اهدای اعضای بدن مرد ۴۴ساله زمان آبادی به سه بیمار نیازمند

مسئول واحد فراهم‌آوری اعضای پیوند مرکز آموزشی درمانی الزهرا (س) اصفهان گفت: در اقدامی خداپسندانه کبد و کلیه‌های مرد ۴۴ ساله اصفهانی که دچار مرگ مغزی شده بود به بیماران نیازمند عضو اهدا شد.

به گزارش چشم برخوار؛ مریم خلیفه سلطانی در گفت‌و گو با خبرنگار  ایمنا، اظهار کرد: رسول نریمانی زمان آبادی ۴۴ ساله ساکن اصفهان بر اثر خونریزی مغزی، دچار مرگ مغزی شد و در  بیمارستان غرضی بستری بود.

وی افزود: پس از صحبت با اعضای خانواده این بیمار مرگ مغزی در خصوص پیوند اعضا، با رضایت کامل آنان، وی از بیمارستان غرضی به مرکز آموزشی درمانی الزهرا (س) اصفهان منتقل و پس از مراحل مربوط به تأیید مرگ مغزی، تحت عمل جراحی برداشت اعضا قرار گرفت و عمر دوباره‌ای به سه بیمار نیازمند پیوند عضو، بخشید.

مسئول واحد فراهم‌آوری اعضای پیوند مرکز آموزشی درمانی الزهرا (س) اصفهان با بیان اینکه این مورد، سی و چهارمین مورد اهداء عضو در سال جاری اصفهان بوده است، تصریح کرد: کلیه‌های رسول نریمانی زمان آبادی در اصفهان به دو بیمار نیازمند به پیوند کلیه که از نارسایی کلیه در رنج بودند، اهدا شد و با اهدای کبد وی در بیمارستان نمازی شیراز به بیماری نیازمند کبد، حیاتی دوباره بخشیده شد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.