فرماندار برخوار:

دامپزشکی نقش بسزایی در تامین امنیت غذایی و سلامت عمومی جامعه ایفا می کند

فرماندار برخوار در بازدید از شبکه دامپزشکی شهرستان برخوار ضمن اشاره به این موضوع که خدمات دامپزشکی در عرصه بهداشت، سلامت و امنیت غذایی جامعه متاسفانه کمتر مورد توجه قرار گرفته گفت: نمی توان از نقش تاثیرگذار و حیاتی دامپزشکی غافل شد

به گزارش چشم برخوار؛ محمد حسن قمی روز شنبه در دیدار با کارکنان شبکه دامپزشکی شهرستان برخوارضمن تقدیر از تلاشگران عرصه تامین بهداشت عمومی و سلامت مردم اظهار کرد: پرسنل سخت کوش دامپزشکی بدون هرگونه انتظار و توقعی نقش بسزایی در سلامت و امنیت غذایی عموم جامعه داشته و خدمات آنها از حساسیت خاصی برخوردار است.

وی با بیان اینکه بخش مهمی از وظایف دامپزشکی مربوط به تامین سلامت عمومی جامعه است، تصریح کرد: به غیر از مبارزه با بیماری‌های مشترک که درصد قابل توجهی از فعالیت‌های دامپزشکی را به خود اختصاص می‌دهد، تامین سلامت مواد غذایی نیز که نقش موثری در سلامت و اقتصاد جامعه ایفا می‌کند نیز بر عهده مجموعه دامپزشکی است.

فرماندار برخوار با بیان اینکه بیش از نیمی از بیماریهای شناخته شده انسانی مشترک بین انسان و دام است، دامپزشکی را خط مقدم مقابله با این بیماریها دانست و افزود:  فعالان عرصه دامپزشکی باید با دقت و حضور به موقع از شیوع بیماریهای دام و طیور به خصوص  بیماری های مشترک بین انسان و دام جلوگیری کنند.

قمی خاطر نشان کرد زحمات شبکه دامپزشکی در پوشش واکسیناسیون تب برفکی در سطح شهرستان بسیار قابل توجه و تقدیر می باشد.

در ادامه دکتر مجید فلسفی منش ضمن ارائه گزارش تفصیلی از فعالیتهای شاخص این شبکه از جمله پوشش ۹۵ درصدی واکسیناسیون در برابر بیماری تب برفکی در طرح اخیر گفت: حفظ و حراست از سرمایه دامی مهم ترین وظیفه سازمان دامپزشکی کشور است.

رییس شبکه دامپزشکی شهرستان برخوار با اشاره به اینکه مجموعه دامپزشکی اعم از کارکنان دولتی و فعالین ناظر در بخش خصوصی با تلاش و ایثار شبانه روزی خود امنیت و سلامت غذایی گوشت و دیگر فراورده های خام دامی را به مردم هدیه می دهند، افزود : با توجه به این وظیفه‌ی حساس دامپزشکی در بحث سلامت جامعه، تقویت  بیشتر این بخش از جمله تخصیص اعتبارات ویژه و نگاهی کارشناسی از جانب مسئولین به خصوص فرمانداری شهرستان ضروری به نظر می رسد.

ضمن تشکر از حمایتهای فرماندار شهرستان از این بخش و توجه ویژه ایشان به مقوله بهداشت و سلامت در جامعه و همچنین استفاده مطلوب از ظرفیت های خوب دامداری در این منطقه، خواستار تعامل و همکاری بیشتر دیگر دستگاههای مرتبط با این شبکه شدند.

 

در پایان این دیدار فرماندار شهرستان با اهداء لوح از خدمات و تلاشهای کارکنان شبکه دامپزشکی شهرستان تقدیر نمود.

یاد آور می شود در شهرستان برخوار بالغ بر ۶۰  هزار راس دام سبک، ۳۰ هزار راس دام سنگین، ۹ کارگاه فرآوری و بسته بندی گوشت(قرمز و سفید)، ۵ مرکز جمع آوری شیر، ۲ واحد کشتارگاه دام و طیور و ۶۰ واحد مرغداریفعالیت دارند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.