رییس دانشگاه آزاد دولت آباد:

باید از ظرفیت پژوهشی و فرهنگی دانشگاه ها جهت روشنگری جامعه استفاده شود

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد دولت آباد بر استفاده از ظرفیت علمی و فرهنگی دانشگاه ها در جهت روشنگری جامعه تاکید کرد.

به گزارش چشم برخوار؛ محمد باقری در اختتامیه هفته پژوهش دانشگاه آزاد اسلامی واحد دولت آباد با اشاره به رسالت دانشگاه ها گفت: سه رسالت اصلی برای یک دانشگاه وجود دارد، اولین رسالت که رسالت بسیار مهمی است، روشنگری است. دانشجویان و اساتید باید از ظرفیت علمی و فرهنگی دانشگاه ها جهت روشنگری برای آحاد اقشار جامعه استفاده کنند و مسائل را به دقت مورد توجه و بررسی قرار دهند. خداوند را شاکریم که در دانشگاه آزاد اسلامی واحد دولت آباد به عنوان یکی از دانشگاه های آزاد اسلامی مطرح استان اصفهان این موضوع مورد توجه بوده و با دقت درحال مدیریت است چرا که دشمن با تمام قوای خود در حال برنامه ریزی و ایجاد مشکل برای مردم ایران اسلامی خاصه قشر فرهیخته جامعه است.

باقری با بیان دومین رسالت دانشگاه اظهار کرد: رسالت دوم تعمیق ارزش هاست. باید بپذیریم که دانشگاه یک ظرفیت بسیار مناسب برای تعمیق ارزش وتعریف هنجارهاست.این ها مسائلی هست که دانشگاه به عنوان یک رکن اصلی و تربیت کننده ی نیروی عاقله باید در این حوزه قدم بردارد.
وی با اشاره به سومین رسالت دانشگاه افزود: سومین رسالت که اساس آن پژوهش است عبارت است از آماده سازی جوانان این مرز و بوم برای شرایط زندگی که باید دانشگاه در این زمینه برنامه ریزی دقیقی انجام دهد. باید بتوان دانشجو را برای زندگی و ایجاد انگیزه و روحیه انقلابی آماده کرد. به عمین دلیل کارگاه ها و سخنرانی های هفته پژوهش این واحد دانشگاه نیز با این رویکرد برنامه ریزی شده بود.
زهرا حیدران با اشاره به برگزاری منسجم هفته پژوهش در واحد دولت آباد گفت: هفته پژوهش بهانه ایی برای تشکر از محققین کشور و جامعه دانشگاهی است. پیشرفت علم و فناوری کشور به سمت رشد و نبوغ درحال حرکت است و هدف گذاری جامعه پژوهشی در واقع این است که چالش های ملی استانی و منطقه ایی برای پایان نامه های تحصیلات تکمیلی پوشش دهد.
معاون علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دولت آباد با اشاره به اهداف مقدس و کلان در دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: با استفاده از ظرفیت اساتید و دانشجویان میتوانیم دانشگاه آزاد اسلامی را به یک سیستم حل مسئله تبدیل کرد تا از این ظرفیت ها برای حل مشکلات و مسائلی که در کشور وجود دارد استفاده کنیم.
وی با اشاره به شعار هفته پژوهش امسال پژوهش هدفمند، فناوری ارزشمند در خدمت تولید ملی، ادامه داد: این نکته بسیار مهمی است که پژوهش در کنار واژه فناوری قرار داده شده است. پژوهش باید مساله محور و هدفمند باشد. و این واحد دانشگاهی به سمت اجرایی شدن این موضوع حرکت کرده و خواهد کرد.
حیدران با بیان سخنان رهبر معظم انقلاب اظهار کرد: تحقیق و پژوهش کلید تربیت کشور است. اساتید و دانشجویان باید پژوهش را به عنوان یک محور در اولویت کارهای خود قرار دهند. پژوهشی که همراه با کارآفرینی و همراه با دغدغه برای حل مشکلات و مسائل جامعه باشد و از نتایج کار دانشجویان به ویژه تحصیلات تکمیلی در جهت حرکت به سمت جامعه ای فناور، پویا و فعال استفاده کرد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه در پایان این مراسم از پزوهشگران برتر و فعالین حوزه پژوهش تقدیر شد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.