خطیب جمعه دولت آباد:

دشمن تلاش می کند چهره شاه را تطهیر کند

امام جمعه دولت آباد گفت: دشمن تلاش می کند که چهرۀ شاه را تطهیر کند و کارهای کوچکی که در راستای خدمت به مردم بوده است را بزرگ جلوه دهد. ولی مهترین دلیل برای خیانت شاه قیام مردم بوده است، مردمی که آن زمان بودند، کاملاً خیانت و جنایت شاه را لمس می کردند و به همین دلیل قیام کردند.

به گزارش چشم برخوار؛امام جمعه شهر دولت آباد در نماز جمعه پس از دعوت خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی، سالروز باسعادت عقیله بنی هاشم زینب کبری سلام الله علیها و روز پرستار را به نمازگزاران و پرستاران بزرگوار تبریک گفتند.

ایشان افزودند: حضرت زینب سلام الله علیها فرزند بزرگوار حضرت علی و حضرت زهرا سلام الله علیها هستند. این بانوی بزرگوار صاحب فضائل و مناقب بسیاری هستند. بعضی به ایشان عابده آل علی می گویند، اهل مناجاه و شب زنده داری بودند، خطیب و سخنور بودند، وقتی وارد کوفه شدند برای زنان کوفه تفسیر قرآن می گفتند، سه پسر و یک دختر داشتند که دو فرزند ایشان عون و جعفر در کربلا به شهادت رسیدند.
به مناسبت اینکه در عاشورا و بعد از آن از امام سجاد علیه السلام و فرزندان امام حسین علیه السلام پرستاری نمود، سالروز ولادت ایشان را روز پرستار نامیدند. ولی نباید دو ویژگی مهم ایشان را فراموش کنیم، ۱٫ صبر و ایمان که در اعمال و رفتار و در گفتار حضرت جلوه گر بود، ۲٫ حمایت از امام حسین علیه السلام و دفاع از قیام امام حسین علیه السلام که منشاء بیداری شد و جرقه ای در دلها زد و باعث قیام مردم شد. سعی کنیم ما هم این دو ویژگی یعنی صبر و ایمان و حمایت از ولایت را داشته یاشیم تا عاقبت بخیر شویم.
خطیب جمعه شهر دولت آباد همچنین به ۲۶ دی ماه سالروز فرار شاه خائن اشاره کرده و فرمودند: در بررسی حکومت شاهنشاهی، از موقعی که در رأس نظام ایران قرار گرفت تا وقتی که رفت خیانت به مردم در پرونده اش موج می زند.
علت نارضایتی مردم از او که باعث فرارش شد، تلاش برای بی دین کردن مردم، وابسته کردن کشور چه در عرصه سیاسی و چه در عرصه اقتصادی و عرصه های دیگر بود. تلاش شاه این بود که مردم را از اسلام جدا کند، جشنهای ۲۵۰۰ ساله می گرفت، بهائیان را در رأس امور قرار می داد که همین باعث شد به مرور زمان، مردم نسبت به اعتقادات خود سست شوند. همچنین در عرصه اقتصادی و نظامی ما به یک کشور مصرف کننده تبدیل می شدیم و تولید نداشتیم و حتی کشاورزی کشور هم از بین می رفت. در عرصه سیاسی هم شاه سر سپرده محض آمریکا بود، علت ناراحتی مردم همین بود که باعث شد بالاخره در ۲۶ دی ۱۳۵۷ شاه فرار کند. دشمن تلاش می کند که چهرۀ شاه را تطهیر کند و کارهای کوچکی که در راستای خدمت به مردم بوده است را بزرگ جلوه دهد. ولی مهترین دلیل برای خیانت شاه قیام مردم بوده است، مردمی که آن زمان بودند، کاملاً خیانت و جنایت شاه را لمس می کردند و به همین دلیل قیام کردند.

انتهای پیام /دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.