حجت الاسلام ماندگاری گفت: بسیاری نواقص و مشکلات جامعه و کم کاری برخی مسئولان نظام به خاطر عدم درک مفهوم انقلاب و جمهوری اسلامی است.

به گزارش چشم برخوار؛ همزمان با دومین شب عزاداری حضرت فاطمه زهراء سلام الله علیها؛ حجت الاسلام و المسلمین ماندگاری در بیت حضرت آیت الله ناصری دولت آبادی گفت: یکی از نکاتی که قرآن به آن توجه ویژه کرده؛ تمایز مفهوم اسلام آوردن و ایمان آوردن است.
وی گفت: در صدر اسلام کسانی مانند ابوسفیان با گفتن اشهد ان لا اله الا الله و اشهد ان محمدا رسول الله به ظاهر اسلام آوردند ولی هرگز ایمان قلبی نیاورده و به این طریق در امان ماندند.
این کارشناس دینی در ادامه خاطرنشان کرد: هنگامی که اسلام در قلب انسان وارد و حل شود، آنگاه ایمان معنی پیدا می کند.
این سخنران در ادامه ضمن تبریک و گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: ما یک انقلاب کردیم و طاغوت بیرونی را از کشور بیرون راندیم و نظام و حکومت اسلامی را در جامعه پیاده کردیم اما نفس پلید و شیطانی مان که همان طاغوت درونمان است را هنوز از وجودمان بیرون نکرده ایم.
حجت الاسلام و المسلمین ماندگاری ضمن اشاره به آیات سوره مبارکه نصر عنوان کرد: پس از فتح مکه و برقراری دین مبین اسلام توسط پیامبر اکرم (ص)؛ بسیاری از مردم فوج فوج مسلمان شدند ولی بعد از وفات نبی اکرم (ص)؛ جانشین پیامبر و دختر او را تنها گذاشتند.

وی تاکید کرد: این واقعه به این دلیل بود که حکومت اسلامی به قلب و وجود مردم رسوخ نکرده بود و مردم در ظاهر اسلام آورده بودند و با تغییر شرایط، حجت و ولی خدا را تنها گذاشتند.
امام خمینی (ره) نظام جمهوری اسلامی را در جامعه رسمیت بخشید، به حدی که ۹۸ درصد مردم به آن رای اعتماد دادند.
وی ضمن بیان این که جامعه ما از جامعه زمان پیامبر (ص) با بصیرت تر است گفت: مردم ایران پس از  گذشت ۴۰ سال؛ به صورت گسترده در صحنه اجتماع حضور دارند و هر سال در ۲۲ بهمن ماه، جشن پیروزی انقلاب اسلامی را باشکوهتر برگزار می کنند.

وی با طرح این سئوال که آیا مفاهیم انقلاب اسلامی در دل های همه مردم درونی شده است؟ گفت: بسیاری از نواقص و مشکلات جامعه و کم کاری برخی مسئولان نظام به خاطر عدم درک مفهوم انقلاب و جمهوری اسلامی است.
حجت الاسلام ماندگاری در ادامه به مهمترین شاخص های اصلی انقلاب اسلامی اشاره کرد و افزود: کسی که برای رضای خدا قیام می‌کند و حرکت او برای خدا باشد نه اضطرابی دارد و نه از شکست ترسی.
این استاد حوزه اظهار کرد: مردم ایران برای خدا قیام کردند و موفق شدند حکومت طاغوت را سرنگون کنند، همچنین در هشت سال دفاع مقدس و جنگ تحمیلی برای خدا جنگیدند و مزدشان را هم گرفتند.
وی در پایان دومین شاخص انقلابی را ولایتمداری خواند و افزود: تاریخ به ما نشان داد اگر از ولایت فاصله بگیریم و ایمان واقعی در وجودمان شکل نگیرد، حتما گمراه خواهیم شد، حتی اگر فاطمه زهرا سلام الله علیها برای ما از حق و ولایت سخن بگوید.