عبداله بنهری”فرماندار برخوار به همراه رییس شبکه دامپزشکی شهرستان برخوار از بزرگترین واحد گاوداری شیری در سطح شهرستان برخوار بازدید کرد.

به گزارش چشم برخوار؛ “عبداله بنهری”فرماندار برخوار به همراه رییس شبکه دامپزشکی شهرستان برخوار از بزرگترین واحد گاوداری شیری در سطح شهرستان برخوار بازدید کرد.

“عبداله بنهری”فرماندار برخوار به همراه خدائی بخشدار مرکزی، رییس شبکه دامپزشکی و دیگر همراهان و مدیران شهرستان از واحد گاوداری شیری” علینقیان “شهرستان برخوار بازدید بعمل آوردند.

   لازم به ذکر است گاوداری شیری”علینقیان”بزرگترین واحد تولیدی شیر شهرستان با ظرفیت 2 هزار و 500 راس گاو شیری بوده که در سال 92 با حضور مدیران کشوری و مسئولین استانی افتتاح گردید، و با وجود مشکلات موجود در این صنعت، با تولید روزانه 100 هزار کیلوگرم  شیر نقش به سزایی در عرضه شیر در جامعه به خصوص صنایع وابسته  به فرآوری شیر خام در کشور دارد.

بنهری، فرماندار برخوار نیز در حاشیه این دیدار اظهار داشت: از طرح های اشتغالزایی در سطح شهرستان حمایت کرده و مشکلاتشان را در بالاترین سطح پیگیری نموده و به فضل الهی در آینده ای نزدیک و تصویب تسهیلات ارزی و ریالی،شاهد فعالیت پویا تر این واحدهای تولیدی خواهیم بود.

دکتر فلسفی منش، رئیس شبکه دامپزشکی برخوار نیز در این دیدار، ضمن اشاره مختصری به عملکرد این شبکه در سطح شهرستان به خصوص اجرای طرح تشدید نظارت بر بهداشت فرآورده های خام دامی( ویژه ایام نوروز)  افزود: انجام طرحهای واکسیناسیون نیز در سالهای اخیردر دامداری های شهرستان  نقش بسزایی در کنترل و پیشگیری از بیماریهای دامی بویژه بیماری های مشترک بین انسان و دام ایفا نموده است.

     قابل ذکر است، جذب و حمایت از سرمایه گذاران بخش خصوصی و اشتغالزائی پایدار برای جوانان، موضوع این بازدید بود که با نگاه ویژه فرماندار شهرستان، تسهیل و رفع موانع تولید در این بخش در دستور کار قرار گرفت.