سید رسول سجادی نسب در پاسخ به درخواست کشاورزان گفت: مشکل تفکیکی های شهر دولت آباد موسوم به گلزار (زمان آباد) حل شده است.

به گزارش چشم برخوار؛ چندی پیش جمعی از کشاورزان دولت آبادی (ساکن در زمان آباد) نسبت به اجرای قانون تغییر کاربری شهرداری دولت آعتراض کردند.

به گفته کشاورزان در سال ۱۳۸۵ شهرداری و شورای شهر دولت آباد برخوار ” بر اساس لایحه قانون دولت مصوبه ۱۷/ ۰۱/ ۱۳۵۸ شورای انقلاب جمهوری اسلامی ایران، نحوه خرید و تملک اراضی و املاک برای اجرای برنامه های عمومی، عمرانی و نظامی ” قراردادی با کشاورزان صحرای زمان آباد برخوار  « امامزاده ابراهیم (ع) » در تاریخ ۲۵/ ۰۸ / ۱۳۸۵ برای تغییر کاربری زمین ها به متراژ ۲۴۳ هزار متر مربع (دویست و چهل و سه هزار متر مربع) که در این قراداد توافق شد که ۴۹ درصد از زمین به صورت پلاک تحویل کشاورزان شود و ۲ درصد از آن به خدمات و ۴۹ درصد باقی مانده به شهرداری اختصاص یابد ( تصویر شماره ۱) .

نکته قابل توجه اینکه زمین ها مشاع و براساس قرارداد ذکر شده یک توافق جدا گانه برای هر قطعه زمین تنظیم شده است. ( تصویر شماره ۲ )

مسئولان مربوطه برای عدم اجرای قرارداد از تاریخ قرارداد (۲۵/ ۰۸/ ۱۳۸۵) تاکنون عنوان می کنند: شهرداری اسبق صدهزار متر مربع (یکصد جریب) اضافه بر قرار داد تصرف کرده است و باید براساس نظر کار شناس دادگستری، زمین های اضافی قیمت گذاری مجدد شده و پول آن به کشاورزان پرداخت شود.

برای اجرای نظر بالا شهرداری دو پیشنهاد داده است، پیشنهاد اول: اگر کشاورزان پول بخواهند؛ شهرداری در قبال هر متر مربع زمین سیصد و بیست هزار ریال (معادل۳۲۰۰۰تومان) پرداخت می کند و پیشنهاد دوم: اگر کشاورزان خواستار پلاک زمین در همان مکان باشند، شهرداری در قبال مبلغ پول زمین کشاورزی تصرف شده؛ پلاکی را که به کشاورزان خواهد داد که قیمت هر متر آن پلاک زمین معادل 9 میلیون ریال (نهصد هزار تومان) خواهد بود.

به بیان دیگر «یعنی هر کشاورز بابت هر ۲۸ متر زمین خود یک متر زمین پلاک از شهرداری تحویل بگیرد» !!!.

سید مرتضی نریمانی؛ نماینده شهرداری و عضو شورای شهر اسبق (شورای شهر سال ۱۳۸۵) نیز در پاسخ به این کشاورزان اظهار کرده است: تاکنون برابر قرار داد؛ بین کشاورزان و شهرداری، زمین ها تصرف و پلاک بندی شده است ولی مقدار زمینی اضافه تصرف و پلاک بندی نشده است.

کشاورزان از مسئولان استانی و شهرستانی درخواست بررسی اینکه شهرداری تا چه میزان طبق قرارداد پلاک ها به افراد ذینفع واگذار نموده است؟؟ را دارند.

نکته حائز اهمیت اینکه چرا بعد از ۱۲ سال از طرف شهرداری، شورای شهر و مسئولان شهرستانی و حتی نماینده مردمی شهرستان در مجلس شورای اسلامی که موظف است نظارت بر اجرای قانون داشته باشد؛ هیچ گونه جواب جامع، کامل و منطقی به کشاورزان داده نشده است (پیوست شمار۳و ۴).

 

با پیگیری های وبسایت مردمی چشم برخوار؛ سید رسول سجادی نسب عضو شورای اسلامی شهر دولت آباد در پاسخ به درخواست کشاورزان گفت: مشکل تفکیکی های شهر دولت آباد موسوم به گلزار (زمان آباد) حل شده است.

وی تأکید کرد: مالکان محترمی که زمین هایشان تفکیک شده به شهرداری مراجعه کنند و حق السهم چهل و نه درصد را دریافت کنند.

سجادی نسب خاطر نشان کرد: کشاورزان معترض می توانند دلایل و انتقادات خود را با شماره تماس (۰۹۱۳۱۱۰۸۶۴۶) با شورای شهر در میان بگذارند و پیگیر مطالبات و درخواست های خود باشند.

این عضو شورای شهر ضمن اشاره به تصمیم گیری و تصویب وضعیت رینگ تا سه ماه آینده گفت: آن دسته از کشاورزانی که زمینشان در رینگ دور شهر است تا تصویب رینگ صبر کنند؛ تا بعد از تصویب رینگ؛ حق و حقوق این عزیزان پرداخت شود.

انتهای پیام/