ایام اعتکاف را در ماه رجب، فرصتی دوباره برای خود سازی بدانید

امام جمعه خورزوق گفت: ایام اعتکاف را در این ماه عزیز فرصتی دوباره برای خود سازی و مبارزه با نفس خواندند و کتاب شریف صحیفه سجادیه را منبع خوب و مناسب برای کسب معارف الهی (به توصیه رهبر انقلاب) معرفی کردند.

به گزارش چشم برخوار؛در خطبه اول نماز جمعه این هفته به پیرو مباحث اخلاق اسلامی, این هفته امام جمعه محترم بعد از حمد و ثنای الهی مبحث اضطراب و عدم وجود آرامش خاطر را بیان کردند. ایشان کفر, فسق, عدم ایمان به خدا و ظلم را از علل اصلی اضطراب دانستند و فرمودند که آرامش حقیقی و ذاتی جز با یاد خدا و حرکت در صراط مستقیم به نحو دیگری حاصل نمی شود. ایشان قبول و اجرای نظریات و روش های کسب آرامش از طرف روانشناسان غربی را در بعضی از مراکز فرهنگی یک اشتباه راهبردی اساسی خواندند و فرمودند که در معارف اسلامی است که انسان با رهنمود های آن به آرامش حقیقی و صحیح خواهد رسید.
ایشان در پایان به چندی از آیات قرآن کریم و احادیث شریف معصومین علیهم الاسلام اشاره داشتند و اشاره داشتند که انسان هلوع چه به او نعمت رسد و چه شر باز جزع میکند و از مسیر حق خارج میشود. در هنگام سختی ها عدالت خدا را زیر سوال میبرد و در نعمت و درستی خساست به خرج می دهد.

خطبه دوم:
در ابتدای خطبه دوم امام جمعه محترم خود و ملت انقلابی را به رعایت تقوا الهی توصیه و دعوت فرمودند و همچنین حلول ماه مبارک رجب و میلاد با سعادت امام پنجم شیعیان امام باقر علیه الاسلام را به محضرامام زمان (عج) و ملت مومن تبریک و شاد باش گفتند. ایشان افزودند که لقب بارز آن حضرت باقرالعلوم هست که با توجه به بیانات راهبردی رهبر انقلاب در گام دوم ایشان میتواند الگویی راستین در تولید علم و علم افزایی باشند.
ایشان ایام اعتکاف را در این ماه عزیز فرصتی دوباره برای خود سازی و مبارزه با نفس خواندند و کتاب شریف صحیفه سجادیه را منبع خوب و مناسب برای کسب معارف الهی (به توصیه رهبر انقلاب) معرفی کردند.
همچنین ایشان انتصاب حضرت آیت الله ابراهیم رئیسی را به ریاست قوه قضائیه از سوی رهبری تبریک گفتند و فرمودند که ان شاء الله با شناختی که از ایشان داریم اقدامات صحیحی در راستای کسب عدالت اجتماعی و مبارزه با فساد صورت خواهد گرفت.

ایشان به مناسبت ایام آخر سال و مطرح بودن دو مسئله نظافت و خرید, به ملت مسلمان توصیه داشتند که در نظافت عدم اسراف و در خرید تعصب بر کالای داخلی رعایت شود. ایشان همچنین توجه به فقرا و محرومین را امری ضروری دانستند و توصیه داشتند که با مردم به آنها سر زده و جویای مشکلات آنها باشند.
در پایان ایشان فرافکنی بعضی از مسئولین نظام در مسائل موجود و مشکلات مطرح امروز و ربط دادن آنها به بعضی از اصول مکتوب نظام و یا رهبری و یا بهانه ایی برای قبول لوایح پسشنهادی غرب را امری مذموم دانستند و این حرکت های غیر انقلابی را در بین بعضی از مسئولین محکوم کردند؛ بعلاوه ایشان خواستار عدم تکرار بعضی از سفر های نجومی بعضی از مسئولین که در سال های پیش مشاهده شده بود شدند و فرمودند این چنین حرکات خلاف شان یک مسئول در حکومت اسلامی است و نارضایتی مردم را به دنبال خواهد داشت.


دیدگاه برای “ایام اعتکاف را در ماه رجب، فرصتی دوباره برای خود سازی بدانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.