انتشار خبرهایی اثبات نشده توام با شایعات ضد و نقیض از تعرض به شماری دانش آموزدر اصفهان باردیگر افکار عمومی را جریحه دار کرد و سووالات زیادی را در ذهن ها مطرح کرد، پرسش هایی که مسئولان پاسخ روشنی بدان نمی دهند.

به گزارش چشم برخوار؛ به نقل از ایرنا، از اولین ساعات صبح دوشنبه گذشته تصاویر و فیلمی کوتاه از تجمع والدین مدرسه پسرانه ای در ناحیه چهار اصفهان در شبکه های اجتماعی با موضوع تعرض به دانش آموزان، منتشر شد و موجی از نگرانی را بین خانواده ها ایجاد کرد.
این مدرسه دو نوبته در خیابان محمد طاهر واقع است و دانش آموزان اول تا سوم در نوبت صبح و سوم تا ششم در نوبت عصر در آن مشغول به تحصیل هستند.
طبق گزارش میدانی که خبرنگار ایرنا از این موضوع تهیه کرد اظهارات ضد و نقیضی درخصوص این واقعه بیان می شود که نشان می دهد هنوز بسیاری از والدین از اصل این اتفاق به درستی مطلع نیستند.
بنا به گفته والدین دانش آموزان ، این اتفاق برای دانش آموزان کلاس دوم و در نوبت صبح این مدرسه رخ داده است.
آنها در شرح این اتفاق می گفتند که یکی از اعضای انجمن اولیا و مربیان این مدرسه که مردی متاهل است مرتکب این جرم شده است.
مادر یکی از دانش آموزان در این رابطه گفت: فرد متهم از آشنایان مدیر مدرسه بوده و به همین دلیل هر روز در محیط مدرسه در حال تردد بوده است.
وی که مایل به ذکر نامش نبود افزود: تاکنون هفت دانش آموز پسر نوبت دوم این مدرسه به تجاوز و تعرض از سوی این فرد اطلاع داده اند.
در عین حال فردی که به عنوان حراست آموزش و پرورش در مدرسه حاضر بود در پاسخ به خبرنگار ایرنا گفت: در حال حاضر رئیس انجمن اولیا و مربیان مدرسه به همراه مدیر مدرسه بازداشت شدند.
وی از تشریح موضوع خودداری کرد و گفت: تا بررسی کامل موضوع و دست یابی به نتیجه ای درست از دادن هرگونه اطلاعات معذور هستیم.
از سوی دیگر دادستان عمومی و انقلاب اصفهان نیز گفت : این موضوع 10 آذرماه با شکایت چهار نفر از اولیای دانش آموزان یکی از مدارس شهر اصفهان به دستگاه قضایی اعلام شده است.
علی اصفهانی افزود: موضوع اتفاق افتاده در یکی از مدارس پسرانه اصفهان در حد کودک آزاری است و هنوز جرم تجاوز به اثبات نرسیده است.
وی اضافه کرد: در این گزارش اعلام شد که فردی که یکی از اولیای همان مدرسه و عضو انجمن اولیا و مربیان مدرسه بوده است تعدادی از دانش آموزان را مورد آزار و اذیت کرده است.
دادستان اصفهان افزود: بلافاصله پس از اعلام گزارش به دستگاه قضایی، تحقیقات مقدماتی صورت گرفت و دانش آموزانی که ادعای تعرض جنسی در مورد آنها اعلام شده بود به پزشکی قانونی معرفی شدند.
وی تصریح کرد: متهم نیز دستگیر و تاکنون موضوع را انکار کرده است و تحقیقات مقدماتی در باره ابعاد این ماجرا همچنان ادامه دارد و خبرهای تکمیلی اعلام خواهد شد.
اصفهانی با تاکید بر قاطعیت، دقت و سرعت دستگاه قضایی در برخورد با جرایم گفت: والدین و خانواده ها مطمئن باشند که اگر جرم این فرد که خود نیز از اولیای دانش آموزان است اثبات شود توسط دستگاه قضایی مجازات می شود.
این در حالیست که تنها واکنش آموزش و پرورش استان اصفهان در باره این اتفاق، اظهار نظر مدیر روابط عمومی این دستگاه بود که در خصوص انتشار کلیپی در فضای مجازی با موضوع ادعای وقوع تجاوز در یکی از مدارس ناحیه چهار آموزش و پرورش شهر اصفهان گفت: در این خصوص هیچ امر ثابت شده‌ای وجود ندارد و تنها اختلافاتی در این زمینه بین والدین ایجاد شده است.
علیرضا مهدی افزود: کادر مدرسه درگیر این موضوع نبوده و این بحث بین اولیا عنوان شده است.
سخنگوی آموزش و پرورش استان اصفهان تصریح کرد: پیگیری‌های لازم در خصوص این موضوع توسط مسئولان آموزش و پرورش در حال انجام است.
با این وجود تاکنون مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان در رابطه با سووالات و ابهامات بسیار درخصوص علت حضور فردی با عنوان عضو انجمن و اولیا و مربیان در روزهای عادی در مدرسه و پایین بودن سطح نظارت و کنترل دانش آموزان در گوشه و کنار مدرسه به خبرنگاران هیچ پاسخی نداده است.
از سوی دیگر گفته می شود که مدیریت مدرسه یاد شده که مونث هستند برکنار و مسئولیت این واحد آموزشی به افراد دیگری سپرده شده است و در نهایت اینکه روشنگری ابعاد از ماجرا در گرو تحقیقات انتظامی و قضایی است.
6994

انتهای پیام /*