بازنشر...

حاجی‌: مردم نمی‌توانند گوشت ۱۱۰ هزار تومانی بخرند

حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه و برخوار در حاشیه نشست علنی مجلس (دوشنبه ۱۵ بهمن ۹۷) در گفت‌وگویی با رئیس‌جمهور مسائل و مشکلات اقتصادی مردم را مطرح کرد و عنوان کرد که مردم دیگر توان خرید گوشت کیلویی ۱۱۰ هزار تومان را ندارند.

به گزارش چشم برخوار؛حاجی دلیگانی: بحث گوشت واقعاً مردم را ذله کرده است، در هر دهه فجر یک بحثی داریم یک‌بار بحث مؤسسات مالی یکبار بحث ارز و…، مردم واقعاً ندارند ۱۱۰ هزار تومان یک کیلو گوشت بخرند، مرغ کیلویی ۱۵ هزار تومان شده و از سوی دیگر شاهد هستیم که دام مولد قاچاق می‌شود. روحانی: ما در شورای امنیت و دولت این بحث را کردیم، جلوی قاچاق باید گرفته شود. حاجی دلیگانی: قیمت‌ها همین‌طور افزایش پیدا می‌کند، مردم بیچاره ندارند، چندماه چندماه گوشت نمی‌توانند بخرند، برخی از افراد ضعیف استخوان دنده گوسفند را که کمی گوشت به آن مانده به‌عنوان گوشت می‌خرند. روحانی: ما باید یا سهمیه‌بندی کنیم یعنی کوپنی یا وفور ایجاد کنیم که ما به دنبال وفور هستیم. حاجی دلیگانی: این نحوه توزیع صحیح نیست؛ باید به‌گونه‌ای باشد که افرادی که نیازمندتر هستند دسترسی داشته باشند. روحانی: آقای حجتی به من می‌گویند کل نیاز ما از خارج ۱۰ درصد بیشتر نیست، ما هم باید واردات گوشت کنیم هم گوسفند زنده وارد کنیم، اگر نشود باید راه‌های دیگر را بررسی کنیم.


دیدگاه برای “حاجی‌: مردم نمی‌توانند گوشت ۱۱۰ هزار تومانی بخرند
  1. دولت نظارت بر قیمتها و توزیع را باید قویتر کند.البته فروشنگان جزء آخر زنجیرۀ توزیع هستند از حلقه های بالاتر باید شروع کنند و با متخلفان برخوردها جدی و بازدارنده باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.