نماینده مردم برخوار در مجلس شورای اسلامی : مشکلات جامعه امروز ما نتیجه تغییر دیدگاه از دیدگاه اسلامی و انقلابی به دیدگاه فردی و سرمایه داری است. 

به گزارش چشم برخوار؛ حاجی در سخنرانی پایانی راهپیمایی ۲۲ بهمن ضمن تشکر از حضور یکپارچه و منسجم مردم در راهپیمایی امروز گفت: انقلاب ایران از سال ۱۳۴۲ با مبارزاتی که مردم علیه رژیم منحوس ستم‌شاهی پهلوی داشتند؛ شروع شد.
و این پایانی بود بر رژیم پهلوی؛ اما شروعی بود بر استقرار جمهوری اسلامی ایران با دستاوردهای عظیمی همچون آزادی و استقلالی که نظیر آن را در هیچ کشوری سراغ نداریم.
وی گفت آزادی به معنای درست و نظام مردم سالاری دینی از دستاوردهای اصلی انقلاب اسلامی است؛ نظامی که مردم آن در سرنوشت کشورشان نقش اصلی را ایفا می کنند و مسئولان اصلی نظام همچون رئیس جمهور و نمایندگان مجلس را خودشان انتخاب می کنند.

نماینده مردم برخوار ضمن بیان این که تاکنون دو مرحله از پنج مرحله‌ای انقلاب اسلامی را با موفقیت طی کردیم گفت: مرحله اول سرنگونی رژیم ۱۵۰۰ ساله و مرحله دوم استقرار جمهوری اسلامی ایران بود؛ اما هم اکنون در مرحله سوم انقلاب هستیم، مرحله ای که باید دولت اسلامی شکل بگیرد.

حاجی دلیگانی خاطر نشان کرد: در همه مراحل این نظام و انقلاب، نقش مردم، نقشی اصلی بوده است.
حاجی خطاب به مسئولان نظام گفت: اولین وظیفه مسئولان نظام این است که انقلابی باشند و انقلابی عمل کنند.
وی تأکید کرد: در این سال‌ها هر جایی که مسئولان انقلابی عمل کردند به نتیجه مطلوب رسیدند.

حاجی ادامه داد: ما علی رغم محاصره و تحریم اقتصادی، در تامین آنچه برای دفاع و حفاظت از مردم نیاز داشتیم؛ خودکفا شدیم و در همین دوران و شرایط تحریم، تأمین کردیم و توانستیم موشکی نقطه زن که می تواند دشمن را در ۲۰۰۰ کیلومتری مورد هدف قرار دهد؛ را بسازیم.
این توانایی، حاصل تفکر انقلابی و غیرت دینی بوده است؛ علت آن این است که ما به چنین نیازهای کشور پاسخ انقلابی داده ایم.
وی گفت: اگر در جنگ تحمیلی موفق بودیم به خاطر تفکر غربی لیبرالی و یا سازشکاری نبوده است، بلکه این شهدای ما بودند که با روحیه انقلابی و جهادی؛ جانشان را در کف اخلاص گذاشتند و برای این خاک و اسلام دفاع کردند .
وی ضمن نقد برخی مشکلات اقتصادی کشور گفت: کشور ایران در حالی که یک درصد جمعیت جهان را دارا می‌باشد اما ۷ درصد از منابع طبیعی را به خود اختصاص داده است  و مشکلات جامعه امروز ما نتیجه تغییر دیدگاه از دیدگاه اسلامی و انقلابی به دیدگاه فردی و سرمایه داری است.

وی در رابطه با مشکل اقتصادی مردم گفت: یک بازار ۸۰ میلیونی مصرف‌کننده داریم اگر بخواهیم کالای مورد نیاز این ۸۰ میلیون نفر را تامین کنیم مشکل اشتغال  بیکاری نخواهیم داشت .
نماینده مردم برخوار در مجلس شورای اسلامی در ادامه مهمترین خواسته امروز مردم را گرانی و تورم دانست و گفت: هنگامی که رئیس بانک مرکزی اراده کرد قیمت دلار و سکه پایین بیاید، این اتفاق افتاد… اگر همه مردم و مئولان اراده کنند، به خواست خدا همه مشکلات کشور حل خواهد شد.
وی در ادامه به نقش محوری مردم در عرصه های اجتماعی اقتصادی فرهنگی و سیاسی اشاره کرد و افزود: مردم باید همچنان در صحنه باشد و از انقلاب و ارزش های شان دفاع وحفاظت کنند.
حاجی دلیگانی خاطر نشان کرد: نسل سوم و چهارم انقلاب باید مسئولان نظام را رصد کرده و هر جا قدم اشتباهی برداشتند به آنها تذکر بدهند و مسئولان نظام نیز باید ضمن احترام به خواسته های مردم، مصالح مردم را در همه امور در نظر بگیرند.

انتهای پیام/ز