مسئولان هر چه زودتر متصدی شهرداری دولت آباد را معرفی کنند

امام جمعه شهر دولت آباد: از مسئولین استانی می خواهیم که هر جه زودتر تعیین تکلیف کنند و شهردار را معرفی کنند، این یک تقاضای مردمی است.

به گزارش چشم برخوار؛ حجت الاسلام و المسلمین محمود آبادی بعد از دعوت خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی به روز ۱۶ آذر روز دانشجو اشاره کرده و این روز را به دانشجویان تبریک گفتند و افزودند: نامگذاری این روز بخاطر این است که در ۱۶ آذر سال ۱۳۳۲ سه دانشجو در دانشگاه تهران بدست عوامل رژیم شاه به شهادت رسیدند. جرم آنها این بود که به دخالت آمریکا در امور ایران اعتراض داشتند.

وی اظهار کرد ۱۶ آبان سابقه دخالت آمریکا در امور ایران را مشخص می کند که از زمانهای دور تا کنون آمریکا چشم طمع به ایران را داشته است و اهداف استعماری خود را دنبال می کند.
وی گفت: جنبش های دانشجوئی باید این مسئله را در نظر داشته باشند که خوی استکباری آمریکا سابقه داشته است و ادامه هم خواهد داشت.
وی تصریح کرد: متأسفانه امروز کسانی هستند که این مسئله را متوجه نیستند و در داخل هوادار آمریکا هستند و قشر جوان، خصوصاً دانشجویان ما را نسبت به دشمنی آمریکا متزلزل و دچار شک و تردید می کنند. حرف آنها این است که گذشته ها گذشته است، الآن را ببینید. الآن هم وقتی دقت می کنیم، می بینیم آمریکائیها به راحتی زیر قول و قرار خود می زنند و یک طرفه تعهدات خود را زیر پا می گذارند و به زورگوئی و قلدری خود ادامه می دهند، نمونه اش تحریمهای فعلی است.کسانی که ادعای حمایت از مردم را دارند و تمایل به آمریکا دارند و پا دوی آنها در ایران شده اند یک مقدار فکر کنند، بهانه آمریکا در تحریمهای قبلی، هسته ای بود وقتی تأسیسات هسته ای را از بین بردیم، زیر قول خود زدند و می گویند باید بیشتر امتیاز بدهید. آیا این زور و قلدری نیست؟ بلی هست ولی متأسفانه هواداران آمریکا نمی خواهند یک مقدار فکر کنند.
امام جمعه شهر دولت آباد همچنین به انتقاد یکی از مراجع معظم تقلید از بی توجهی بعضی از تجار و کسبه و گران کردن اجناس اشاره کرده و فرمودند:
بعضی می گویند چرا مراجع نسبت به گرانی ها حرفی نمی زنند؟ بلی همه مراجع نسبت به این موضوع حساسیت دارند، تذکرات خود را بیان می کنند، گاهی اوقات علنی و گاهی اوقات بطور خصوصی به مسئولین تذکر می دهند.
ایشان افزودند: علت اصلی گرانی ها سوء مدیریت بود که حضرت آقا به این نکته اشاره کردند، الآن که چند مدیر تغییر کرده اند وضعیت رو به خوب شدن است، متأسفانه گاهی اوقات کسبه و تجار به این گرانی دامن می زنند. وقتی قیمت دلار بالا می رفت، لحطه به لحظه قیمت می گرفتند و قیمتها را بالا می بردند. ولی الآن که قیمت دلار پائین می آید نه تنها قیمتها را پائین نمی آورند بلکه قیمتها را بالا هم می برند که این خود یک ظلم و بی انصافی است. باید این افراد به عکس شهدا نگاه کنند و از خود خجالت بکشند که روزی این افراد برای همین مردم جان دادند و از همه هستی خود گذشتند. حال اینها نه تنها جان نمی دهند، مال نمی دهند بلکه حاضرند برای منافع خود، خون مردم را هم در شیشه کنند. این بی انصافی ها به نوعی ظلم است و یقیناً این ظلم از طرف خداوند بدون پاسخ نخواهد ماند.
خطیب جمعه در ادامه خطبه ها از اعضای محترم شورای اسلامی شهر دولت آباد که تلاش می کنند هر چه زودتر، یک مدیر شایسته را برای شهرداری انتخاب کنند تشکر کردند و تأکید کردند:اینکه این عزیزان بدون توجه به فشارهای دیگران خود مستقلاً گزینه ای را انتخاب کردند و معرفی کردند، قابل تحسین است. چون مسئولیت قانونی انتخاب شهردار بعهده شورا است. کسی نمی تواند بگوید گزینه من را شهردار کنید، اگر این گزینه شهردار نشود همکاری نمی کنم، این منطق درستی نمی باشد. باید به نظر شورا احترام بگذارند و گزینه ای که معرفی کرده است را مورد بررسی قرار دهند.
امام جمعه شهر دولت آباد در پایان فرمودند: ما از همین تریبون از مسئولین استانی می خواهیم که هر جه زودتر تعیین تکلیف کنند و شهردار را معرفی کنند، این یک تقاضای مردمی است. هر کجا می رویم مردم می گویند پس چرا شهردار نداریم، تکلیف چه می شود؟
امیدوارم که مسئولین محترم به این خواست مردم، توجه کنند و تکلیف را مشخص کنند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.