چند سالی است که مدیریت شهر دولت‌آباد برخوار دستخوش برخی بی‌تدبیری‌های جریانات مختلف سیاسی در شوراهای شهر چهارم و پنجم برای انتخاب یک شهردار شده است.

به گزارش چشم برخوار؛ چند سالی است که مدیریت شهر دولت‌آباد برخوار دستخوش برخی بی‌تدبیری‌های جریانات مختلف سیاسی در شوراهای شهر چهارم و پنجم برای انتخاب یک شهردار شده است.

زمانی که اعضای شورای دوره چهارم محمد زارعان شهردار سابق را کنار گذاشتند و علیرضا اطهری فر را به‌عنوان شهردار جدید به مردم معرفی کردند، اما این انتخاب چندان نتوانست دوام بیاورد و طولی نکشید که اختلافات در بین اعضای دوره چهارم شورای شهر دولت‌آباد به‌شدت بالا کشید تا جایی که علیرضا اطهری فر مجبور شد به دلیل این اختلافات از سمت خود کناره‌گیری کند و بعد از مدتی رضا اخوان مدیر کنونی شهرداری منطقه چهار اصفهان به‌ عنوان شهردار دولت‌آباد معرفی شد و تا پایان عمر دوره چهارم نیز به‌عنوان شهردار دولت‌آباد توانست دوام بیاورد و فعالیت کنند؛ حال امروزه در دوره پنجم شورای اسلامی شهر دولت‌آباد مجدداً شاهد تکرار این سناریو از طرف اعضای شورای شهر هستیم.

کمتر از یک سال و نیم از انتصاب حمیدرضا فدایی شهردار جدید دولت‌آباد برخوار از سوی اعضای دوره پنجم شورای شهر دولت‌آباد (سید جواد حسینی، ناصر معینی، سید رسول سجادی نسب، الهام داوری و محمدرضا حیدریان) نگذشته بود که باز خاطرات تلخ دوره چهارم شورای شهر دولت‌آباد توسط اعضای دوره پنجم برای مردم این خطه شهیدپرور اصفهان تکرار شد و با استعفای حمیدرضا فدایی موافقت و مهدی کثیری (معاون مالی و اداری شهرداری) تا انتخاب شهردار جدید به‌ عنوان سرپرست شهرداری دولت‌آباد معرفی شد.

این سناریوی بی‌تدبیری؛ موجب شده است مردم شریف و نجیب شهر دولت آباد هزینه آن را پرداخت کنند و به جای پیش رفت شاهد پس رفت های شهرشان باشند.

دولت‌آبادی که اماکن متبرکه و مقدسی همچون امامزاده ابراهیم ابن موسی ابن جعفر (ع) معروف به امامزاده نرمی را در خود جای‌داده است یا عالمانی همچون آیت‌الله حاج شیخ محمدحسین نجفی دولت‌آبادی، آیت‌الله محمدعلی ناصری دولت‌آبادی، حاج شیخ ملأ محمدباقر ناصری، حاج شیخ رضا فتاحی، حاج سید حسن حسینی دولت‌آبادی، حاج شیخ محمد داوری، حاج شیخ ابوالقاسم مدرس، حاج شیخ حبیب‌ الله محقق، حاج شیخ رمضان دری، حاج سید علی میر هادی، حاج سید یحیی حسینی، حاج سید وهاب سهل‌آبادی، حاج شیخ ابراهیم محقق، حاج میرزا ابراهیم حسینی، حاج شیخ محمد مدرس را پرورش داده شده است، جدای از تربیت شهدای بزرگی همچون معینی، داوری، قربانی و….!

هر چند حمیدرضا فدایی در گفت‌وگو با پایگاه خبری چشم برخوار علت استعفای خود را مشکلات شخصی عنوان می‌کند اما به نظر می رسد مشکلات شخصی عامل استعفای شهردار سابق دولت آباد نبوده و مشکلات مهم تر در میان بوده که فدایی از طرح آن ها امتناع کرده است.

نایب رییس شورای شهر دولت آباد: وجود اختلاف بین اعضای شورای شهر، کذب محض است.

ناصر معینی در این رابطه به چشم برخوار، گفت: وجود اختلاف بین اعضای شورای شهر دولت آباد کذب محض است.

نایب رییس شورای اسلامی شهر دولت آباد افزود: اعضای شورای اسلامی شهر دولت آباد از شروع به کار خود همیشه سعی کرده اند مشکلات خود را در صحن شورا و با تبادل نظر حل کنند، البته اختلاف سلیقه در هر جمعی وجود دارد و این مسئله کاملا طبیعی است.
وی ادامه داد: کدام شورایی در کشور وجود دارد که به طور کامل یک دست و همفکر باشند؟ اصلا کدام تشکلی وجود دارد که اعضای آن ابتدای کار در مورد موضوعات مختلف یک نظر واحد داشته باشند؟

معینی خاطرنشان کرد: ذات هر شورایی به وجود سلائق مختلف است که قطعا اگر با خرد همراه باشد به پویایی منجر خواهد شد.

این مسوول ادامه داد: در شورای شهر دولت آباد نیز همه اعضا با تمام وجود و بدون هیچگونه چشم داشت شخصی و انحرافی در نهایت ادب و متانت با برگزاری جلسات متعدد در صدد اخذ تصمیمات صحیح هستند.

عضو شورای شهر دولت آباد اظهار کرد: البته ما هیچ کدام معصوم نیستیم و ممکن است اشتباهی نیز صورت گرفته باشد اما خدمت همه ی مردم عزیز به جرات بیان می دارم که شورای اسلامی شهر دولت آباد در دوره پنجم یکی از بهترین شوراهای ادوار گذشته است؛ چرا که هر کدام از اعضا در هر موضوعی با تحقیق و بدون در نظر گرفتن مسائل شخصی به دنبال بهترین تصمیم هستند.

معینی با بیان این که حدود ۱۴ ماه از عمر کاری این شورا گذشته و تا کنون فعالیتهای مثبت و اثر بخش زیادی انجام شده است، خاطرنشان کرد: البته فعالیت ها آن گونه که ما انتظار داشتیم نبوده و آن هم دلایل فراوانی داشته و مطمئن باشید اعضای شورا جزء به جزء عوامل موفقیت و یا عدم موفقیت را بررسی کرده و برای تصمیمات آتی از تجربیات قبلی استفاده خواهند کرد.

وی یادآور شد: برای انتخاب شهردار نیز فاکتور های مختلفی در دستور کار قرار دارد تا مواردی که در گذشته شهر را از پیشرفت باز داشته است به حداقل رسانده شود و امیدواریم ظرف چند روز آینده به نتیجه مطلوب رسیده و از بین گزینه های موجود بهترین فرد انتخاب شود.

عضو شورای شهر دولت آباد، گفت: از عموم مردم ولایی شهر دولت آباد درخواست می کنیم ما را از نظرات سازنده خود در مورد نواقصی که در گذشته بوده محروم نکنند؛ چرا که مطمئنا اعضای شورای شهر از این انتقادات و نظرات سازنده برای تصمیمات آتی برای بهبود اوضاع استفاده خواهد کرد.

انتهای پیام /