نماینده مردم شاهین‌شهر، برخوار و میمه در مجلس شورای اسلامی گفت: امروز جلسه‌ای با حضور وزرای نیرو و جهاد کشاورزی، رئیس سازمان محیط زیست، استانداران و نمایندگان مجلس استان‌های اصفهان، خوزستان و چهارمحال و بختیاری برگزار شد.

به گزارش چشم برخوار؛‍ حسینعلی حاجی دلیگانی اظهار داشت: بعد از سفر رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی به اصفهان و بازدیدی که از وضعیت آب اصفهان داشت، امروز جلسه‌ای با حضور استانداران و نمایندگان مجلس استان‌های اصفهان، خوزستان و چهارمحال و بختیاری برگزار شد.

نماینده مردم شاهین‌شهر، برخوار و میمه در مجلس شورای اسلامی افزود: در این جلسه وزرای نیرو و جهاد کشاورزی و رئیس سازمان محیط زیست حاضر بودند، همچنین دو تن از نمایندگان استان اصفهان از جمله بنده به نیابت از مردم اصفهان و سایر نمایندگان حضور داشتیم.

وی با تشریح جزئیات این جلسه ادامه داد: در مدت کوتاهی که برای صحبت بود خواستار اجرای 9 مصوبه قبلی کمیسیون شدم که تاکنون به مرحله اجرا نرسیده است.

حاجی دلیگانی تصریح کرد: این مصوبات که در جلسه مطرح شد شامل 1)تلاش کنیم موضوع آب امنیتی نشود؛ 2) ارسال نامه به رهبر انقلاب با امضای کمیسیون امنیت ملی برای تخصیص بودجه‌های در دست اجرا از صندوق توسعه ملی؛ 3) تجهیز همه نقاط برداشت مجاز آب به سامانه‌های اندازه‌گیری؛ 4) تشکیل کمیته ویژه برای تغییر الگوی کشت در حوزه زاینده‌رود و ارائه نتیجه طی 3 ماه توسط وزارت کشاورزی؛ 5) نصب کنتور روی پمپ‌های برداشت آب در مسیر زاینده‌رود تا پایان سال جاری؛ 6) تهیه جدول زمان‌بندی اجرای نهایی مصوبات شورای عالی آب؛ 7) تشکیل و اعزام یگان حفاظت از آب زاینده‌رود ظرف 3 ماه؛ 8) ساماندهی رودخانه زاینده‌رود ظرف 6 ماه توسط وزارت نیرو؛ 9) توقف کلیه طرح‌های غیرمجاز ابلاغی وزارت نیرو از تا 15 مرداد 96؛ بودند.

حاجی با انتقاد از برگزاری جلسات متعدد و مشابه بدون در نظر گرفتن مصوبات جلسات قبلی خاطرنشان کرد: این صورت‌جلسه‌ 28 تیر 96 در کمسیون امنیت ملی است که با موضوع آب برگزار شده و خطاب به چیت چیان وزیر نیروی وقت نوشته شد.

این نماینده مجلس تاکید کرد: در جلسه عنوان کردم اگر همین موارد انجام شده بود مشکلی وجود نداشت که بخواهیم مجدداً جلسه برگزار کنیم، چرا مصوبات اجرا نشدند؟ شخصاً 8 آذر 96 از کمیسیون خواستم نتیجه مصوبات را اعلام کنند اما هیچ پاسخی داده نشد.