اجرای طرح تشدید کنترل و نظارت بهداشتی دامپزشکی برخوار در ایام نوروز

رییس شبکه دامپزشکی شهرستان برخوار از اجرای طرح تشدید کنترل نظارت بهداشتی ویژه ایام نوروز در سطح شهرستان خبر داد

به گزارش چشم برخوار؛به نقل از روابط عمومی شبکه دامپزشکی شهرستان برخوار دکتر مجید فلسفی منش گفت: برخوار یکی از مبادی مهم ورودی به شهر اصفهان که یکی از مقاصد گردشگری در ایام تعطیلات نوروزی است به همین دلیل علاوه بر کنترل بهداشتی از مراکز تحت نظارت در طول سال، در ایام و مناسبت های مختلف نیز طرح تشدید نظارت با هدف بازدید بهداشتی مراکز تولید فرآورده های خام دامی جهت ارتقای بهداشت و سلامت عمومی به اجرا گذاشته می شود.

« وی گفت: تعداد ۲ اکیپ ثابت و سیار، متشکل از کارشناسان شبکه در دو نوبت صبح و عصر، نظارت های بهداشتی را در سطح شهرستان بر عهده خواهند داشت.

فلسفی منش افزود: در این طرح تمامی کشتارگاهها، مراکز تولید و فرآوری( بسته بندی، قطعه بندی گوشت سفید و قرمز)، مراکز عرضه فراورده های خام دامی، رستوران های بین راهی، درون شهری، طباخی ها، سردخانه های نگهدارنده مواد پروتئینی، انواع گوشت قرمز و سفید، بطور مستمر و منظم بازدید و کنترل خواهد شد.

رییس شبکه دامپزشکی شهرستان برخوار افزود: شهروندان ضمن توجه ویژه به تاریخ تولید و انقضای گوشت های بسته بندی شده، از خرید گوشت مرغ فاقد بسته بندی، گوشت قرمز فاقد مهر و لیبل دامپزشکی، آلایش دامی بدون بسته بندی و یا فرآورده های خام دامی منجمد و غیرمنجمد با برچسب مخدوش خودداری کنند.»

فلسفی منش گفت: کارشناسان حاضر در اکیپ ها در خصوص چگونگی برخورد با موارد تخلف توجیه شده اند و مقرر شد تا شبکه دامپزشکی با رایزنی هایی که با دادگستری و ادارات تعزیرات شهرستان انجام می دهند، نسبت به تشکیل اکیپ های بازرسی مشترک اقدام کرده و با متخلفان در محل برخورد قضایی کنند.

وی با اشاره به اینکه اجرای طرح تشدید کنترل نظارت بهداشتی ویژه ایام نوروز از بیست و پنجم اسفند ماه سال جاری آغاز و تا پایان تعطیلات نوروز ادامه خواهد داشت، یادآور شد : کارشناسان کشیک روزهای تعطیل نیزدر شبکه دامپزشکی آماده خدمت رسانی به شهروندان گرامی می باشند.

رییس شبکه دامپزشکی شهرستان برخوار هدف از تشدید نظارت های بهداشتی را ارتقاء سطح بهداشت و ایجاد امنیت غذایی عنوان و اضافه کرد: سامانه اطلاع رسانی و پاسخگویی دامپزشکی ۱۵۱۲ یا تلفن های ۴۵۸۲۳۳۳۱-۴۵۸۲۹۶۶۰ در شهرستان آماده رسیدگی به گزارش های تخلفات بهداشتی در حوزه دامپزشکی است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.