مهمان داریم چه مهمانی...

مراسم وداع و تشییع پیکر شهیدحق شناس پس از ۳۶سال در دولت آباد

مراسم وداع و تشییع پیکر مطهر شهید والامقام غلام حق شناس جمعه نهم آذر ماه بعد از نماز عبادی سیاسی جمعه در مسجد جامع دولت آباد برگزار می شود.

به گزارش چشم برخوار؛ هویت شهید غلام حق‌شناس بعد از گذشت ۳۶ سال از شهادتش شناسایی شد. شهید غلام حق‌شناس، فرزند رجب متولد ۱۳۴۴ در شهرستان شاهین‌شهر اصفهان است. او در سال ۶۱ و در عملیات رمضان به شهادت رسید، اما پیکر مطهرش در منطقه ماند و در شمار شهدای مفقودالجسد قرار گرفت. پیکر این شهید بعد از گذشت ۳۶ سال در جریان عملیات تفحص اخیر پیدا شده و شناسایی شد.

مسئول کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح در خانه شهید غلام حق شناس گفت: شهید غلام حق شناس فرزند رجب متولد سال۱۳۴۴در گرگاب و تاریخ اعزام شهید ۲۲ اردیبهشت ۱۳۶۱ در کارت پلاک شهید و عضویت بسیجی ایشان قید شده است.

سردار محمد باقرزاده  با اشاره به آنچه در تفحص شهدا گاهی مشاهده می‌شود، گفت: همراه برخی از استخوان‌های تفحص‌شده تمثال مبارک امام راحل دیده می‌شود، گاهی نیز پول، علائم نظامی و کاغذهایی است که حاوی نامه شهدا به خانواده‌های آنهاست، حتی در جیب یکی از شهدا کاغذی دیده شد که روی آن فرمول فیزیک نوشته شده بود و توسط پدر وی شناسایی شد.

شهید حق شناس با دستکاری شناسنامه‌اش سال تولد را از ۴۴ به ۴۲ تغییر داد تا بتواند راهی جبهه شده و در عملیات شرکت کند. او در ۱۷ سالگی به شهادت رسید.

متن یکی از نامه‌های شهید که همراه پیکر مطهر او کشف شده است در ۲۸ خرداد سال ۶۱ از طرف مادر شهید نوشته شده که در ادامه می‌آید:

«با درود به رهبر کبیر انقلاب اسلامی، امام خمینی(ره) و با درود به روان پاک شهدای اسلام و آزادی و با سلام به روان پاک همه رزمندگان جبهه های حق علیه باطل و با سلام به تو ای فرزند عزیزم، امیدوارم به زودی خبر آزادی ملت مسلمان عراق و فتح کربلا به ما برسد.

اگر از احوالات برادر و خویشان و دوستان خواسته باشید، به حمدالله همگی سلامت هستند و یکی یکی سلام می‌رسانند و من از اینکه شما در جبهه هستید هیچ‌گونه ناراحتی ندارم، بلکه برایم باعث افتخار است که فرزندی چون تو دارم که در راه خدا جهاد می‌کند و شما را از دعای خیر فراموش نمی‌کنم و همیشه برای شما دعا می‌کنم و از خدا می‌خواهم که شما را حفظ کند و با امدادهای غیبی شما را یاری کند تا بر تمام ستمگران جهانی پیروز شوید، ما حرف برای نوشتن زیاد داریم، اما چون شما فرصت زیاد ندارید، سخن کوتاه می‌کنم و از شما می‌خواهم که در نامه‌های آینده نام تمام برادرانی که از گرگاب با هم هستید در نامه بنویسید، ضمناً این جواب نامه‌ای است که محمد فرزند رجبعلی به دست ما داد و نامه‌ای که قبلاً فرستاده بودی به دست ما نرسید. دیگر عرضی ندارم. فقط در انتظار پیروزی نهایی شما هستیم و امیدوارم به زودی در قدس نماز جمعه را با شرکت همه مسلمانان جهان به امامت امام خمینی(ره) بخوانیم. نویسنده: رضا حق‌شناس

این نامه که می‌روی به سویش، از جانب من ببوس تو رویش

تا فتح قدس و کربلا جنگ ادامه دارد، صدام جز خودکشی راه دگر ندارد

منتظر جواب نامه فوری هستیم والسلام.»

مراسم وداع و تشییع پیکر مطهر شهید والامقام غلام حق شناس جمعه نهم آذر ماه بعد از نماز عبادی سیاسی جمعه به امامت حجت الاسلام والمسلمین محمود آبادی در مصلی نمازجمعه مسجد جامع دولت آباد برگزار می شود.

 دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.