ساماندهی پارک مرکزی دولت آباد با استفاده از توان داخلی شهرداری دولت آباد

ساماندهی پارک مرکزی شهردولت آباد با استفاده از توان داخلی و مدیریت واحد خدمات شهری و اجرایی شهرداری دولت آباد، محقق شد.

به گزارش چشم برخوار؛ناصر معینی نایب رییس شورای اسلامی شهر دولت آباد گفت: به دلیل از بین رفتن سطوح سبز پارک مرکزی شهر (حدفاصل دو خیابان امام رضا (ع) و سادات ) طی سالیان اخیر ؛این پارک به یک محدوده ی خاکی و بدون هیچ جذابیت تبدیل و چهره شهر را نازیبا کرده بود و اینکه این فضا در معرض دید همگان قرار داشت و مورد استفاده ی اتباع افغانی قرار گرفته بود ، اعتراض بسیاری از همشهریان را بدنبال داشت.

پس از بررسی های انجام شده و پیگیری اعضای شورای شهر طراحی ویژه ای برای آن در نظر گرفته شد و کار ساماندهی آن با استفاده از توان داخلی به صورت امانی و با مدیریت مهندس شفیعی معاون خدمات شهری و اجرایی شهرداری دولت آباد از اوایل شهریور ۹۷ آغاز شد.

این پارک که ۴۵۰۰ مترمربع وسعت دارد و هیچگونه پیاده راه و نشیمنگاه مناسبی نداشت در طول مدت حدود ۴ ماه ساماندهی و در آن حدود ۲۷۰۰ متر مربع محوطه سازی(با استفاده از سنگ‌فرش های زیبا و استاندارد) و ۱۸۰۰ متر مربع نیز به فضای سبز اختصاص داده شد.

پس از اتمام محوطه سازی کار کاشت بیش از ۱۰ نوع گل تزیینی توسط واحد فضای سبز آغاز گردیده است که این گلها در اردیبهشت ماه زیبایی خاصی به این پارک خواهد داد.

در ادامه و طی روزهای آینده ، این پارک با یک اِلمان زیبا و متناسب با فرهنگ و فضای شهر دولت آباد ، آب نما ، یک دستگاه آسیاب آبی داخل آب نما ، نیمکت ، سطل زباله و وسایل حرکات درمانی مجهز خواهد شد.

برای حفظ و حراست از این پارک نیز قرار شده یک نگهبان در آن مستقر شود تا همشهریان و مسافرین عزیز با آسودگی خاطر و از این فضا استفاده نمایند.

شورای اسلامی شهر دولت آباد ضمن تشکر از زحمات پرسنل زحتمکش واحد خدمات شهری و اجرایی شهرداری ، از خدمات مهندس فدایی، مهندس کثیری ، مهندس حجتی و همچنین مدیریت و پیگیرهای مجدانه ی مهندس شفیعی نیز قدردانی می نماید.

انتهای پیام /دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.