامپزشکی برخوار در حین انجام عملیات واکسیناسیون بر علیه بیماری تب برفکی، وی مجروح  شد.

به گزارش چشم برخوار؛ محمد کیان ارثی گفت: یک نفر از اعضای اکیپ واکسیناسیون شهرستان برخوار هنگام واکسیناسیون بر علیه بیماری تب برفکی مورد حمله  سگ گاوداری قرار گرفت.
کیان ارثی  افزود: « ا. ح » در حین انجام ماموریت واکسیناسیون بر علیه بیماری تب برفکی، مورد حمله یک قلاده سگ دامداری قرار گرفت که از ناحیه ساق پا مورد آسیب قرار گرفت.

وی اظهار کرد: پس از این گاز گرفتگی، مجروح بلافاصله به شبکه بهداشت و درمان برخوار منتقل شدند و اقدامات کامل پیشگیرانه و درمانی انجام شد و جهت پیشگیری از ابتلا به بیماری هاری و کزاز نیز واکسینه شد.
مسئول روابط عمومی شبکه دامپزشکی شهرستان برخوار گفت: هرچند تمام مسائل ایمنی برای پیشگیری از چنین رخداد هایی در نظر گرفته می شود اما نمی توان از بروز چنین حوادثی که طبعاً بسیار دردناک و خطرناکند بطور کامل جلوگیری کرد.

وی افزود: کار با حیوانات همیشه با احتمال خطر همراه است و تنها چیزی که باعث می شود افراد با اینگونه خطرها مواجه شوند، حس انجام  وظیفه است.

کیان ارثی توضیح داد: این قلاده سگ، در سال جاری توسط گروه مایه کوبی این شبکه علیه هاری واکسینه و برای آن شناسنامه صادر شده بود.

مسئول روابط عمومی شبکه دامپزشکی شهرستان برخوارضمن ابراز همدردی با همکار آسیب دیده، به سختی کار دامپزشکی اشاره نمود و یادآور شد: کارکنان دامپزشکی، فعالان گمنام عرصه بهداشت و سلامت بوده و در خط مقدم بیماری های مشترک انسان و دام قرار دارند.

وی در ادامه به همشهریان عزیز توصیه کرد در صورت گاز گرفتگی توسط حیوانات و در اسرع وقت به مراکز بهداشت و درمان شهرستان مراجعه نمایند.

وی در پایان گفت: این سگ تا تکمیل دوره کامل در قرنطینه خواهند بود.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.