نقد شهروندی...

نقد شهروندی: درد و دل های خانواده یک معلول در برخوار

آیا آن دسته از معلولین که در منازل هستند ، هیچ استعدادی ندارند که مورد تشویق قرار گیرند ،ولی در عوض نیاز به مراقبت دارند ، شب تا صبح و صبح تا شب باید مادر مراقب او باشد ، نباید توجهی به او کرد؟

به گزارش چشم برخوار؛ معمولا” به مناسبت هفته معلولین نمایشگاه های مختلفی از هنرهای دستی معلولین که دارای استعداد خاص هستند بر پا می گردد و آنان مورد تشویق قرار می گیرند .

این خوب هست !!!!
ولی آیا همه معلولان دارای استعداد خاص و آموزش پذیر هستند ؟
آیا آن دسته از معلولین که در منازل هستند ، هیچ استعدادی ندارند که مورد تشویق قرار گیرند ،ولی در عوض نیاز به مراقبت دارند ، شب تا صبح و صبح تا شب باید مادر مراقب او باشد ، نباید توجهی به او کرد؟
خانواده ها به خاطر داشتن فرزند معلول حتی به پارک و یا یک مسافرت زیارتی هم نمی توانند بروند .
معلولین نیاز به وسایل کمک درمانی دارند که باید هزینه های بالای را پرداخت نمایند .
سوار خودروهای عمومی نمی توانند بشوند و خودروی شخصی هم به دلیل قوانین راهنمایی و رانندگی با محدودیت های فراوان مواجه هست .
یک فرد معلول که توانایی دارد و هوشیار و آموزش پذیر هست خودرو در اختیار او می گذارند و پلاک مخصوص معلولین هم روی خودرو نصب می کنند ولی معلولی که دارای همه معلولیت های ذهنی ، گفتاری و حرکتی هست و دائما” نیاز به مراقبت دارد ، هیچ خدماتی به او تعلق نمی گیرد .
در این چند ماه حتی تهییه پوشک و زیر انداز بیمار هم مشکل شده و هم کمیاب و هم قیمت چهار برابری پیدا کرده است و برای خانواده ها دشوار شده است .
برخورد اطرافیان با معلول و خانواده معلول مناسب نیست .( حتی رفت و آمدهای خانوادگی با خانواده معلول متفاوت هست ) .
معابر مناسب رفت آمد معلولین نیست ….
و ده ها مشکلات دیگر
یک قانون ناقص در سال ۸۰ در مجلس شورای اسلامی تصویب شده که اجرا هم نمی شود .
تا کی بی عدالتی در کشور باشد ؟
تا کی این خانواده ها زجر بکشند ؟
ای کاش به این معلولین و خانواده آنان یک توجهی بشود .
ای کاش نمایندگان محترم مردم در مجلس شورای اسلامی یک قانون کامل و جامع تصویب می کردند و
ای کاش که مسئولین اجرایی به فکر معلول و خانواده ی معلول می افتادند .

دیدگاه برای “نقد شهروندی: درد و دل های خانواده یک معلول در برخوار
  1. ای کاش می پرسیدید حق نگهداری۴۰۰۰۰۰تومانی که رییس جمهور وعده د اد چه شد ایا مثل ههمه حرفهایش دروغ بودیا رانت خواران بهزیستی که تمام مجوزهای مراکزنگهداری رابه نام خود گرفته اند بامستند سازی های جعلی وکیس سازی این پولهارا که ازغسلین جهنم بدتر است میخورندبالاخره قیامتی هست وهمین معلولین درخانه افتاده ومادران دلسوخته یقه این خایینین معتاد پرور راخواهندگرفت فعلا بهزیستی شده مامن معتادین ویک مشت زن مطلقه به والدین معلولین هم میگویند درانتظار مرگ عزیزانتان باشید تایکی بمیرد ومستمری اورا به معلول شما بدهیم یعنی معلول شماهم باید درصف انتظار مرگ باشد البته روزی ویژه این فرشتگان زمینی به صورت ویژه باخداست بیش از بیست سال است یکریال هم از بهزیستی نگرفته ام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.