دستاوردی بزرگ برای شهرداری دولت آباد؛

جی آی اس واحد املاک با توان داخلی شهرداری دولت آباد با موفقیت انجام شد

جی آی اس واحد املاک با توان داخلی شهرداری با موفقیت انجام شد.

به گزارش چشم برخوار؛ جی آی اس واحد املاک با توان داخلی شهرداری با موفقیت انجام شد.

عصر روز دوشنبه در جلسه شورای اسلامی شهر دولت آباد مهندس صالح داوری دعوت و در مورد چگونگی اجرای پروژه GIS املاک شهرداری توضیحاتی ارائه و اعضای شورای اسلامی شهر دولت آباد از این اقدام موفقیت آمیز ایشان و نیز سرپرست محترم شهرداری دولت آباد تقدیر و تشکر کردند.
مهمترین ابزار جهت مدیریت کارآمد در هر زمینه ای وجود اطلاعات می باشد . وجود اطلاعات و در دسترس بودن آنها به خصوص در سازمان هایی که با حجم عظیم داده ها مواجه می باشند امری لازم و ضروری است . در این میان سیستم هاای اطلاعات مکانی – GIS – جهت مدیریت اطلاعاتی که دارای ماهیت مکانی و توصیفی هستند پا به عرصه می گذارد. GIS با فراهم نمودن امکان ذخیره سازی و نمایش کلیه اطلاعات مکان مرجع مورد نیازمدیران این را قادر می سازد تا به صورت بهینه و سیستماتیک ، مجموعه فعالیت ها و طرح ها را سازماندهی کنند
قدرت تجزیه و تحلیل و گزارشگیری، از جمله مهمترین ویژگی های اصلی سیستم های GIS به شمار می رود. در یک سیستم GIS کاربر می تواند با تعیین شرایط محدود شده ای پاسخ های متناسب با درخواست خود را از سیستم دریافت نماید. فراهم آوردن امکانات متنوع پرسش و پاسخ در محیط های GIS ، از جمله دلایل مطرح شدن این سیستم ها به عنوان سیستم های حامی تصمیم گیری می باشد.
این سامانه را می‌توان به یک پازل شبیه دانست که با کنار هم قرار دادن اجزای آن معنی و مفهومی پیدا می‌کند.
بسیاری از خدمات و وظایف عمومی دولت و شهرداری ها با به کارگیری GIS ساده تر و کاراتر و اثر بخش تر خواهند بود.
امروزه استفاده از GIS در مدیریت شهری امری انکار ناپذیر است در عین حال مدیریت شهری نیز دارای بخش های مختلفی است که برای هریک از آنها متولی خاصی در نظر گرفته شده و این هنر GIS است که با جمع آوری اطلاعات در یک پایگاه داده و به اشتراک گذاری آن برای همه کاربران می تواند علاوه بر پاسخگویی به نیازهای هریک از آنان, از ایجاد امور موازی در میان استفاده کنندگان جلوگیری کرده و علاوه بر صرفه جویی در هزینه و وقت, اجازه بهره گیری از اطلاعات را متناسب با نوع استفاده از آن به کاربران خود می دهد
شهرداری دولت آباد نیز از این قانون مستثنا نمی باشد و جهت حفظ و حراست از املاک شهرداری و پاسخگویی مناسب  به مراجعین محترم اقدام به استفاده از GIS املاک و مستغلات و مجموعه تفکیکی های سطح شهر  نموده است.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.