اگر مردم برای ساخت مصلی نمازجمعه کمک نکنند، مجبور به توقف کار هستیم

امام جمعه دولت آباد گفت: برای اضافه کردن سالن مصلی در مسجد جامع به پول زیادی احتیاج هست و چون برای این کار هیچ بانی نداریم و کسی هم تا کنون کمک زیادی نکرده است و ما هم دچار مشکل شده ایم، مجبور می شویم کار را تعطیل کنیم.

به گزارش چشم برخوار؛ امام جمعه مرکز شهرستان برخوار در ابتدای خطبه دوم به شکست رژیم صهیونیستی از مقاومت مردم غزه اشاره کرده و فرمودند: همانطور که مطلع هستید، یک بار دیگر مقاومت مردم نتیجه داد و وعدۀ الهی محقق شد.

در روزهای گذشته رژیم صهیونیستی چندین مرتبه بعضی از مناطق شهر غزه را بمباران کرد، در پاسخ به این حملات نیروهای مقاومت با پرتاب چندین فروند موشک به داخل شهرهای اشغالی رُعب و وحشت را در دلهای سران صهیونیستی ایجاد کردند. همین اقدام باعث شد که وزیر جنگ آنها استعفا بدهد و دست از جنایت علیه مردم مسلمان غزه بردارند.
این رژیم ادعا می کند که گنبد آهنین دارد و سامانه هائی دارد که نمی گذارد هواپیماها یا موشک به سرزمین اشغالی اصابت کند، اصابت موشک به شهرهای اشغالی نشان داد که گنبد آهنینی که ادعا می کنند آسیب پذیر است و قدرتی که ادعا می کنند دروغ است و در واقع همان تارهای عنکبوت است که سست است.
انشاءالله فرمایش حضرت آقا مبنی بر نابودی این رژیم تا ۲۵ سال آینده در حال تحقق است. استعفای وزیر جنگ آنها هم نشان دهندۀ عدم اتحاد و انسجام این رژیم است که خود علامت دیگری در راستای فروپاشی اسرائیل است.
حجه الاسلام و المسلمین محمود آبادی متذکر شدند: باید بدانیم که در مقابل استکبار باید مقاومت کرد. کوتاه آمدن و سستی در مقابل استکبار باعث گستاخی و حمله های بیشتر آنها می شود ولی اگر در مقابل آنها با قدرت بایستیم، موفق خواهیم شد و باعث کوتاه کردن دست آنها می شویم.
امام جمعه شهر دولت آباد در ادامه سخنانشان به ۲۴ آبان ماه سالروز رحلت علامه بزرگوار طباطبائی اشاره کرده و یاد و خاطره این عالم ربانی را گرامی داشته و فرمودند: علامه بزرگوار محصول تربیت اسلامی بود. تفسیری که نوشته است، بنا به فرمایش آیه الله جوادی آملی، اگر کسی ادعا کند که همۀ آن را می فهمد دروغ گفته است. شهید مطهری در مورد تفسیر المیزان فرموده است: هر سئوالی که داشتم در «المیزان» جوابش را می گرفتم. این اثر گرانسنگ را بواسطه طهاره روح ایجاد کرد. بواسطه خودسازی و عبادت محرم قرآن شد تا توانست این اثر با ارزش را به جامعه تحویل دهد. امیدوارم که بتوانیم از معارفی که در این تفسیر دارد استفاده کنیم و در مسیر سعادت قدم برداریم.
حجه الاسلام محمود آبادی در ادامه خطبه ها فرمودند: فردا سالروز به امامت رسیدن امام زمان ارواحنافداه است که تبریک خدمت شما عرض می کنم امیدوارم که با توجّه ویژه ای که به امام زمان می کنیم، اعمال، رفتار و گفتارمان طبق آنچه که امام زمان علیه السلام می خواهد باشد.
اعمال روز نهم ربیع الاول طبق آنچه که مرحوم شیخ عباس قمی نقل کرده است، هر که در این روز انفاق کند گناهانش آمرزیده می شود. مستحب است اطعام نمودن، خشنود نمودن برادران مؤمن و توجه بر اهل و عیال و پوشیدن جامه های نو. این روز روز برطرف شدن غمها می باشد.
رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان در پایان خطبه ها باز هم متذکر شدند که: برای اضافه کردن سالن مصلی در مسجد جامع به پول زیادی احتیاج هست و چون برای این کار هیچ بانی نداریم و کسی هم تا کنون کمک زیادی نکرده است و ما هم دچار مشکل شده ایم، مجبور می شویم کار را تعطیل کنیم. شما عزیزان عنایت داشته باشید که سعی کنید که پولهای خودتان را در چنین جاهایی برای خودتان نگهداری کنید چرا که مال و اموال در بانکها و انبارها و غیره حفظ نمی شود، بلکه حفظ مال برای خود انسان در جاهای خیر است یعنی اگر ما بخواهیم گوشه ای از مال خودمان را برای خودمان داشته باشیم که برای قبر و قیامتمان به کار بیاید، بهتر است در چنین جاهائی مصرف بکنیم؛ در مسجد و حسینیه و کارهای خیر و کارهای عام المنفعه. مردم از این مسجد جامع استفاده زیادی می برند و همچنین آبروی شهر هم هست کمک کنید که انشاءالله این مکان هر چه زودتر ساخته شود.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.